Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Odpovědět
xlilien
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 03. 2013, 14:34
Stav: Offline

Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Příspěvek od xlilien »

Ahoj, rád bych Vás poprosil o radu. Cestoval jsem s BA, zavazadla byla o několik dní zpožděná a proto jsem si zakoupil nějaké "nezbytné" věci, které by mi měla BA proplatit. Již jsem BA odeslal všechny potřebné dokumenty, podle všeho se BA již pokoušela poslat peníze na účet, jenže jim nesouhlasí moje zaslané bankovní údaje. Konkrétně je problém v IBANu. Ten jsem zkopíroval z elektronického bankovnictví, je ve standardním formátu (začíná CZ22 a následuje 5*4 číslice). Tento IBAN jsem osobně ověřoval u banky, je správně a funkční. BA mi nicméně tvrdí, že má nesprávný formát a vyžaduje speciální formát (2 + 10 číslic nebo 3 + 8 číslic, případně ještě 5 číslic + číslic/znaků).

Nesetkali jste se někdo s něčím podobným? Budu rád za jakoukoli radu, strávil jsem v bance spoustu času a ještě víc na infolince British Airways a nikam to nevede. BA chce speciální formát IBANu, který jim ale nemůžu dát. Působí to na mě tak, že mě chtějí unavit, abych to přestal řešit a oni nemuseli nic platit...

Předem díky za všechny odpovědi.


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Příspěvek od OR »

Divny. Nepomohl by tenle odkaz na vypocet IBAN?

http://www.cnb.cz/cs/platebni_styk/iban/iban.html

xlilien
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 03. 2013, 14:34
Stav: Offline

Re: Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Příspěvek od xlilien »

Ahoj, díky za zprávu. Kalkulátor jsem zkoušel a generuje mi IBAN přesně ve formátu, ve kterém ho už mám...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Příspěvek od gr09 »

Asi bych se zeptal Patrika Chrze (at uz na mail nebo na foru), ten ma vetsinu podobnych veci v maliku..
http://www.mesec.cz/autori/chrz/

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Příspěvek od Fabo »

Ja bych jim na drzovku napsal ze ti to nemaj posilat na britsky ucet ale normalne mezinarodnim prevodem do Ceske republiky... treba jim to dopne. Cesky IBAN je definovan jako 4+20 znaku, tak at zadaj do systemu 20 znaku nebo at si to vyresej s vlastni bankou.

viz. http://www.cnb.cz/en/payment_systems/iban/ibancz.html (schvalne v angline)


xlilien
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 03. 2013, 14:34
Stav: Offline

Re: Odškodnění po Delayed Baggage - IBAN

Příspěvek od xlilien »

Ahoj, tak vyřešeno. BA nazývají IBAN normální číslo účtu a SWIFT je klasický kód banky, vše v českém formátu. Pokud by se někomu stalo něco podobného, je potřeba transformovat vlastní číslo účtu do jejich požadovaného formátu. Z nabízených možností formátu IBANu (podle nich)

    2 čísla - 10 čísel
    3 čísla - 8 čísel
    5 čísel 8 čísel / znaků

jsem si vybral tu první, chvilku byl napjatej, jak to dopadne, a nakonec to dopadlo dobře :-). Díky všem za názory a pomoc!


Odpovědět