Uznávaní mil mezi BA a AA

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od prodejce »

gr09 píše:
prodejce píše:u KLM teď třeba nejde objednat v businessu special mealy (snad jen VGML a KSML a nic jiného)

A to mi muj prodejce tvrdil, ze mam u kalamaku potvrzene GFML na EZE-AMS pro zenu a dceru na letence co je na pristi rok (nic jsem neplatil a menil to pred dvema..

Ježišmarjá, tady člověk nemůže nic říct, aniž by u všeho nevyjmenoval specifické diference hned se někdo ozve. Když máš GFML potvrzené tak buď happy! Co si určitě v céčku KLM nedáš je SFML a ty věci, co v letadlech konzumuje salamio.


Spurs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 08. 2014, 01:05
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Spurs »

Tak jsem zjistil na nějakém fóru, že výběr seatingu už při koupi letenky stojí 42$, což je přijatelná cena. Jinak platí klasických 24 hodin před odletem prvního segmentu. Ale je to cca 2 roky stará informace. Pokud to ještě platí, tak nakonec asi vezmu BA a AA, oželím pár hodin navíc a rpzšířím si obzory. Sice je ještě cca půl rok času, ale zkusím pak napsat nějaký trip report :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

Mám letenku na TATL od BA, operováno BA. Dostanu nějaké mile do mílového programu AA? Mám v tom zmatek, jak to s TATL lety je.

A ještě speciální dotaz - má někdo tip, jak udělat OLCI u BA s co nejmenším objemem přenesených dat? A stejně tak u AA? Budeme na parníku mimo dosah GSM a nemáme předplacený seating, takže to potřebuju udělat přesně 24 hod.před odletem (navíc je to A380 a jsme 4, tak bych rád ještě ukořistil dvě dvojky u okna na horní palubě, navíc pokud možno na portside). Telefon s Androidem přes draze placenou WiFi.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od MarcosFT »

Vždyť je to OW, proč by nešlo :idea:

Na upper deck zapomeň, pokud si ho neuděláš dopředu, se štěstím na OLCI chytíš middle.

Čau

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od dejavu »

Taky bych nečekal na dobrou sesli na OLCI. Udělal jsem to jednou a byla to tragédie. Middle nebo middle. Dvě místa u sebe nemožné.


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od miro776 »

Kazdopadne by som si skontroloval stav cez expertflyer.com (dotaz na seating je zdarma 6x pocas 24h),aby si nebol prekvapeny, ze vsetky dvojky su mozno na upperdecku uz obsadene...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

dejavu píše:Taky bych nečekal na dobrou sesli na OLCI. Udělal jsem to jednou a byla to tragédie. Middle nebo middle. Dvě místa u sebe nemožné.

Jako že ani na lower deck na prostřední čtyřce běžně nechytím dvě místa u sebe? Přeci si snad nikdo nezaplatí za to, aby měl konkrétní místa uprostřed a kdo má status, tak si snad taky stihne zabukovat dvojku nebo alespoň trojku, ne? Chápu, že někdo už letí na nějakém předchozím letu a dělá si OLCI dřív, než já, pro kterého je tento let jako první na letence.
164 dolarů celkem za seating na jednom legu mi ale asi doma neprojde... A navíc nevím, zda z AA vyžádám booking kód BA, jedna osoba z rodiny letí na AA award.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

miro776 píše:Kazdopadne by som si skontroloval stav cez expertflyer.com (dotaz na seating je zdarma 6x pocas 24h),aby si nebol prekvapeny, ze vsetky dvojky su mozno na upperdecku uz obsadene...

Díky, právě jsem se registroval :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:Vždyť je to OW, proč by nešlo :idea:

Protože tam byl na TATL nějaký problém, zaviněný nějakým antimonopolním úřadem.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
dejavu píše:Taky bych nečekal na dobrou sesli na OLCI. Udělal jsem to jednou a byla to tragédie. Middle nebo middle. Dvě místa u sebe nemožné.

Jako že ani na lower deck na prostřední čtyřce běžně nechytím dvě místa u sebe? Přeci si snad nikdo nezaplatí za to, aby měl konkrétní místa uprostřed a kdo má status, tak si snad taky stihne zabukovat dvojku nebo alespoň trojku, ne? Chápu, že někdo už letí na nějakém předchozím letu a dělá si OLCI dřív, než já, pro kterého je tento let jako první na letence.
164 dolarů celkem za seating na jednom legu mi ale asi doma neprojde... A navíc nevím, zda z AA vyžádám booking kód BA, jedna osoba z rodiny letí na AA award.


Zadaj si AA rezervacne kody na strankach QF, malo by ti to sparovat s BA rezervaciou.

Na BA strankach v MMB by si potom mal vidiet aj kto ziska kolko bodov.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
Zadaj si AA rezervacne kody na strankach QF, malo by ti to sparovat s BA rezervaciou.


QF jako Quantas? :o
A otázka je, zda to pak bude fungovat. Tuhle u stejné aliance jsme při C/S seating provést nemohli: Letenka byla HA, operováno JAL. Ani na jedné stránce ani pod jedním kódem nebyla letenka k nalezení, až při OLCI to bylo OK.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od MarcosFT »

QF je Qantas. Quantas nic není.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:QF je Qantas. Quantas nic není.

Jasně, překlepl jsem se.
Funguje, dá se udělat seating i na c/s letenky, ale krajní dvojky na horní palubě stojí 98 dolarů (v případě c/s letenky přes 120 dolarů). Přes 400 dolarů jim na devítihodinovém nočním (byť vzhledem k datu a trase se stále bdělým sluncem, ale spát stejně budeme potřeba) letu nedám. Mám na letence dvě děti do 12 let, takže budeme mít tři sedačky pohromadě a čtvrtou předpokládám na stejné palubě najdu.
Každopádně všem díky.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uznávaní mil mezi BA a AA

Příspěvek od Globik »

Btw. před necelými osmi lety jsem letěl na palubě LH TATL letu s maminkou kamaráda. Ona letěla po velice dlouhé době a poprvé širokotrupým letadlem. Seděli jsme spolu na dvojce u okna. A vznesla na mě takový na tu dobu úsměvný, ale vlastně logický dotaz - zda jsou letenky na ta prostřední místa (tedy na místa mezi uličkami) levnější. Netušil jsem, že u mnoha aerolinek to za pár let bude pravda.


Odpovědět