Let s přestupem v Londýně

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od jencik »

Thameslink je momentalne pod reko, takze od London Bridge tam teraz do roku 2018 nejazdia vlaky. Posledne odporucanie som nasiel LCY-London Bridge-East Croydon- LGW to by mohlo sediet, myslim, ze priame busy uz nejazdia.


corre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 01. 2016, 09:33
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od corre »

Nejde mi ani primárně o cenu, ale o to, že jsem v Londýně ani na žádném z jeho letišť nikdy nebyl a chci minimalizovat riziko, že někde zabloudim případně nestihnu navazující letadlo... Proto bych rád něco bez přestupu a ty autobusy jak jsem dával odkaz by mělo fungovat, ale nechápu proč mi to nic nechce najít..

corre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 01. 2016, 09:33
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od corre »

jencik píše:Thameslink je momentalne pod reko, takze od London Bridge tam teraz do roku 2018 nejazdia vlaky. Posledne odporucanie som nasiel LCY-London Bridge-East Croydon- LGW to by mohlo sediet, myslim, ze priame busy uz nejazdia.


Aha takže mi to nic nenašlo, protože to tam jezdilo a už nejezdí jo? No tak to jsem čekal od anglánů víc :/

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Fabo »

corre píše:
jencik píše:Thameslink je momentalne pod reko, takze od London Bridge tam teraz do roku 2018 nejazdia vlaky. Posledne odporucanie som nasiel LCY-London Bridge-East Croydon- LGW to by mohlo sediet, myslim, ze priame busy uz nejazdia.


Aha takže mi to nic nenašlo, protože to tam jezdilo a už nejezdí jo? No tak to jsem čekal od anglánů víc :/


Anglani podla teba neporebuju opravovat trate?

Jazdi to cez Blackfriars na Elephant&Castle.

corre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 01. 2016, 09:33
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od corre »

Fabo píše:
corre píše:
jencik píše:Thameslink je momentalne pod reko, takze od London Bridge tam teraz do roku 2018 nejazdia vlaky. Posledne odporucanie som nasiel LCY-London Bridge-East Croydon- LGW to by mohlo sediet, myslim, ze priame busy uz nejazdia.


Aha takže mi to nic nenašlo, protože to tam jezdilo a už nejezdí jo? No tak to jsem čekal od anglánů víc :/


Anglani podla teba neporebuju opravovat trate?

Jazdi to cez Blackfriars na Elephant&Castle.


To asi potřebujou ale že neexistuje přímej spoj mezi dvouma letištěma v hlavnim městě GB jsem opravdu nečekal. Asi velká vyjednávací síla taxikářů.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Fabo »

corre píše:
Fabo píše:
corre píše:
Aha takže mi to nic nenašlo, protože to tam jezdilo a už nejezdí jo? No tak to jsem čekal od anglánů víc :/


Anglani podla teba neporebuju opravovat trate?

Jazdi to cez Blackfriars na Elephant&Castle.


To asi potřebujou ale že neexistuje přímej spoj mezi dvouma letištěma v hlavnim městě GB jsem opravdu nečekal. Asi velká vyjednávací síla taxikářů.


Tak asi fakt nebudes mit primou linku na letiste kam nejezdi vlaky, to da rozum :D

Ale stejne, ze by nekde fungovala prima vlakova linka mezi letistema... to jsem teda jeste nevidel. Jeste tak ten bus, ale ze te to prekvapi zrovna v LCY, ktere precijen neni tak zcela standartni letiste...

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od rpet »

corre píše:Aha takže mi to nic nenašlo, protože to tam jezdilo a už nejezdí jo? No tak to jsem čekal od anglánů víc :/


no tak oni angláni zase čekaj, že cestující projeví alespoň trochu snahy a s pomocí Google si ty informace najde. Nebo je snad měli poslat poštou k tobě domu??

Přímá vlaková linka mezi jednotlivými letišti v Londýně snad nikdy nebyla, není a nebude, zato je tu k dispozici poměrně solidní a stabilní síť VHD, se kterou se z LCY na LGW dostane vcelku normálně. Přímé spojení mezi LGW, LHR, STN a LTN zajišťuje (myslím) jen National Express a jeho autobusy. Z LCY žádný přímý spoj na ostatní letiště nikdy nebyl (asi).

http://ojp.nationalrail.co.uk/service/t ... 6/1430/dep

osobně bych bych to řešil stylem DLR - ´Tube (na Victoria Train st) - Gatwick express , což by neměl být problém, půl hodina na LCY - VIC by měla odhadem stačit (plus mínus). Tedy pokud s sebou nepotáhne půl obýváku, takový stav by mohl lehce frustrujícím způsobem narušit plynulý přesun. Vlaky jezdí normálně, ovšem přes víkendy může dojít k omezením, díky výlukám. nicméně, mají to hezky popsané a zpracované - takže v nedostatku informací to asi nebude

http://www.gatwickexpress.com/en/your-j ... ent-works/

To, že na mnoha místech napříč UK jsou výluky v železniční dopravě, je nejenom normální, ale i logické - při vědomí faktu, že DfT cpe v posledních letech do železniční os. dopravy desítky milionů liber.

nakonec požadavek na cestu MHD napříč Londýnem za "rozumný peníz" lze brát za úsměvný při vědomí faktu, že veřejná doprava v UK - a zejména ta železniční - patří zcela suverénně k těm nejdražším v Evropě. Samozřejmě, i v rámci Londýna lze najít varianty, které vyjdou levněji, ovšem toho lze docílit za cenu jistých ústupků a obětí na osobním pohodlí... ;)

ale abys neřekl, že jen rejpu. dodej mi datumy a časy a já ti ten itinerář přesunu klidně udělám.

corre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 01. 2016, 09:33
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od corre »

Vlaky uz jsem si našel a ze někomu přijde normální ze neexistuje přímý spoj mezi letišti je pro me nepochopitelne, ja to beru jako naprostou samozřejmost a neexistenci jako naprosto tristní záležitost. Nechci po nikom aby mi posílal neco poštou ale připadám si jako někde v Gruzii když se mam tahat přes tři přestupy napřed nadzemkou, pak metrem a nakonec vlakem s bagazi na tři týdny. Vidím to jako obrovsky nedostatek a neschopnost. Samozřejmě nemám tušení kolik lidi denně tuhle cestu prodělá ale pochybuju ze ne dost na to aby to nestalo za realizaci. Asi ma zkratka každy jiné nároky. Jinak termín je až v říjnu takže jízdní rady zatím nejsou ale jak jsem psal, vlaky jsem pochopil to si najít umím. Každopádně diky za nabídku pomoci.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od pepa007 »

corre píše:Vlaky uz jsem si našel a ze někomu přijde normální ze neexistuje přímý spoj mezi letišti je pro me nepochopitelne, ja to beru jako naprostou samozřejmost a neexistenci jako naprosto tristní záležitost. Nechci po nikom aby mi posílal neco poštou ale připadám si jako někde v Gruzii když se mam tahat přes tři přestupy napřed nadzemkou, pak metrem a nakonec vlakem s bagazi na tři týdny. Vidím to jako obrovsky nedostatek a neschopnost. Samozřejmě nemám tušení kolik lidi denně tuhle cestu prodělá ale pochybuju ze ne dost na to aby to nestalo za realizaci. Asi ma zkratka každy jiné nároky. Jinak termín je až v říjnu takže jízdní rady zatím nejsou ale jak jsem psal, vlaky jsem pochopil to si najít umím. Každopádně diky za nabídku pomoci.


Chtěl bych se zeptat:

1) kde jinde na světě existuje přímá linka mezi 2 letišti?
2) pro koho je taková linka určena? napadají mě jen přestupy z Ryanairu na WizzAir apod.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od rpet »

corre píše:...Samozřejmě nemám tušení kolik lidi denně tuhle cestu prodělá ale pochybuju ze ne dost na to aby to nestalo za realizaci.


Opravdu by to za realizaci nestálo. Zkušenější cestující si dokáží svůj třítýdenní trip naplánovat tak, aby jejich případné přestupy byly co nejjednodušší - a při vší úctě k tobě, asi nevíš, že LCY není žádným hubem leteckých dopravců, ale docela specificky umístěné, malé letiště, jehož význam lze snadno vysvětlit sousedstvím čtvrti, s níž sousedí: City. Samozřejmě, nedokážu ani náznakem odhadnout, kolik cestujících z celkového počtu na LCY patří mezi ty, kteří pak dále pokračují na jiné LON letiště, ale vzhledem k tomu, že je v tabulkách nevede ani jinak přesný ORR a TfL, moc jich asi nebude.

Zjednodušeně: spojení LCY se zbytkem Londýna, Anglie i světa je na docela normální úrovni.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Globik »

corre píše: Asi velká vyjednávací síla taxikářů.

Paranoia se dá léčit.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Fabo »

rpet píše:
corre píše:...Samozřejmě nemám tušení kolik lidi denně tuhle cestu prodělá ale pochybuju ze ne dost na to aby to nestalo za realizaci.


Opravdu by to za realizaci nestálo. Zkušenější cestující si dokáží svůj třítýdenní trip naplánovat tak, aby jejich případné přestupy byly co nejjednodušší - a při vší úctě k tobě, asi nevíš, že LCY není žádným hubem leteckých dopravců, ale docela specificky umístěné, malé letiště, jehož význam lze snadno vysvětlit sousedstvím čtvrti, s níž sousedí: City. Samozřejmě, nedokážu ani náznakem odhadnout, kolik cestujících z celkového počtu na LCY patří mezi ty, kteří pak dále pokračují na jiné LON letiště, ale vzhledem k tomu, že je v tabulkách nevede ani jinak přesný ORR a TfL, moc jich asi nebude.

Zjednodušeně: spojení LCY se zbytkem Londýna, Anglie i světa je na docela normální úrovni.


Asi tak. LCY neni prestupne letiste. Neni ani letistem, kam by melo jakykoli realny smysl letet za cilem pokracovat z LON nekam dal (je drazsi, dopravci na LCY litaji i na LHR nebo LGW, kde nabizi primy prestup).
LCY ma jeden cil. Byt blizko instituci sidlicich jednak v City a druhak v okoli Canary Wharf. Tedy mist, kde se toci penize, a kde byt z officu v letadle za hodinu a neco stoji za par stovek navic. Z tech lidi fakt nikdo nepotrebuje na LCY autobus na jine letiste.

U ostatnich letist prime spoje jsou, autobusove, resp. LTN-LGW je i (temer) primy vlakovy spoj - jezdi Thameslink vlaky mezi Luton Airport Parkway a Gatwickem.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od bubo »

LCY je letiste point to point, nikoliv prestupni hub a nikdy nebude. Napojeni na DLR je naprosto perfektni pro pristup do mesta a proto to letiste existuje. Komu se nekomu nechce 0-1-2x presedat, necht si vezme taxika. Nemyslim si, ze by se to nekdy zmenilo. LCY ma omezenou kapacitu, vlak se tam nedostane a autobus moc neresi - nez se prohackuje pres mesto, tak DLR/metro zvitezi.

bendy16
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 08. 2016, 10:38
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od bendy16 »

zdravím, chcem sa este opytat, mam zarezervovanu spiatočnu letenku pre dve osoby Vieden - Londýn - Miami:
let Vieden - Londýn a Londýn - Miami mám s British airways, cize online check in si urobim naraz na obidva lety na ich stránke,
a lety Miami - Helsinki a Helsinki - Vieden si urobim samostatne na strankach American Airlines a Finnair ????
vdaka a prajem pekny den

corre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 01. 2016, 09:33
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od corre »

Pár dní zpět jsem mluvil s BA a jestli jsem to dobře pochopil, tak check-in děláš na jeden let pouze jednou nezávisle na počtu přestupů a počtu aerolinek se kterými letíš. Ale s jistotou to nevím a když to někdo potvrdí, budu rád, protože jsem v podobné situaci.


Odpovědět