Odškodnění při zpoždění

Odpovědět
Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od Zdenek »

Moje matka díky zpoždění letu (prý techniká závada) BA863 (8.9.) o 1:50 nestihla přestup na LHR a do cílové destinace (Kelowna) dorazila o cca 16 hodin později. Dotaz je, zda má nárok na odškodnění, pokud ano co je k němu potřeba doložit a do jaké doby je třeba žádat (zda lze vyčkat až po zpáteční cestě za 30 dnů).


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od JackBrno »

Zásadní otázka, byly oba úseky cesty koupeny společně na jedné letence? Pokud ano, na odškodnění nárok má. Pokud byly letenky zvlášť, tak nárok nemá, protože nárok je tuším až při zpoždění o 3 a více hodin.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od Zdenek »

JackBrno píše:Zásadní otázka, byly oba úseky cesty koupeny společně na jedné letence? Pokud ano, na odškodnění nárok má. Pokud byly letenky zvlášť, tak nárok nemá, protože nárok je tuším až při zpoždění o 3 a více hodin.

Všechno je na jedné letence (i zpáteční cesta, proto bych to nejraději řešil až po návratu).

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od JackBrno »

Tak v tom případě by neměl být žádný problém a 30 dní to rozhodně vydrží. Jen přemýšlím, jestli není potřeba mít nějaké potvrzení, že ke zpoždění došlo, jinak nevím, jak to bude pak prokazovat.

YourEurope
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 06. 2014, 14:59
Stav: Offline

Re: Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od YourEurope »

Já bych osobně radil ozvat se s nárokem na odškodnění co nejdříve. Jinak podmínky pro odškodnění při zpoždění letu a další užitečné informace o právech cestujících v letecké dopravě jsou přehledně zpracované například zde : http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_cs.htm


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od Zdenek »

Bylo mi vysvětleno, že pokud má éro mimo základnu závadu tak je to zásah vyšší moci. :(

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Odškodnění při zpoždění

Příspěvek od Globik »

Zdenek píše:Bylo mi vysvětleno, že pokud má éro mimo základnu závadu tak je to zásah vyšší moci. :(

To mi před 3 lety z pražské pobočky Austrianu chtěli vysvětlit také. Jenže byli vedle jak ta jedle, je na to precedentní rozsudek.


Odpovědět