Air France - všeobecně

Odpovědět
jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

vitezslav píše:jjj: Já bych volil AF + KLM, Alitalii bych se snažil na dálkovce určitě vyhnout.


Tak jsem koupil AF na oba lety v A380


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

jjj píše:
vitezslav píše:jjj: Já bych volil AF + KLM, Alitalii bych se snažil na dálkovce určitě vyhnout.


Tak jsem koupil AF na oba lety v A380


Pokud v Y, tak zasadne NAHORE.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od romul »

dider píše:Copy and paste do mailu na AF...jménem klienta. Ale dobrý postřeh...


Jasně že jsem jim to při nejbližší příležitosti naprášil, ale prý se zatím na sjednocení cateringu nedohodli, oba národy mají zjevně trochu jiné představy o tom správném jídle, když budu příště volit mezi AF a KL zvolím AF...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

romul píše:
dider píše:Copy and paste do mailu na AF...jménem klienta. Ale dobrý postřeh...


Jasně že jsem jim to při nejbližší příležitosti naprášil, ale prý se zatím na sjednocení cateringu nedohodli, oba národy mají zjevně trochu jiné představy o tom správném jídle, když budu příště volit mezi AF a KL zvolím AF...


Kdyz mam volit mezi 773 AF a 744 KL, tak me nejakej debilni kus zvance fakt nepresvedci vlizt do toho tripla :-)

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od morph »

Je u AF nejaky problem let jenom na obcanku (jde jenom o priskok do Parize)? Je potreba nekam zapsat cislo obcanky (podobne jak se zapisuji cislo pasu) nebo se nemam o nic starat, nechat to na automatickem online check-inu a proste prijit jenom ke gatu?


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Malvolio »

morph píše:Je u AF nejaky problem let jenom na obcanku (jde jenom o priskok do Parize)? Je potreba nekam zapsat cislo obcanky (podobne jak se zapisuji cislo pasu) nebo se nemam o nic starat, nechat to na automatickem online check-inu a proste prijit jenom ke gatu?


Presne jak pises v zaveru, o nic se nestarat, vytisknout OLCI a prijit ke gatu.

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od morph »

Malvolio píše:Presne jak pises v zaveru, o nic se nestarat, vytisknout OLCI a prijit ke gatu.

ok, dik, precejen to je bezpasova premiera :D

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od OR »

flyingblue píše:
romul píše:
dider píše:Copy and paste do mailu na AF...jménem klienta. Ale dobrý postřeh...


Jasně že jsem jim to při nejbližší příležitosti naprášil, ale prý se zatím na sjednocení cateringu nedohodli, oba národy mají zjevně trochu jiné představy o tom správném jídle, když budu příště volit mezi AF a KL zvolím AF...


Kdyz mam volit mezi 773 AF a 744 KL, tak me nejakej debilni kus zvance fakt nepresvedci vlizt do toho tripla :-)


Tak tak, tripl7 od AF neni nic moc (773 a asi uz i vsechny 772 maj 3-4-3) , 773 od KL ma taky 3-4-3, 772 KL je 3-3-3. I kdyz na dalkovkach v Y rozdil mezi KL a AF neni tak markantni. Mozna bych rekl, ze KL obecne vic roznasi piti.
Jumbo KLM je dobra volba.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od romul »

flyingblue píše:Kdyz mam volit mezi 773 AF a 744 KL, tak me nejakej debilni kus zvance fakt nepresvedci vlizt do toho tripla :-)


To je samozřejmě individuální věc, každý má jinou předchozí zkušenost a jiné nároky. Já se servisem AF problém nemám. Navíc na dálkovce mi na jídle záleží. Člověk tam dřepí dlouhé hodiny a jíst se musí. Svůj řízek z domova s sebou do letadla tahat nechci. Zrovna mi říkala známá, že letěla s LH A380 z JNB a prý se cesťáci za letu hromadně vzbouřili, že ten sajrajt co jim byl naservírovaný žrát nebudou...

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

flyingblue píše:
jjj píše:
vitezslav píše:jjj: Já bych volil AF + KLM, Alitalii bych se snažil na dálkovce určitě vyhnout.


Tak jsem koupil AF na oba lety v A380


Pokud v Y, tak zasadne NAHORE.


Tak jsem chtel vybrat misto na AF webu a ten umi zobrazit jen prizemi. Slecna na na AF telefonu ale byla velmi ochotna a mam misto NAHORE.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od neuromancer »

Při on-line výběru Y místa v A380 to nahoru pustí jen kartičkáře s vyšší hodnotou, ale není nad osobní domluvu. :mrgreen:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

romul píše:
flyingblue píše:Kdyz mam volit mezi 773 AF a 744 KL, tak me nejakej debilni kus zvance fakt nepresvedci vlizt do toho tripla :-)


To je samozřejmě individuální věc, každý má jinou předchozí zkušenost a jiné nároky. Já se servisem AF problém nemám. Navíc na dálkovce mi na jídle záleží. Člověk tam dřepí dlouhé hodiny a jíst se musí. Svůj řízek z domova s sebou do letadla tahat nechci. Zrovna mi říkala známá, že letěla s LH A380 z JNB a prý se cesťáci za letu hromadně vzbouřili, že ten sajrajt co jim byl naservírovaný žrát nebudou...


Sendvic si na palubu klidne vezmu a stejne vetsinu casu prospim, ale to zoufaly nepohodli, co jsem zazil v Y na palube 773 na trasach NRT-CDG a RUN-ORY uz teda fakt nechci opakovat. 773 AF uz jen v premium economy.

Co se cateringu tejce LH, tak by me fakt zajimalo, co si mysleli, ze dostanou na palube Luftwaffe? Mene pozivatelny je uz ory jen catering na dalkovkach BA (mi tvrdilo nekolik OneWorld a *A zkusenych cestovatelu) :-)

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od skrita »

Letím do MEX a mám možnost si vybrat mezi AF via CDG (744) a KL via AMS (744 Combi). Do čeho byste šli? Měl bych na přestup tak 90 minut tam (CDG) i tam (AMS). Cena podobná, jedná se mi pouze o výběr společnosti, transferového letiště a éra.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

skrita píše:Letím do MEX a mám možnost si vybrat mezi AF via CDG (744) a KL via AMS (744 Combi). Do čeho byste šli? Měl bych na přestup tak 90 minut tam (CDG) i tam (AMS). Cena podobná, jedná se mi pouze o výběr společnosti, transferového letiště a éra.


Ja bych bral KLM.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od bubo »

urcite AMS, prestup v AMS je podstatne jednodussi


Odpovědět