747

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od HighFlyer »

A jo taaaak, uz rozumim ;-) V tom pripade ten online check-in asi bude jedinej zdroj, ze kteryho se to bude dat zjistit.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od firefly »

Stejný problém, 747/400, taky jsem zjistila , že jsou 2 typy, podle seatguru mám vyhlídnutá určitá místa, tak bych ráda věděla, jak dlouho před cestou je možné ta místa zabukovat? Je lepší online nebo přímo např. telefonicky přes BA ?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od Globik »

firefly píše:Stejný problém, 747/400, taky jsem zjistila , že jsou 2 typy, podle seatguru mám vyhlídnutá určitá místa, tak bych ráda věděla, jak dlouho před cestou je možné ta místa zabukovat? Je lepší online nebo přímo např. telefonicky přes BA ?

Na webu BA se píše, že vybrat místa lze až při checkinu. Teď si nejsem nejsem jistý, jestli online checkin se dá udělat 24 nebo 48 hodin předem, ale jedná se o 24 nebo 48 hodin před odletem 1.segmentu letenky! Tedy při cestě tam výhoda, protože předběhneš ty, co mají letenku jen z Londýna. Na zpáteční cestě nevýhoda, protože Tě můžou předbehnout ti, co letí už z jiného letiště (tedy pokud Ty také v USA nepřestupuješ)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od firefly »

To jsem si také na webu BA přečetla, ale nevěřila jsem tomu, že by se seating dal zajistit až 24 nebo 48 hod před letem, myslela jsem, že nějak jde udělat to dřív, protože takto mám obavu, že ta lepší místa budou pryč :( :( . Proč u jiných , např. Delta nebo ČSA to jde udělat i půl roku dopředu a u BA ne?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od skater »

firefly píše:To jsem si také na webu BA přečetla, ale nevěřila jsem tomu, že by se seating dal zajistit až 24 nebo 48 hod před letem, myslela jsem, že nějak jde udělat to dřív, protože takto mám obavu, že ta lepší místa budou pryč :( :( . Proč u jiných , např. Delta nebo ČSA to jde udělat i půl roku dopředu a u BA ne?


Oficiálně až při check-inu, ale když je slušně požádáš, rezervaci ti udělají. Vlastní zkušenost ze zimy.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od firefly »

Díky za radu, zkusím se tedy s nimi domluvit přímo. Jak dlouho před odletem bych to asi mohla zkusit?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od Globik »

firefly píše:To jsem si také na webu BA přečetla, ale nevěřila jsem tomu, že by se seating dal zajistit až 24 nebo 48 hod před letem, myslela jsem, že nějak jde udělat to dřív, protože takto mám obavu, že ta lepší místa budou pryč :( :( . Proč u jiných , např. Delta nebo ČSA to jde udělat i půl roku dopředu a u BA ne?

Na jaře jsem si dělal checkin na cestu tam 24 hodin (už jsem zjistil, že to je 24 hodin :) ) před odletem 2.segmentu a na ten 2.segment mi to nabídlo skoro všechna místa, která považuji za lepší. Na zpáteční cestu letěl jiný typ letadla (teď si to nepamatuju, co bylo co, ale na cestu tam to byl ten, co má na zádi u oken 2 a ne 3 sedadla a nazpět ne) a místa u nouzáků, kde je extrémně hodně místa byla bohužel už obsazena :(

Napiš pak, jak jsi dopadla a tel.číslo, kam jsi volala. Díky

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od Spenlik »

Asi záleží na momentální náladě "paní na telefonu" u které si to chce člověk případně rezervovat, z mých zkušeností mě poslali slušně někam ať si počkám jako každej jinej 24 hodin před odletem. :) člověk si to musí ohlídat a vlítnout na to hnedka jak se check-in otevře, nejlepší místa sou téměř vždycky pryč, z vlastních zkušeností vím, že i třeba 20 hodin před odletem kolikrát není možné sehnat ani jediné místo u okénka... (beru na letech přes velkou louži, např. z PRG do LHR mi připadá že si snad nikdo ty místa ani nevybírá :) )

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od firefly »

Jo , do Londýna bych to vydržela třeba na WC, ale jde mi o let do MIA :D :D :D :D

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od The810 »

Bookol som si C class so sektormi LHR-JFK-LHR s B747 a system rezervacie sedadiel mi ukazuje ze cely upper deck je obsadeny.. ale let je az 31.7. - je mozne ze by to uz bolo full, alebo to je nieco ine? Najma pri tom poplatku za rezervaciu mi to pride divne...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od prodejce »

The810 píše:Bookol som si C class so sektormi LHR-JFK-LHR s B747 a system rezervacie sedadiel mi ukazuje ze cely upper deck je obsadeny.. ale let je az 31.7. - je mozne ze by to uz bolo full, alebo to je nieco ine? Najma pri tom poplatku za rezervaciu mi to pride divne...


no možná je upper-deck vyhrazený pro J-cl a zlaté karty.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od The810 »

No booking class mam myslim J (zial neviem najst nic kde by sa to dalo overit), ale tie karty ma napadli tiez, preto sa pytam :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od prodejce »

no hlavně podle ceny, jestli máš J-cl a letíš z Vídně tak si platil kolem 4 900 EUR - pak by ale upper-deck neměl být problém.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od The810 »

Takze nasiel som to na flyertalku - upper deck sa da vopred rezervovat len pre statusy (Silver a vyssie statusy, resp. ich ekvivalent vo oneworlde). Na check-ine by vsak v pripade volnych miest mala byt moznost zvolit si sedadlo hore...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: 747

Příspěvek od dejavu »

Původně jsem se chtěl zeptat, co je to za novinku, že BA si nechává platit za seating dopředu na dálkovkách. Ale jak to tady čtu, tak to to není žádná novinka.
Takže se optám, která další aerolinka na dálkovkách prodává seating? Ještě jsem se s tím nepotkal, až teď, když kolega kupoval letenku do LAS a za EU segment chtěli asi 350 korun a za TATL skoro tisíc korun...
Dodávám, že já letím s AF (DL), takže svůj flek už mám :-)


Odpovědět