Zabookovana letenka

Odpovědět
turist
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07. 07. 2014, 12:06
Stav: Offline

Zabookovana letenka

Příspěvek od turist »

Ahoj, zabookoval jsem si u BA letenku do londyna. Bylo to poprve kdy jsem neco platil kartou na internetu. Z BA mi prisel mail ze platba je akceptovana ale v Internet banking mam tu castku jen zablokovanou, zatim ne prevedenou, mam FIO, je to v poradku? Moc diky za odpovedi.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zabookovana letenka

Příspěvek od Globik »

turist píše:Ahoj, zabookoval jsem si u BA letenku do londyna. Bylo to poprve kdy jsem neco platil kartou na internetu. Z BA mi prisel mail ze platba je akceptovana ale v Internet banking mam tu castku jen zablokovanou, zatim ne prevedenou, mam FIO, je to v poradku? Moc diky za odpovedi.

Je to v pořádku. To je zcela normální. Když si neseš nákup z krámu nebo peníze z bankomatu, také to v té chvíli máš jen zablokované.

turist
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07. 07. 2014, 12:06
Stav: Offline

Re: Zabookovana letenka

Příspěvek od turist »

Dík za rychlou odpoved, zapomel jsem napsat ze jsem to zaplatil uz ve ctvrtek, dnes je pondeli a penize jsou furt zablokovane . No snad to bude v poradku. Jeste mam otazku, jak funguje ten on-line checking? Normalne to vyridim doma na PC a pak uz prijdu jen k odbaveni na letisti se zavazadlem a tam mi dají normální letenku? Diky

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zabookovana letenka

Příspěvek od hafi »

blokace může vydržet klidně měsíc, většinou tak týden. A dokonce může i blokace zmizet a peníze budou stále na účtě a strhnou si je až časem.

Záleží jestli budeš mít jen přírušní zavazadlo nebo i odbavené.
Když se odbavíš doma přes internet, a nemáš odbavené zavazadlo, tak si vytiskneš palubní vstupenku a jdeš na letišti rovnou na pasovku, vůbec nemusíš k těm check-in přepážkám. Když máš odbavené zavazadlo, tak jdeš k nějaké přepážce označené cosi jako baggage drop-off, kde bývá sice větší, ale rychlejší fronta.
Když se doma u PC neodbavíš, tak musíš na check-in na letišti, tedy tam zvláště pokud bys letěl jen s příručním zavazadlem musíš být zbytečně dřív. Nicméně ti na letišti nebudou nic měnit. To co si vytiskneš doma je normální letenka, odborně je to palubní vstupenka, letenka je jen nějaký záznam v databázi.

turist
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07. 07. 2014, 12:06
Stav: Offline

Re: Zabookovana letenka

Příspěvek od turist »

Aha, tak uz je mi to jasnější. Moc děkuji za odpovědi.


Odpovědět