Air France - všeobecně

Odpovědět
jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

skrita píše:Letím do MEX a mám možnost si vybrat mezi AF via CDG (744) a KL via AMS (744 Combi). Do čeho byste šli? Měl bych na přestup tak 90 minut tam (CDG) i tam (AMS). Cena podobná, jedná se mi pouze o výběr společnosti, transferového letiště a éra.


Vloni jsem letel do SFO s AF (747), zpet s KLM (773). IFE - AF nula, KLM vynikajici. Jidlo - AF jasne lepsi co se tyce kvality i mnozstvi. Napoje - stejne. Bufet - AF OK, KLM nula. Personal - AF jasne lepsi (a mladsi).


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od romul »

skrita píše:Letím do MEX a mám možnost si vybrat mezi AF via CDG (744) a KL via AMS (744 Combi). Do čeho byste šli? Měl bych na přestup tak 90 minut tam (CDG) i tam (AMS). Cena podobná, jedná se mi pouze o výběr společnosti, transferového letiště a éra.


Na přestup je lepší AMS, ovšem vzdálenost mezi terminály není malá takže v případě zpoždění doporučuju rychlou chůzi. Kufry zvládají přeložit i při krátkém přestupu. Na CDG je člověk často vázaný na transferový bus a tak záleží jestli požadovaný další odletový terminál navazuje v rámci směru busu a nebo je třeba nejdříve absolvovat okružku po CDG. Ohledně typu bych zvolil ten se kterým jsem doposud neletěl (ale já letěl s oběma). Combi verzí 744 KLM jsem letěl do MEX před lety a bylo dost poznat, že to je starý křáp. Předpokládám, že interiéry už předělali. Nevím jak to mají s IFE, ale jídlo mají určitě lepší AF. KLM lety do MEX obvykle dost překnihovává takže vřele doporučuju online check in kvůli místu a přijít do gate včas...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

Tak víkendová stávka CC se nakonec nekonala, ale stejně byly nějaké menší stávky. Sobotní AF1982 změna materiálu z A319 na RJ-85 (Cityjet), na boardingu místo dvou lidí jen jeden a pak přesun busem na terminál 2G - ve výsledku 50 min zpoždění. Večerní let CDG-PRG pak úplně zrušen.

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od morph »

outlier píše:... Večerní let CDG-PRG pak úplně zrušen.

Tim myslis ten ve 20:00 z CDG? Tak ten letel...

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od pavelpmi »

Ten v 18:15.


morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od morph »

pavelpmi píše:Ten v 18:15.

aha... no je fakt, ze se ptali lidi jestli nechteji radeji nejake penize misto letu jeste vcera...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

Dneska zase zrušili ten první ranní. Ještě byla hlášená nějaká minoritní stávka pilotů na 5.-8., kdo nestávkuje není Francouz... Jenom v ČSA vždycky od stávky couvnou :)

kopi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 11. 02. 2009, 13:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od kopi »

skrita píše:Letím do MEX a mám možnost si vybrat mezi AF via CDG (744) a KL via AMS (744 Combi).

Já bych rozhodně volil KLM. 747 AF je bez AVOD, jídlo a servis podobné (dobré). Do MEX je to dost daleko (tuším asi 12,5 hod) a aspoň pro mě subjektivně je AF velmi nepohodlné. To už raději letím 773. Na KLM také oceňuji, že Combi není takový dobytčák, přece jen kabina je o dost menší.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od skrita »

Díky za rady, rozhodnuto ve prospěch KLM i díky rannímu přípoji z Prahy v podobě Embraeru 190.

jess
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 06. 2011, 09:34
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jess »

Uz dva tyzdne sa dobijam do "Manage my booking" na stranke AF a pri zmene akychkolvek udajov mi vzdy vyhodi tuto hlasku... Uz sa tesim na online check-in.

http://imageshack.us/photo/my-images/3/15515410.jpg

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

jess píše:Uz dva tyzdne sa dobijam do "Manage my booking" na stranke AF a pri zmene akychkolvek udajov mi vzdy vyhodi tuto hlasku... Uz sa tesim na online check-in.

http://imageshack.us/photo/my-images/3/15515410.jpg


KLM nebo DL by nepomohlo?

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od xmurphy »

AF systém více nefunguje než funguje. Například mi už skoro rok u žádné z rezervací nezobrazuje jména cestujících.

Systémy AF, KLM a DL jsou nějakým způsobem propojené. Co jsem vypozoroval, tak DL a KLM se synchronizují skoro online. S AF je to horší, příjde mi, že se synchronizuje jednou týdně (nebo alespoň nějaké části).

Všechny rezervace, co jsou AF by měly být vidět i na webu KLM. Pokud je tam alespoň jeden segment operovaný/pod kódem DL, tak je vidět i na webu Delty (někdy není vidět ale celá rezervace ale jenom segmenty související s tím jejich).

Občas ale ta synchronizace není dokonalá. Třeba teď mám jeden itinerář bookovaný na Deltě a na každém z webů vidím jinak třídy (Y/C/F).

jess
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 06. 2011, 09:34
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jess »

Diky, zda sa, ze cez KLM to funguje.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Globik »

Tchyně má letenku od OK, oper. DL. Když jsme ji před skoro půlrokem kupovali, dvakrát jsem tam (web DL) zadával údaje APIS. Při další návštěvě webu to opět ukázalo, že tam údaje nejsou uložené. Tak jsem to vzdal. Zkusím pár dní před odletem.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

Globík píše:Tchyně má letenku od OK, oper. DL. Když jsme ji před skoro půlrokem kupovali, dvakrát jsem tam (web DL) zadával údaje APIS. Při další návštěvě webu to opět ukázalo, že tam údaje nejsou uložené. Tak jsem to vzdal. Zkusím pár dní před odletem.


Nebo na letisti :-)


Odpovědět