KLM Refundace

Odpovědět
marilla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 02. 2012, 18:11
Stav: Offline

KLM Refundace

Příspěvek od marilla »

Hezký den, jsem tu nová, takže se předem omlouvám za nejapnost dotazu, ale při prohledávání jsem nenašla adekvátní odpověď. Jsem studentka a přihlásila jsem se na léto do programu WaT do USA, hned v lednu jsem si zakoupila zpáteční letenku Praha - Anchorange pres Amsterodam a Minneapolis a zpet o 5 měsíců později z L.A. přes Amsterodam do Prahy. Jde o to, že program je v tuto chvíli pozastaven a neví se jak to bude dál. V nejčernější situaci ho americká vláda zruší a mě by zajímalo jaké mám možnosti. Letenky jsem kupovala přes Pelikan.cz a tam jsou odpovědi strohé - storonovatelné ale nerefundovatelné. Pochopila jsem, že letištní poplatky je možné získat zpět. Jde o to, že u KLM jsem našla v podmínkách, že lze zažádat o refundaci v případě neudělení víza, nevím však, jestli se to týká také mé "nerefundovatelné" letenky. Letíme se společností KLM, Delta Airlines a ČSA... jsem z toho celkem na vývrat, tak bych se ráda zeptala, jaká jsou možná řešení? Jak to bývá s přebookováním letenky na jiná data, či využití pouze letenek od ČSA do/z Amsterodamu, abych to nemusela vyhodit do koše úplně:(? Děkuji za aspoň nějakou odpověď


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od flyingblue »

marilla píše:Hezký den, jsem tu nová, takže se předem omlouvám za nejapnost dotazu, ale při prohledávání jsem nenašla adekvátní odpověď. Jsem studentka a přihlásila jsem se na léto do programu WaT do USA, hned v lednu jsem si zakoupila zpáteční letenku Praha - Anchorange pres Amsterodam a Minneapolis a zpet o 5 měsíců později z L.A. přes Amsterodam do Prahy. Jde o to, že program je v tuto chvíli pozastaven a neví se jak to bude dál. V nejčernější situaci ho americká vláda zruší a mě by zajímalo jaké mám možnosti. Letenky jsem kupovala přes Pelikan.cz a tam jsou odpovědi strohé - storonovatelné ale nerefundovatelné. Pochopila jsem, že letištní poplatky je možné získat zpět. Jde o to, že u KLM jsem našla v podmínkách, že lze zažádat o refundaci v případě neudělení víza, nevím však, jestli se to týká také mé "nerefundovatelné" letenky. Letíme se společností KLM, Delta Airlines a ČSA... jsem z toho celkem na vývrat, tak bych se ráda zeptala, jaká jsou možná řešení? Jak to bývá s přebookováním letenky na jiná data, či využití pouze letenek od ČSA do/z Amsterodamu, abych to nemusela vyhodit do koše úplně:(? Děkuji za aspoň nějakou odpověď


A co zavolat na call centrum KLM a nebo si dojit na letisti na T2 na prepazku?

marilla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 02. 2012, 18:11
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od marilla »

flyingblue píše:
marilla píše:Hezký den, jsem tu nová, takže se předem omlouvám za nejapnost dotazu, ale při prohledávání jsem nenašla adekvátní odpověď. Jsem studentka a přihlásila jsem se na léto do programu WaT do USA, hned v lednu jsem si zakoupila zpáteční letenku Praha - Anchorange pres Amsterodam a Minneapolis a zpet o 5 měsíců později z L.A. přes Amsterodam do Prahy. Jde o to, že program je v tuto chvíli pozastaven a neví se jak to bude dál. V nejčernější situaci ho americká vláda zruší a mě by zajímalo jaké mám možnosti. Letenky jsem kupovala přes Pelikan.cz a tam jsou odpovědi strohé - storonovatelné ale nerefundovatelné. Pochopila jsem, že letištní poplatky je možné získat zpět. Jde o to, že u KLM jsem našla v podmínkách, že lze zažádat o refundaci v případě neudělení víza, nevím však, jestli se to týká také mé "nerefundovatelné" letenky. Letíme se společností KLM, Delta Airlines a ČSA... jsem z toho celkem na vývrat, tak bych se ráda zeptala, jaká jsou možná řešení? Jak to bývá s přebookováním letenky na jiná data, či využití pouze letenek od ČSA do/z Amsterodamu, abych to nemusela vyhodit do koše úplně:(? Děkuji za aspoň nějakou odpověď


A co zavolat na call centrum KLM a nebo si dojit na letisti na T2 na prepazku?

Toš až budu mít Prágl po ruce a nebude mě dělit 350 kiláků, ráda si tam zajedu... Ani to volání není zadara a zatím není rozhodnuto o programu. Tak mě spíše zajímaly zkušenosti ze života ostatních...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od flyingblue »

marilla píše:
flyingblue píše:
marilla píše:Hezký den, jsem tu nová, takže se předem omlouvám za nejapnost dotazu, ale při prohledávání jsem nenašla adekvátní odpověď. Jsem studentka a přihlásila jsem se na léto do programu WaT do USA, hned v lednu jsem si zakoupila zpáteční letenku Praha - Anchorange pres Amsterodam a Minneapolis a zpet o 5 měsíců později z L.A. přes Amsterodam do Prahy. Jde o to, že program je v tuto chvíli pozastaven a neví se jak to bude dál. V nejčernější situaci ho americká vláda zruší a mě by zajímalo jaké mám možnosti. Letenky jsem kupovala přes Pelikan.cz a tam jsou odpovědi strohé - storonovatelné ale nerefundovatelné. Pochopila jsem, že letištní poplatky je možné získat zpět. Jde o to, že u KLM jsem našla v podmínkách, že lze zažádat o refundaci v případě neudělení víza, nevím však, jestli se to týká také mé "nerefundovatelné" letenky. Letíme se společností KLM, Delta Airlines a ČSA... jsem z toho celkem na vývrat, tak bych se ráda zeptala, jaká jsou možná řešení? Jak to bývá s přebookováním letenky na jiná data, či využití pouze letenek od ČSA do/z Amsterodamu, abych to nemusela vyhodit do koše úplně:(? Děkuji za aspoň nějakou odpověď


A co zavolat na call centrum KLM a nebo si dojit na letisti na T2 na prepazku?

Toš až budu mít Prágl po ruce a nebude mě dělit 350 kiláků, ráda si tam zajedu... Ani to volání není zadara a zatím není rozhodnuto o programu. Tak mě spíše zajímaly zkušenosti ze života ostatních...


No pokud me pamet neplete, tak af/kl ma osmistovkovy cislo. Ale chapu, ze i elektrina v baterce telefonu neco stoji. Ale to sou takovy subtilni a zcela nepodstatny detaily.

marilla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 02. 2012, 18:11
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od marilla »

flyingblue píše:No pokud me pamet neplete, tak af/kl ma osmistovkovy cislo. Ale chapu, ze i elektrina v baterce telefonu neco stoji. Ale to sou takovy subtilni a zcela nepodstatny detaily.


Krásný sarkasmus... 800 je podle netu pro věrnostní zákazníky... myslím, že to neřeší to na co jsem se ptala - na reálné postupy ostatních, ale jinak děkuji za velice užitečnou pomoc :D


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od flyingblue »

marilla píše:
flyingblue píše:No pokud me pamet neplete, tak af/kl ma osmistovkovy cislo. Ale chapu, ze i elektrina v baterce telefonu neco stoji. Ale to sou takovy subtilni a zcela nepodstatny detaily.


Krásný sarkasmus... 800 je podle netu pro věrnostní zákazníky... myslím, že to neřeší to na co jsem se ptala - na reálné postupy ostatních, ale jinak děkuji za velice užitečnou pomoc :D


Aha, v tom pripade budes muset zavolat na cislo normalni :-)

Realny postup je nasledujici:
Zavolej tomu, kdo Ti vystavil letenku.
Kdyz neodpovida, zavolej tomu, kdo provozuje let.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od Zdenek »

Coby kdyby nikdo řešit nebude.

marilla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 02. 2012, 18:11
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od marilla »

Zdenek píše:Coby kdyby nikdo řešit nebude.

tak co se tu proboha resi????? Dik za reakci na muj dotaz, ve forech jsem zvykla, ze kdyz me neco zajima, at uz hypotetickeho nebo aktualniho, ze si lidi zdeluji, jak postupovali oni v podobnych situacich, cemu se chce priste vyvarovat, co rovnou nema cenu apod... tady evidentne toto nefunguje, zadam tedy dotaz jinde, snad tam bude fungovat lepsi komunikace.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od flyingblue »

marilla píše:
Zdenek píše:Coby kdyby nikdo řešit nebude.

tak co se tu proboha resi????? Dik za reakci na muj dotaz, ve forech jsem zvykla, ze kdyz me neco zajima, at uz hypotetickeho nebo aktualniho, ze si lidi zdeluji, jak postupovali oni v podobnych situacich, cemu se chce priste vyvarovat, co rovnou nema cenu apod... tady evidentne toto nefunguje, zadam tedy dotaz jinde, snad tam bude fungovat lepsi komunikace.


Dostala jsi dve odpovedi:

1) Zavolej primo na aerolinku
2) Nema cenu to resit dopredu

jiste na Tebe nekdo muze udelat budlibudliky, to jsme se dneska krasne vyspinkali.

Ale na meritu veci to NIC NEMENI.

Vitej v racionalne fungujicim svete :angel:

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od nartym »

:D musim se smat tem predchozim reakcim :D

ale ted vazne - pokud to mas pres Pelikana, tak pri koupi letenky je moznost si koupit i pojisteni, pokud si tam tuto moznost zaskrtla, tak ti vratej vsechny penize, jinak bych rekl, ze mas smulu a zavolal bych jim... Kdyby si to kupovala na strankach klm, af nebo delty, tak by si dostala penize zpet s nejakym poplatkem (par tisic)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: KLM Refundace

Příspěvek od Globik »

marilla píše:
Zdenek píše:Coby kdyby nikdo řešit nebude.

tak co se tu proboha resi????? Dik za reakci na muj dotaz, ve forech jsem zvykla, ze kdyz me neco zajima, at uz hypotetickeho nebo aktualniho, ze si lidi zdeluji, jak postupovali oni v podobnych situacich, cemu se chce priste vyvarovat, co rovnou nema cenu apod... tady evidentne toto nefunguje, zadam tedy dotaz jinde, snad tam bude fungovat lepsi komunikace.

No ono jde asi o to, že lidí, kteří se přihlásili do programu WaT, koupili si letenku u KLM, administrativa strejdy Baracka mezitím program WaT pozastavila, a chodí sem na forum, moc nebude (osobně hádám, že jsi jediná). Tak Ti těžko může někdo sdělit svoji zkušenost.


Odpovědět