Počet zavazadel

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

Koupil jsem si na webu letenku PRG-LHR-IAD a na itineráři, který se mi objevil po zaplacení, je uvedené 1 zapsané zavazadlo. V emailu, který mi následně přišel, jsou uvedená dvě.
V informacích na webu jsou jasně uvedená dvě:
Allowances for USA, Canada, Mexico, Caribbean, South America, Nigeria, Kenya and Ghana
Passenger Free checked allowance
Adults and children
aged 2 years and over FIRST and Club World - 3 bags
World Traveller Plus and World Traveller - 2 bags
Maximum dimensions per bag (H+W+L): 158cm (62in)
Maximum weight per bag: 23kg (51lbs)*

Předpokládám, že se nejedná o nějakou výjimku na nejlevnější třídě a chyba je tedy v itineráři, který se objevil při koupi a ne v itineráři, který mi přišel mailem. A současně, že to platí i na návazném letu LHR-PRG. Ví nekdo poradit? Díky


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od stevard »

byla ta letenka koupena primo na webu BA nebo jinde? World Traveller ma v podminkach fakt 2 odbaveny zavazadla, takze spis chyba v systemu. Jedina vyjimka, kde by tohle platilo pro usek PRG-LHR by byla, kdybys nemel oba lety na jedny rezervaci, coz nepredpokladam.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

stevard píše:byla ta letenka koupena primo na webu BA nebo jinde? World Traveller ma v podminkach fakt 2 odbaveny zavazadla, takze spis chyba v systemu. Jedina vyjimka, kde by tohle platilo pro usek PRG-LHR by byla, kdybys nemel oba lety na jedny rezervaci, coz nepredpokladam.

Přímo na webu BA a mám samozřejmě na jedné letence všechny 4 segmenty. Projel jsem včera večer na webu BA vše možné včetně MANAGE YOUR BOOKING a všude mi to ukazovalo 2 kusy. Takže asi fakt chyba systému.
Díky

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od hafi »

ahoj,
british airways meli nekdy loni akci "jedno sportovni vybaveni zdarma" mate nekdo tuseni jaky konkretne byly podminky?
kamaradka ma letenku z teto akce MUC-YVR-MUC a ted se dohadujem, jestli ma dve odbaveny zavazadla (tak jak to tehdy bylo v podminkach) a k tomu treti zavazadlo ve tvaru treba lyzi nebo stale jen dve zavazadla dohromady s tim, ze jedno muze mit nestandardni rozmery?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od hafi »

tak uz jsem si nasel odpoved - muzou mit dohromady 3 zavazadla (dve plus lyze). jen me trochu mate ze to nikde (check my trip, manage my booking) neni uvedeny, tak nemaj cim agumentovat, kdyby byl problem na check-inu.

Ale mam jiny dotaz, za jakych podminek se zmeni baggage allowance v pripade zmeny letenky? Jak to je treba pri zmene terminu? Ja jsem mel letenku koupenou v dobe mezi 31.7. a 7.10., kdy byli dve zavazadla a i v pripad ezmeny terminu mam dva kusy zavazadel. Ona mela letenky koupeny pres Student agency, tudiz musi zmenu terminu resit pres ne. To ze zaplati o 500kc vetsi poplatek je jedna vec, ale horsi je ze ji napsali, ze v pripade zmeny dostane baggage allowance dle aktualniho stavu, tedy jedine zavazadlo.
Maji na to pravo nebo je to hloupost SA? Muze na to mit vliv, ze nove datum letu je vice nez rok od koupe letenky (a mene nez rok od prvniho letu).


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od prodejce »

Dovolte mi vas touto cestou informovat, ze s platnosti ode dnesniho dne si mohou zakaznici na vsech letech British Airways do/z USA ve vsech cestovnich tridach vzit na palubu dva kusy kabinovych zavazadel dle standardnich podminek:

* Prvni kabinove zavazadlo - maximalni rozmery jsou 56cm x 45cm x 25cm, vcetne rozmeru drzadel, kapes a kolecek.
* Druhe kabinove zavazadlo - maximalni rozmery jsou 45cm x 36cm x 20cm, napr. kabelka nebo laptop.

Andie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 02. 01. 2007, 12:40
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od Andie »

ahoj,
předem se omlouvám za mírné odbočení od tématu. CHtěla jsem se zeptat, zda se při check-inu či boardingu kontroluje dodržení rozměrů 56x45x25 příručního zavazadla. Pokud bude o pár cm (např.3 cm) větší, vzniká nějaký problém? děkuji

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od Spenlik »

U BA to rozhodne problem nebude

Bellamy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 29. 07. 2009, 21:46
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od Bellamy »

Letim s BA mnichov-heathrow- miami a chtel jsem se zeptat jestli kydz si vezmu s pritelkyni jeden velkej kufr (spolecnej ) a jeden golfovy bag, jestli mi BA ten Bag akceptujou jako obycejne zavazadlo a budu to mit bez poplatku. Diky za odpoved

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od holovsky »

Bellamy píše:Letim s BA mnichov-heathrow- miami a chtel jsem se zeptat jestli kydz si vezmu s pritelkyni jeden velkej kufr (spolecnej ) a jeden golfovy bag, jestli mi BA ten Bag akceptujou jako obycejne zavazadlo a budu to mit bez poplatku. Diky za odpoved


Já myslím, že toto je dané povolenými rozměry a hmotností zavazadel u BA. Když se Vám obě zavazadla vejdou do povolených limitů, tak vezmou, když nevejdou (nevím, zda ten golfovy bag neni moc vysoky - u zavazadel se nesmi presahnou zadny rozmer), tak musíte platit.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Počet zavazadel

Příspěvek od pokofi »

Asi budu blbě :-) ale rád bych se zeptal, zda je nějaký voucher na přidání 1 zavazadla do Londýna, mám jen příručák


Odpovědět