Zkušenosti s BA

Odpovědět
ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od ziletka »

Diky moc, pokud se jeste nekdo vyjadri budu rad. Jinak na Expedii v potvrzeni pisou tohle:
Please be sure to re-confirm your flight at least 24 hours prior to scheduled departure (72 hours prior for flights to Hawaii and international destinations). You may check your flight status and departure gate online, or contact the airline directly. For international destinations, please confirm your flight with the airline at least 72 hours prior to departure. Seat assignments, meal preferences, and special requests must be confirmed with the airline; we cannot guarantee that they will be honored. Free and special meals are not available on many flights.
All passengers travelling to the USA must provide country of residence and details of the address they will be staying upon arrival (street name and number, city, zip code and state), during check-in. Failure to provide this may result in flight boarding being denied by the airline.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Globik »

Je otázkou, zda se rekonfirmací myslí klasická rekonfirmace, jaká se provádla v pravěku (což se snad už nikde nedělá? :shock: ) nebo zda se máš jen přesvědčit přes manage my booking, zda je vše, jak má být.

janushka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 31. 05. 2007, 22:31
Bydliště: Colorado
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od janushka »

ziletka píše:Zdravím. Potřeboval bych poradit ohledně rezervace. Pro známou jsem koupil letenku VIE-LHR-DFW-MSY a zpět. Měl bych pár otázek.

1) Odbavit se jde až 24 hodin před prvním segmentem,že?
2) Letenky jsem kupoval na Expedii, a tam v potvrzení rezervace píšou, že je potřeba 72 hodin před odletem potvrdit, že poletí...... to se provádí jak, je to vůbec nutné?
3) V Londyne maji na prestup 1,5 hodiny, musí změnit terminál ( 3 - 5 ), máte někdo s takovýmto přestupem zkušenost, dá se to zvládnout?
4) Poslední segment DFW-MSY operuje AA. V manage my booking na strankach BA, je u daneho segmuntu v policku "Status: Information only",co to znamena.

Díky za jakoukoliv odpoved!


Taky zdravim!
Prave jsem priletela z Denveru.....takze mam docela cerstve zkusenosti s prestupovanim, neb kdyz se leti z Denveru do Vidne, tak se musi menit terminal z 5ky na 3ku. Takze uprimne, ja jsem mela na prestup pres 2 hodiny, coz by normalne bylo asi dost casu (pokud vim, driv jsem to zvladala za 40 - 50 minut max), ted o vanocich to bylo neuveritelne! Meli jsme hodinu zpozdeni pri priletu z Denveru - protoze na nasem "parkovacim miste" odmrazovali letadlo a my jsme hodinu cekali na to az ho odmrazi a odjede. Pote jsme "zaparkovali" a konecne jsme se pomalu dostali z letadla... To uz si pamatuju, ze mi zbyvalo asi necelych 50 minut na to se presunout....ufffff..... Autobus jel asi za 15 minut, na letisti zacpa neuveritelna, takze cesta do T3 zabrala dalsich 15 minut....Pokud si pamatuju, mela jsem celkove 10 minut do uzaverky brany. Pribehla jsem na trojku a sup, neuveritelna mega rada u kontroly prirucnich zavazadel. Odchytila jsem tam nejakou pani a prosila, jestli by mne nejak neprotahla dopredu, udelala to, prosla jsem kontrolou a ve zbylych asi 3 minutach jsem bezela o zivot skrze cely terminal az k brane a lidi uz nasedali do autobusu, co odvazely k letadlu. Zazitek neuveritelny, stihla jsem to, ale fakt hruza! Musim rict, ze Heathrow je nejhorsi letiste, co jsem kdy zazila a to jsem si toho podle mne politala az az! Jo a taky nutno rict, ze po servisu ze World Traveler Plus presednout na linku Heathrow Viden byla dost zmena i kdyz to srovnam se svou posledni cestou.... Misto obvyklych vynikajicich snidanovych sendvicu - pytlik seminek! Business trida nebyla, nebot ji pry museli zrusit pres vanoce, aby prepravili vice pasazeru, kvuli pocasi a zrusenym letum.... No bez komentare.... Jo a jako perlicka mi z mych 3 zavazadel nepriletelo samozrejme ani jedno a do dneska je jeste nenasli! Takze jsme meli pekny stedry vecer bez darku. Stastne a vesele preji BA....

Jo a timto bych se chtela zeptat, zda ma nekdo zkusenosti s chybicimi zavazadly vice nez 24 hodin, protoze jako rada bych pouzivala sve veci, svou kosmetiku a tak podobne a zajimalo by mne, kdy a jak se za to odskodnuje, jestli si muzu zitra vyrazit neco nakoupit a nekdo mi to proplati??? Nejake zkusenosti??? Vitam vsechny!

PS. S presednuti "o tridu vys" budu asi dost plakat az za tyden poletim zpatky s UA..... :(

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od cocik »

UA maj nahodou taky celkem slusnou biz class, nemas se ceho bat :D Spis bych se desil toho, jak prekvapeni si na tebe prichysta letiste v Denveru (Denver a Colorado miluju a litam tam na dovolenou vzdycky, kdyz mam chvili cas, ale pokazdy mam na letisti nejakej problem).

janushka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 31. 05. 2007, 22:31
Bydliště: Colorado
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od janushka »

Ty jo, tak ja bydlim tak nejak v CO a tim padem Denverem litam pomerne casto a musim rict, ze to letiste mam hodne rada... Nikdy mne tam nic neprijemne neprekvapilo, ba vetsinou prave naopak :). Hrozne mi prijde letiste v Miami..... Chicago taky neni zrovna nic moc.... Ani Philadelphia mne neoslovila :-). No ja jsem zatim jeste s nikym jinym (krom AA nebo par mensich leteckych spolecnosti jako Hawaiian nebo Caribbean nebo nektere jine vesmes americke spolecnosti) nez s BA na delsi vzdalenost neletela a BA mam fakt rada....nemeli bohuzel moc dostupnych letu v dobu, co jsem potrebovala a proto jsem bookla United. Ted zrovna porad jeste resim moje ztracene kufry, ale nevypada to moc nadejne, uz je to vic nez 24 hodin a zatim o nich nikdo nic nevi :-((( A to tam byly hlavne vanocni darky, nic moc vic :-(


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od cocik »

Drzim palce, aby se ty kufry nasly. A drzim palce, aby te letiste v Denveru nikdy nesplachlo, jako parkrat mne :D

vaclav.lam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 06. 2011, 19:31
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od vaclav.lam »

Vůbec to nemůžu porovnat,poletím potřetí v životě a to s BA do Toronta (Pearson International Airport) přes Heathrow Londýn),letěl jsem s do Milána (Bergamo,Orio Al Serio,Ryanair) a na Kos (Czech Airlines),takže myslím že budu nadšen.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od The810 »

Na Europe (Euro Traveller a Club Europe) priemer, na dialkovej business class (Club World) velka spokojnost. Kazdopadne, pripravte sa ze ak budete mat problem tak customer services su totalne useless a mozno sa ako ja dockate vyjadrenia agentky na telefone, ze "ona ma nejaku pracu". Cize aj ked dialkove lety maju velmi dobre, principialne uz s nimi letiet nebudem.

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od meir13 »

Letel jsem 30.8. na BA54 JNB-LHR v F a pak 31.8. let BA0856 LHR-PRG v C. Zadna slava, ale porad lepsi nez LH. Proti OZ a CX se neda vubec porovnavat. Service je velice spatny. Priste bych to radeji vzal s VS nebo SA.

CzechPilots
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 21. 02. 2012, 16:08
Oblíbené typy letadel: 777
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od CzechPilots »

BA je nejlepší společnost...Letěl sem několikrát s nimi do New Yorku a služby skvělé...
Jednou při cestě zpět jsme měli hodinu zp a v londýně jsme měli mít hodinu na přestup na spoj do prahy a oni bez problému počkali hodinu na nás...a Při jiném zpátečním letu z newarku nám dokonce dali lepší třídu....
Pokud zrovna nestávkujou, tak doporučuji!!!

charlie2025
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 168
Registrován: 08. 05. 2010, 21:04
Oblíbené typy letadel: A330, B777
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od charlie2025 »

CzechPilots píše:..a oni bez problému počkali hodinu na nás...

aha :D

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Tom Air »

Letěl jsem s nimi několikrát (letos 4x PRG-LHR) a obecně s nimi létám rád. Výrazné zpoždění jsem s nimi nezažil, palubní servis bezvadný a mám důvěru k jejich letadlům. Jo, a za hladké přistání neúčtují extra poplatek, jak to asi brzy zavede EasyJet nebo Ryanair. :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Globik »

charlie2025 píše:
CzechPilots píše:..a oni bez problému počkali hodinu na nás...

aha :D

Tak bez pilota přeci nemohli odletět, to je snad jasné, ne? :lol:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
charlie2025 píše:
CzechPilots píše:..a oni bez problému počkali hodinu na nás...

aha :D

Tak bez pilota přeci nemohli odletět, to je snad jasné, ne? :lol:


... z rozhlasu se nesmele ozvalo ...

chr chr chrrr ... neni na palube nahodou pilot? :-)

Strotman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 05. 2014, 15:37
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s BA

Příspěvek od Strotman »

... z rozhlasu se nesmele ozvalo ...

chr chr chrrr ... neni na palube nahodou pilot? :-)[/quote]

To mi ani neřikej :D


Odpovědět