Air France - všeobecně

Odpovědět
Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Alca »

S ohledem ke stavu Air France si nedělám nejmenší naděje, nicméně: s velkou skupinou (43 členů orchestru) jsem absolvoval cestu do čínského města Zhuhai (na hranici Macaa) a při zpáteční cestě se nám v Šanghaji porouchal Airbus 380 a odlet se tak opozdil o 8 hodin, přílet do Prahy pak byl o 5 hodin později. Chci se zeptat, zda-li pak někdo z Vás má zkušenosti s vymáháním kompenzací z Air France( v tomto případě 600 E), ať už přes vymahače, nebo dokonce přímo. Ohledně vymahačů bych si také nechal poradit - nejlépe konkrétní firmu.

předem díky za zájem - tím, že jsme velká skupina, každý se snaží získat co nejvíc informací a odhodlání je veliké ( z mé strany však spíš skeptické ).


Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Alca »

Odpovím si sám: jelikož se jednalo o chybu posádky, kompenzace mi vyplatí Air France v plné výši. Chci se ale zdejších zeptat na jednu maličkost - nabídli mi buď 600E převodem, nebo 800E prolétat. Do druhé varianty bych šel, pokud je ji možné prolétat ve dvou lidech, máte již někdo podobnou zkušenost?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od dejavu »

Myslím, že by to neměl být problém. Já ten voucher použil na sebe, přitom to v rámci firmy bylo z letu kolegy, akorát on to řešit nechtěl, já si jim napsal :-) A pokud vím, tak to lze využít třeba na jejich webu na libovolnou rezervaci.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od happyna »

Známej známýho mi volal, že kupoval u AF letenky a vybral si tu jejich službu vybrání sedadel za prachy, protože letí s dětma (histerie že budou sedět každej jinde), jenže nějakou chybou systému se prej ty vybraný místa vymazali. Takže to jeli řešit na PRG do AF, jenže tam jim řekli, že se do systému nemůžou dostat a místa jim znovu vybrat. Tak mě zajímá, to jako vážně se pracovník AF nemůžu dostat do seatingu (let je snad z 2-3dny)?

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Alca »

dejavu: děkuji za podporu, nakonec jsem se rozhodl pro éčka na účtě, už je mám na účtě.

happyna: celkem podobná situace mi nastala právě na zmíněné cestě do jižní Číny. Ač jsem si letenku neplatil, chtěl jsem se usadit v letadle k oknu, ale ze čtyř segmentů (PRG-CDG;CDG-CAN;PVG-CDG;CDG-PRG) mi to umožnilo výběr jen na letu PVG-CDG s 380 (naštěstí). Navíc při check-inu mě upozornili, že mi sedadlo přidělí až při boardingu. Měl jsem štěstí, bylo víc pasažérů, než místa, proto pár lidí přebookovali na pozdější let.


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od happyna »

Alca píše:happyna: celkem podobná situace mi nastala právě na zmíněné cestě do jižní Číny. Ač jsem si letenku neplatil, chtěl jsem se usadit v letadle k oknu, ale ze čtyř segmentů (PRG-CDG;CDG-CAN;PVG-CDG;CDG-PRG) mi to umožnilo výběr jen na letu PVG-CDG s 380 (naštěstí). Navíc při check-inu mě upozornili, že mi sedadlo přidělí až při boardingu. Měl jsem štěstí, bylo víc pasažérů, než místa, proto pár lidí přebookovali na pozdější let.

No AF má online check-in 30h před odletem, tak jsem ho ujišťoval, že když se tam v tu dobu přihlásí tak určitě nějakou 4 volno najde :confused: ale udivuje mě že pracovník AF se nemůže dostat do seatingu, jsem zvědavej i na vrácení peněz za ten seating...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od gr09 »

V pondeli jsem poprve v zivote letel sardinkovou konfiguraci 777 (CDG-EZE) a docela me to prekvapilo, nebylo to tak hrozne, jak jsem cekal, i kdyz – sedel jse v ulicce, nekde uprostred ctyrky bych si asi zoufal. Navic AF rozdavalo zatim nejlepsi jidlo, co jsem mel v economy. Necekal jsem to, takze jsem nefotil. Jaky to byl rozdil oproti sobotnimu letu s Aerolineas Argentinas (EZE-FCO), kde bylo jidlo naprosto otresne, coz je u AR klasika.

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Kuboš »

Air France se vrací k teplému jídlu nad dvě hodiny letu. Bude i nový design letadel. Zdroj: AIRLINER WORLD

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od prodejce »

Stejně jako konkureční aerolinky i Air France zavádí tzv. HBO* tarify na (vybrané) evropské lety. Cenový rozdíl na trase Praha- Paříž činí cca 750 až 1000 Kč za roundtrip. Elite a Elite Plus members mají kufr zadarmo.

* Hand Baggage Only

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od prodejce »

Od 1.8. dojde k dalšímu plošnému zdražení letenek AFKLDLAZ do USA/Kanady. Letošní rok je co se týká cen a jejich výše opravdu "hustý".

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od VanillA »

Ahoj, jak je na tom AF s upgrade na Skyteam Elite+? Je tu vůbec nějaká šance?
Případně máš člověk alespoň možnost získat exit?

Díky

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

VanillA píše:Ahoj, jak je na tom AF s upgrade na Skyteam Elite+? Je tu vůbec nějaká šance?
Případně máš člověk alespoň možnost získat exit?

Díky


Zkus to prosim rozvest tak, aby to melo jen jeden vyznam.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od VanillA »

Tak ještě jednou. Je nějaká na šance na upgrade na letech AF a AM, když jsem držitel statusu Skyteam elite+ ?
Pokud ne, je zde alespoň šance získat místo u exitu? (díky statusu)

Děkuji

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

VanillA píše:Tak ještě jednou. Je nějaká na šance na upgrade na letech AF a AM, když jsem držitel statusu Skyteam elite+ ?
Pokud ne, je zde alespoň šance získat místo u exitu? (díky statusu)

Děkuji


Upgrade myslim jen u tarifu Y a B (u DL) misto u exitu nebo v prvnich radach je myslim zadarmo u DL az u platinovyho statusu.

Korejce nebo OK plus netusim, ale bude to spise horsi nez lepsi.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od bepo »

Ak myslíš upgrade zadarmo u Gold tak šancu máš blížiacu sa k nule, u AF a KL letí väčšinou tak veľa Skyteam elite + members až som sa raz opýtal pracovníčky pri gate či to vážne je tak veľa priority pasažierov alebo sa tam nahrnuli aj nekartičkári a že áno, je ich tak veľa a u vyšších levelov mimo AF neviem aké majú pravidlá ale nejak extra šancu by som tomu nedával, zase tak často overbooked nie sú.


Odpovědět