Zkušenosti s BA

Odpovědět
Tlouie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07. 07. 2009, 10:37
Stav: Offline

Zkušenosti s BA

Příspěvek od Tlouie »

Ráda bych se zeptala, jaké zkušenosti máte s British Airways - přesnost odletu, zdržení, občerstvení, služby a tak :)


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od skater »

Tlouie píše:Ráda bych se zeptala, jaké zkušenosti máte s British Airways - přesnost odletu, zdržení, občerstvení, služby a tak :)


Pokud máš na mysli dálkovku, tak zklamaná ze servisu nebudeš. Dokonce po objednání vodky s džusem jsem dostal vodky rovnou dvě. Po dopití první se letuška ptala, jestli si dám další.
Při zpáteční cestě to samé s vínem: po dopití ihned dotaz, zda mám ještě chuť. Jídlo bylo též fajn.

Jediné, co mě zarazilo, bylo to, že po letu JFK-LHR nás z plné B747 vyhnali do autobusů, které nás odvezli do terminálu.

Pokud letíš jen po Evropě, tak nemá smysl řešit servis a rozdíly v přesnosti nejsou nijak zásadní (pokud nepočítám nynější problémy SkyEurope).

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Smurfx »

Tlouie píše:Ráda bych se zeptala, jaké zkušenosti máte s British Airways - přesnost odletu, zdržení, občerstvení, služby a tak :)


Pokud jde o dálkovky, jde, co se týká servisu, in-flight entertainment apod o takový slabší průměr, prostě nic extra. Ze tří největších vlajkových dopravců v Evropě (Air France-KLM, British Airways a Lufthansa) bych je dal na třetí místo. Problém je také terminál 5 v Londýně, který si prostě ne a ne poradit se správným tříděním zavazadel :)

Tlouie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07. 07. 2009, 10:37
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Tlouie »

jejda, to nevypadá moc dobře :( nahánět kufry v Londýně se mi zrovna nechce :? :D

lizinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 09. 06. 2009, 13:31
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od lizinka »

Co se týče mých zkušeností, nemůžu jim vytknout nic zásadního. S umístěním na třetí místo mezi zmíněnými společnostmi ale naprosto souhlasím...


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od firefly »

Loni s BA z PRG do Pekingu a pak z Hongkongu do PRG, servis OK, ale v ekonomické třídě velice málo místa na nohy, úzké sedačky, oproti dálkovým letům s Deltou nebo ČSA to byl dost nepříjemný rozdíl nebo jsme měli zrovna smůlu na nevhodné letadlo ?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od pavelpmi »

Ja jim taky nemuzu vytknout nic zasadniho. Vlastne ten hlad na ceste do Mexika :) (viz tripreport, s BA bylo PMI-LGW, LHR-MEX, MEX-LHR a LHR-BCN). Ale je fakt, ze jsou spolecnosti, z jejich sluzeb je clovek vic nadseny.
A nedavno mi zrusili listopadovy let LGW-PMI (prestanou letat do Alicante, Krakova, na Maltu a do Palmy), co se da delat.
Jinak zavadla se mi v Heathrow v pohode prelozila mezi T5 a T1 a dorazila v pohode.

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od salam »

na to máslo jsem si na BA celkem nemohl stěžovat - na to, že letadlo bylo téměř 20 let staré, byl ten let celkem pohodlný :).
Je ale fakt, že při zpátečním letu byla posádka trochu méně ochotná udržovat mou skleničku plnou (asi byli naladěni na noční službu).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Globik »

Naprosto nesouhlasím. Už nevím z hlavy, co to bylo za typ letadla (dálkovka), byl tam obrovský výběr muziky. To jsem na LH nezažil. Ohledně pití stejně, pokud porovnám výběr piva, vína a lihovin včetně kvality s LH, tak je to o třídu lepší. a to nejen na dálkovkách, ale i na PRG-LHR. Dvanáctiletá singlovka, několik druhů piv namísto Warsteineru, na poměry economy class vynikající vína s výběrem,...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Smurfx »

Globík píše:Naprosto nesouhlasím. Už nevím z hlavy, co to bylo za typ letadla (dálkovka), byl tam obrovský výběr muziky. To jsem na LH nezažil. Ohledně pití stejně, pokud porovnám výběr piva, vína a lihovin včetně kvality s LH, tak je to o třídu lepší. a to nejen na dálkovkách, ale i na PRG-LHR. Dvanáctiletá singlovka, několik druhů piv namísto Warsteineru, na poměry economy class vynikající vína s výběrem,...


Bohužel nemůžeš posuzovat z jedné dálkovky. British má obecně dost špatný in-flight a pár B777 má něco lepšího. Naopak pokud si narazil na starší IFE Lufthansy, tak to asi mohl být rozdík. V globálu ale British opravdu vycházejí nejhůře z té sledované trojice.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Globik »

Smurfx píše:
Globík píše:Naprosto nesouhlasím. Už nevím z hlavy, co to bylo za typ letadla (dálkovka), byl tam obrovský výběr muziky. To jsem na LH nezažil. Ohledně pití stejně, pokud porovnám výběr piva, vína a lihovin včetně kvality s LH, tak je to o třídu lepší. a to nejen na dálkovkách, ale i na PRG-LHR. Dvanáctiletá singlovka, několik druhů piv namísto Warsteineru, na poměry economy class vynikající vína s výběrem,...


Bohužel nemůžeš posuzovat z jedné dálkovky. British má obecně dost špatný in-flight a pár B777 má něco lepšího. Naopak pokud si narazil na starší IFE Lufthansy, tak to asi mohl být rozdík. V globálu ale British opravdu vycházejí nejhůře z té sledované trojice.

Bylo to zrovna v 744. Namísto běžného přepínání mezi kanály interaktivní display s individuálním výběrem muziky a konkrétních skladeb. Co chybělo k dokonalosti bylo to, že nešlo současně poslouchat a čumět na mapu. Příště si holt vezmu redukci na telefon a budu poslouchat vlastní muziku z telefonu. Mapa mě během letu zajímá rozhodně víc než muzika.
Jediné, co mi u BA oproti LH vadí, je kafe zadarmo v německých gatech u LH :D

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Spenlik »

Mam s britisema letos LHR-SFO , SFO-LHR loni to samý akorád přes Frankfurt s LH, LH určitě o moc lepší, hlavně co se servisu týče. Problémy na T5tce muzu jenom potvrdit - kdyz sme pokracovali z LHR do PRG tak sme meli v A321 load factor asi tak 40%, z toho polovině lidí nedojely kufry!!! Co se týče servisu, tak ten byl hooodně slabý, v !!!byznysu!!! nám nedali za celou dobu najíst , na otázku proč se tak děje nebyl nikdo schopný reagovat, zpátky už sem letěl v turistický, tak tam sem už aspoň dostal najíst, ale stejne oproti LH hrůza. No a místo na nohy.... škoda mluvit...

Příště už rozhodně jenom KLM/AirFrance, s kterýma sem to absolvoval 2 rky dozadu

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Smurfx »

Spenlik píše:Mam s britisema letos LHR-SFO , SFO-LHR loni to samý akorád přes Frankfurt s LH, LH určitě o moc lepší, hlavně co se servisu týče. Problémy na T5tce muzu jenom potvrdit - kdyz sme pokracovali z LHR do PRG tak sme meli v A321 load factor asi tak 40%, z toho polovině lidí nedojely kufry!!! Co se týče servisu, tak ten byl hooodně slabý, v !!!byznysu!!! nám nedali za celou dobu najíst , na otázku proč se tak děje nebyl nikdo schopný reagovat, zpátky už sem letěl v turistický, tak tam sem už aspoň dostal najíst, ale stejne oproti LH hrůza. No a místo na nohy.... škoda mluvit...

Příště už rozhodně jenom KLM/AirFrance, s kterýma sem to absolvoval 2 rky dozadu


jj, BA opravdu nebrat. Jenom se mi nechce věřit tomu, že v business nebyl bezdůvodně servis, to je prostě divné. Nebyly výrazné turbulence nebo tak?

neobchodni_cestujici
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 06. 2007, 16:35
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od neobchodni_cestujici »

Spenlik píše:Mam s britisema letos LHR-SFO , SFO-LHR loni to samý akorád přes Frankfurt s LH, LH určitě o moc lepší, hlavně co se servisu týče. Problémy na T5tce muzu jenom potvrdit - kdyz sme pokracovali z LHR do PRG tak sme meli v A321 load factor asi tak 40%, z toho polovině lidí nedojely kufry!!! Co se týče servisu, tak ten byl hooodně slabý, v !!!byznysu!!! nám nedali za celou dobu najíst , na otázku proč se tak děje nebyl nikdo schopný reagovat, zpátky už sem letěl v turistický, tak tam sem už aspoň dostal najíst, ale stejne oproti LH hrůza. No a místo na nohy.... škoda mluvit...

Příště už rozhodně jenom KLM/AirFrance, s kterýma sem to absolvoval 2 rky dozadu


Dovolim si nesouhlasit. Odesel jsem loni od Sky (OK+ platinum) a presel k OW (dne BAEC Gold) a nestezuju si.
Catering v C na PRG-LHR a zpet pro me ve srovnani s LH, OK a AF/KLM nejchutnejsi (dokonce lepri, nez na dalkovach BA v C:--)). Crew obscas pomalejsi, ale to jsem zazil i s OK, o crew LH radeji psat nebudu.
Connection T5 zpocatku mizerny, jednou jsem daval ofic stiznost, ale po vylepseni a doladeni Fast track v poslednim mesici (lety v 08/09) brzdi jen pomala bezp. prohlidka, coz BA moc neurychli (v rezii BAA). Oproti FRA je T5 luxus a CDG radeji nekomentovat.
Kufr mi nedosel jednou, ale bylo to zpozdenim predchoziho letu, sam jsem to stihl jen tak tak.
Dalkovky u BA v C oproti LH za skvelou cenu s mnohem lepsim produktem (lie flats) nez LH/AF/KLM, obzvlaste na 744 upper deck. Crew anglicky chladna, ale presna, jidlo vetsinou OK, piti dle chuti, plus samoobsluha na delsich letech.
AVOD neposoudim, vetsinou se najim, napiju a usnu jako spalek, sluchatka vracim v 80% zabalena:-).
BA Lounge pro C pax oproti LH/AF o generaci jinde, a to skoro vsude vyjma PRG:-).
Jako BAEC Gold pristup do F lounge, a to je na T5 teprve "masakr", teple jidlo podle menu (od 1. 8.), 3 druhy sampanskeho (rocnikoveho!), 3 bileho, 3 cerveneho, mit vic casu, budu potrebovat asistenci pro nastup:-).
V posledni dobe s pritelem (stejny status) absolvoval PRG-LHR-LAX RTN na separatni PRN (ruzna data odletu na cesta tam), pritel v LHR opup do F, ja zustal na sve ceste v C, zpatky oba op up na gate do F (coz jsem fakt necekal).
Pro pax letajici premiove kabiny vynikajici sluzby a opravdu ucta k vernym FF, kterou treba u AF/KLM pohledat, chapu, ze naopak pro pax llitajiic v Y celkem nic...

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od The810 »

Na jar som siel s BA na trase LHR-VIE a bolo to.. no nic extra. Na cas, cabin crew fajn, ale obcerstvenie najminimalistickejsie ake som zazil (neratajuc low costy)... Navyse tam mali dost nepohodlne kozene sedadla...

Fakt radsej low-costom za menej penazi s podobnym servisom..


Odpovědět