Cena letenek v létě

Odpovědět
xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Cena letenek v létě

Příspěvek od xmenadis »

Zdravím všechny,

po delší době plánuji cestu letadlem a tentokrát na opačnou stranu, než jsem byl dosud zvyklý, směr USA. Řekl jsem si, že když už jsem se podíval do Asie, tak to chce poznat i druhou stranu Země, kde navíc žije jeden člen naší rozsáhlé rodiny.

Přejdu od žvanění k tématu. Plánuji kupovat letenky na září a momentálně mě celkem zaujala nabídka British Airways PRG-JFK přes LHR za něco málo přes 12 tisíc Kč. Z PRG se letí klasicky s BA a z LHR je codeshare let s American Airlines. Moje otázka zní: Mám letenku koupit již teď, nebo můžu s klidem počkat třeba i do začátku července? Jde mi o cenu, protože za chvíli začne letní sezóna a vůbec netuším, jak se vyvíjí ceny letenek.

Zdraží obecně letenky s příchodem léta, nebo můžu počítat s tím, že podobnou nabídku seženu bez problému i na přelomu června a července? Díky moc za případné odpovědi.

Závěrem mi zbývá dodat pouze to, že se omlouvám za svůj poslední nedokončení trip report a slibuji, že pokud vše klapne a do USA poletím, tak ode mě můžete čekat další výtvor :)


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Cena letenek v létě

Příspěvek od Tony Smoke »

podla mna nic ako "obecne" pri lacnych letenkach neexistuje. Bud sa objavi promo akcia, alebo aj nie. Bud pride nejaky error fare, alebo nie. Na to by si potreboval krystalovu gulu. Ak sa ti cena lubi, tak to kup, 12k na september nie je zle, podla mna skor dobre ;)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cena letenek v létě

Příspěvek od xmenadis »

Ok, super, díky za odpověď. Počkám případně ještě na nějaké další, ale velmi pravděpodobně to vezmu a proletím se na trase LHR-JFK s AA :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Cena letenek v létě

Příspěvek od beardie »

12k je dobra cena na leto

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Cena letenek v létě

Příspěvek od Tony Smoke »

xmenadis píše:Ok, super, díky za odpověď. Počkám případně ještě na nějaké další, ale velmi pravděpodobně to vezmu a proletím se na trase LHR-JFK s AA :)


Ja som letel v roku 2013 JFK-LHR s AA v B777 (na letenke BA) a bol som uplne spokojny :thumbup:


xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cena letenek v létě

Příspěvek od xmenadis »

Jop, to je stejné, LHR-JFK/JFK-LHR s AA v B777. Líbí se mi, že mají na palubě všude zásuvky, USB nabíječku a dokonce i WiFi. Ale to už jsem v tomhle tématu asi OT, tak to nebudu více rozvíjet :)


Odpovědět