Air France - všeobecně

Odpovědět
Starosta
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 20. 11. 2008, 17:13
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Starosta »

ano .. zatím podle http://airlineroute.net následující letový řád:

Marseille – Prague 2 weekly service
AF4314 MRS1000 – 1155PRG 319 3
AF4314 MRS1820 – 2015PRG 319 6

AF4315 PRG1230 – 1430MRS 319 3
AF4315 PRG2050 – 2250MRS 319 6

Bude součástí větší expanze Air France z Marseille.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od HonzaLB »

Starosta píše:ano .. zatím podle http://airlineroute.net následující letový řád:

Marseille – Prague 2 weekly service
AF4314 MRS1000 – 1155PRG 319 3
AF4314 MRS1820 – 2015PRG 319 6

AF4315 PRG1230 – 1430MRS 319 3
AF4315 PRG2050 – 2250MRS 319 6

Bude součástí větší expanze Air France z Marseille.

je to už normálně v systémech, 2399 RT

airbus320
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 04. 08. 2006, 15:04
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od airbus320 »

AF zvazuje i linky z Toulouse a Bordeaux

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od romul »

AF/KL vyžaduje aby se všichni cestující odbavili online předem a nebo na letišti v samoobslužném kiosku. Jsem zvyklý to dělat pokaždé když to jde a na letišti jen odevzdat svoje zavazadlo na přepážce k tomu určené. Jenže to je již pouhá teorie. Několikrát se mi stalo, naposledy u AF, že jsem na letišti stál hodinovou frontu u check-inu jen kvůli odevzdání zavazadla. Online check-in má tedy smysl jen pro to aby měl člověk jistotu seatingu. Kvůli možnosti přijít na letiště později to bohužel není, je nutné přijít s přestihem. Myslím, že tím tratí i obchodníci na letišti. Místo toho abych nakupoval v letištním shopu, jak jsem měl v plánu, jsem stál tak tele v nekonečné frontě a po security kontrole utíkal do gate abych stihl odlet. Proč to jinde jde a v Praze ne?

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

Hmm, tak dneska vyhlásil stávku palubní personál AF. Jedním z důvodů je snížení počtu palubního personálu na A319 o 1 osobu. Čirou náhodou si zrovna vybrali poslední víkend v červenci (pátek-pondělí), kdy všichni Francouzi hromadně odjíždějí na prázdniny. A čirou náhodou zrovna ten víkend s AF letím, to zase bude radost...


jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

outlier píše:
jjj píše:
Letel jsem timto spojem pred dvema tydny a posadka byla vyspinkana do ruzova ...
Jen se priprav, ze na CDG zaparkujete uplne na konci, (2G?) na terminalu pro domestic.


A ještě jedna otázka - mají v tom embraeru stejný palubní servis jako v airbusu? Protože na lety s airbusem systém ukazuje, že tam je snack a na lety s embraerem nic, což mi přijde trochu podivný.

Mimochodem, Air France Regional je zítra ve stávce, postihne to i ranní let z Prahy.


Bylo kafe/caj/juice/voda plus si muzes z osatky vzit kolacky

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od romul »

outlier píše:A ještě jedna otázka - mají v tom embraeru stejný palubní servis jako v airbusu? Protože na lety s airbusem systém ukazuje, že tam je snack a na lety s embraerem nic, což mi přijde trochu podivný.


Typ občerstvení na palubě je zcela jistě závislý na technických možnostech přípravy a skladování jídla na daném typu, nicméně nevím jak jinde, ale u Air France je typ jídla také vázán na období letu v rámci dne, tedy např. snídaně, svačina, oběd, večeře apod. Ne vždy se jim to povede ale to je jiné téma. Zajímavé je, že Air France a KLM mají rozdílný servis na tratích, které jsou jinak srovnatelné (podobný typ letadla, stejná destinace ex. PAR resp. AMS, podobný čas v rámci dne, podobná délka letu). Air France jsou v tomhle podle mých zkušeností lepší než KLM.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

Jakou kombinaci na trase PRG NRT mi doporucujete - AF a KLM nabo AF a Alitalia. Dik za nazory.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od MEA »

jjj píše:Jakou kombinaci na trase PRG NRT mi doporucujete - AF a KLM nabo AF a Alitalia. Dik za nazory.

ja by som dal AF KLM zdal sa mi lepsi servis ked som s nimi lietal daleko

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od morph »

outlier píše:Hmm, tak dneska vyhlásil stávku palubní personál AF. Jedním z důvodů je snížení počtu palubního personálu na A319 o 1 osobu. Čirou náhodou si zrovna vybrali poslední víkend v červenci (pátek-pondělí), kdy všichni Francouzi hromadně odjíždějí na prázdniny. A čirou náhodou zrovna ten víkend s AF letím, to zase bude radost...


Ehm, neco mi uniklo? Zrovna ted v nedeli letim do Parize, znamena to, ze me to nejak ovlivni? Nebo nemam nic resit a byt v klidu?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Malvolio »

morph píše:
Ehm, neco mi uniklo? Zrovna ted v nedeli letim do Parize, znamena to, ze me to nejak ovlivni? Nebo nemam nic resit a byt v klidu?


Tenhle víkend by měl být snad ok. Zatím je hlášeno na 29.7. - 1.8. průvodčí (všichni), 5.-8.8. piloti (jedna odborová organizace).

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od morph »

Malvolio píše:
morph píše:
Ehm, neco mi uniklo? Zrovna ted v nedeli letim do Parize, znamena to, ze me to nejak ovlivni? Nebo nemam nic resit a byt v klidu?


Tenhle víkend by měl být snad ok. Zatím je hlášeno na 29.7. - 1.8. průvodčí (všichni), 5.-8.8. piloti (jedna odborová organizace).


No, to sice letim zpatky, ale je pravda, ze nejake opozdeni zpatecniho letu by me tolik nebolelo jako u cesty tam...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od dider »

romul píše:Typ občerstvení na palubě je zcela jistě závislý na technických možnostech přípravy a skladování jídla na daném typu, nicméně nevím jak jinde, ale u Air France je typ jídla také vázán na období letu v rámci dne, tedy např. snídaně, svačina, oběd, večeře apod. Ne vždy se jim to povede ale to je jiné téma. Zajímavé je, že Air France a KLM mají rozdílný servis na tratích, které jsou jinak srovnatelné (podobný typ letadla, stejná destinace ex. PAR resp. AMS, podobný čas v rámci dne, podobná délka letu). Air France jsou v tomhle podle mých zkušeností lepší než KLM.


Copy and paste do mailu na AF...jménem klienta. Ale dobrý postřeh...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od vitezslav »

jjj: Já bych volil AF + KLM, Alitalii bych se snažil na dálkovce určitě vyhnout.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

morph píše:
No, to sice letim zpatky, ale je pravda, ze nejake opozdeni zpatecniho letu by me tolik nebolelo jako u cesty tam...


No copak opoždění, spíš bych se bál, že to nepoletí vůbec. Tenhle víkend je nejvytíženější za celý rok, protože většina Pařížanů si bere dovolenou na celý srpen, takže jestli budou stávkovat opravdu téměř všechen palubní personál, moc toho asi nepoletí a šance dostat se na jiný let bude dost malá...


Odpovědět