Let s přestupem v Londýně

vtitl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 08. 2010, 23:32
Stav: Offline

Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od vtitl »

Je možné při přestupu na jiné letadlo v Londýně opustit bezcelní zonu?

Mám čtyři hodiny a rád bych opustil letiště.

Díky za rady


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Proc by to nemelo byt mozne? samozrejme ze je. Pri vychodu letiste nepujdes smer transit, ale smer exit/bagaz recclaim a dostanes se ven.

pri prichodu na letiste jim pak na security atd ukazes palubky pro dalsi let.

ps: neni to bezcelni zona .. ale tranzitni zona :)

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od The810 »

Ja len doplnim, ze to British Airways odporuca cestujucim, ktory chcu navstivit Londyn aby si na prestup vyhradili aspon 6 hodin.

Ale pokial ti nevadi ze tam budes mat malo casu, kludne proste opusti terminal.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Zlin142 »

Máte někdo zkušenost s přestupem "v Londýně", kdy je letenka vystavená na jednom itineráři BA a linka z kontinentální Evropy přiletí na Heathrow a spoj dále za oceán pokračuje z Gatwicku? Jakým způsobem má BA takové přestupy ošéfované, pokud vůbec nějak?
Z online rezervačního systému BA mi lezou spoje, kde na takový přestup je cca. 3:30 čistého času, což mi přijde jako zoufale málo.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Night fly »

Zlin142 píše:Máte někdo zkušenost s přestupem "v Londýně", kdy je letenka vystavená na jednom itineráři BA a linka z kontinentální Evropy přiletí na Heathrow a spoj dále za oceán pokračuje z Gatwicku? Jakým způsobem má BA takové přestupy ošéfované, pokud vůbec nějak?
Z online rezervačního systému BA mi lezou spoje, kde na takový přestup je cca. 3:30 čistého času, což mi přijde jako zoufale málo.


O LON nevim, ale mam s podobnym zkusenosti z Parize, kde byly podobne 3 hodiny na prejezd ORY/CDG a pote, co jsme zustali viset v ranni zacpe na Peripherique a ja svuj let nestihl, me AF bez mrknuti oka preknihovalo.


holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od holovsky »

Taky jsem měl podobnou rezervaci (nakonec neuskutečněnou), ale těch 3:30 je fakt dost málo. Hlavně ve špičkách. Jinak pozor, člověk si musí sám převést zavazadlo. Mě dokonce tehdy na infolince BA řekli, že mi pak dodatečně vrátí peníze za BUS mezi letišti (ale to nevím, zda to nebylo tím, že mi nejdříve na to druhé letiště přesunuli sami - ale pak to zase vrátili na stejné, takže jsem to nakonec ten přejezd neabsolvoval)...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Globik »

Proč by měli někomu platit bus mezi letišti? Ve Tvém případě šlo o změnu z jejich strany,to je přeci jen jiná situace. To bych si mohl koupit RT letenku PRG-FRA/HNL-KOA a žádat o proplacení letu FRA-HNL a zpět.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od holovsky »

No podle ě to přirovnání nesedí, tady se mluví o letu s přestupem (na 1 letence), čili Londýn je přestupní bod a aerolinka by se o mě měla postarat až do cíle a ne chtít, abych si zaplatil autobus, taxík a pak třeba loď, abych se vůbec dostal na místo odletu v bodě přestupu. To by pak mohli prodávat let PRG->KOA, jako segmenty PRG->FRA a HNL->KOA a mezi FRA a HNL se doprav jak chceš...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od OR »

Korean pri prestupu mezi Incheonem a Gimpem prevezou zdarma (udajne se nemusi vyzvedavat ani zavazadlo).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od Globik »

holovsky píše:No podle ě to přirovnání nesedí, tady se mluví o letu s přestupem (na 1 letence), čili Londýn je přestupní bod a aerolinka by se o mě měla postarat až do cíle a ne chtít, abych si zaplatil autobus, taxík a pak třeba loď, abych se vůbec dostal na místo odletu v bodě přestupu. To by pak mohli prodávat let PRG->KOA, jako segmenty PRG->FRA a HNL->KOA a mezi FRA a HNL se doprav jak chceš...

Co znamená "na jedné letence"? Já bych to měl také na jedné letence. Londýn není přestupní bod, protože to z hlediska letecké dopravy není bod, ale shluk letišť. Stejně jako u "mé" letenky existuje alternativa, tak existuje alternativa i u jeho letenky, aniž by se musel přesouvat mezi letišti.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od holovsky »

Nevím, jestli si správně rozumíme, ale jak to chápu já, tak kolega si chce koupit letenku za oceán a nabízí mu to přestup v Londýně s tím, že přílet a odlet při přestupu jsou z různých letišť(LHR, LGW). Tak podle mě, když u aerolinky kupuji přepravu z A do B za nějakou cenu, tak by mě tam měli bez dalších nákladů přepravit (i když s přestupem v C - "Londýně"). A i když mi nabízejí službu, že musím změnit letiště (což by se dalo analogicky přirovnat ke změně terminálu), tak bych podle mě neměl víc platit, jelikož jsem si koupil transfer až do B. Při změně terminálu to mám již také zahrnuto v letištních poplatcích v ceně letenky.
Podle mě to takhle doopravdy vypadá, jako kdyby dráhy nabízely lístky z Prahy do Brna s tím, že mezi Benešovem a Jihlavou jezdí BUS, který si musím zaplatit.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od The810 »

BA ma na webe velmi jasne napisane, ze je tvoja povinnost si vyresit dopravu LHR-LGW. Ak si nechces platit dopravu, musis prestupovat len v ramci jedneho letiska.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od holovsky »

Tak to jsem nevěděl. Nicméně pro někoho, kdo to tolik nezná to může být matoucí. Třeba když někdo moc nemusí internet, aby si to našel, letenky si kupuje v kamenné pobočce a tam ho na to výslovně neupozorní, tak se může pak divit... Ale uznávávám, že to už je problém cestujícího...

corre
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 01. 2016, 09:33
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od corre »

Ahoj, potřeboval bych poradit od někoho znalejšího... Mám letenku s příletem na LCY a odletem z Gatwick... Hledám nějaký rozumný transfer za rozumný peníz a ne a ne něco najít. Našel jsem vlak, kde se musí vždy alespoň jednou přestoupit, což se mi s bagáží na 3 týdny nechce a ještě navíc stojí 20 liber. Nejlepší varianta by údajně měl být autobus který se má dát najít tady http://www.nationalexpress.com/home.aspx ale u cesty LCY - Gatwick mi to nic nenajde.. Může mi někdo poradit? Díky

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Let s přestupem v Londýně

Příspěvek od bubo »

z LCY jsme letel v utery a cestoval jsem tam z oblasti Gatwicku ;-) myslim, ze nic rozumejsiho, nez Docklands light railway a vlak nevymyslis. z LCY vem DLR na nejake nadrazi - spojeni na http://www.nationalrail.co.uk/
z Victorie jezdi na Gatwick normalni vlak a taky Gatwick express, ten prvni je lacinejsi, ale trva dyl. jeste jsme videl National express, ze maji Gatwick snad za 8 liber, ale nezjistoval jsem, odkud jezdi, tusim Victoria Coach station. Teda pres x-rokama tomu tak bylo...


Odpovědět