Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od pivko »

bepo píše:Nič nebráni právnikom BA predvolať cestujúceho ako svedka a tam sa opýtať či to našiel náhodou alebo cielene ako error fare, za krivú výpoveď je väznenie od 1-5 rokov tak neviem či to bude niekto riskovať kôli jednému letu
PS- máš skúsenosť že promo ceny sa zo strany aeroliniek komunikujú remarketingom? Lebo ja nie


Brání - zákon :D Žalobce nemůže zároveň vystupovat v pozici svědka. Vyslechnut být sice může, ale nemůže spáchat trestný čin křivé výpovědi, když bude lhát. Proto taky má jeho výpověď před soudem nižší váhu, než svědka.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:Právníci druhé strany mají také hezké screenshoty z twitteru BA, kde BA děkuje za sdílení skvělé akce.


Tak uz to chodi :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:Ad remarketin error fare - videl jsem printscreeny nejakych akci z posledni doby, nevim jestli primo teto...ale kazdopadne moc neni cesta jak tomu branit - stejne tak se tak inzeruji absurdne vysoke ceny - nedavno se mi treba zobrazovl tady banner CSA na linku Praha Marseille (s dvema mezipristanimi) za asi 30000.


Absurdne vysoka cena nevadi :-)

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od bepo »

pivko píše:Brání - zákon :D Žalobce nemůže zároveň vystupovat v pozici svědka. Vyslechnut být sice může, ale nemůže spáchat trestný čin křivé výpovědi, když bude lhát. Proto taky má jeho výpověď před soudem nižší váhu, než svědka.

To si sa kde dočítal?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od hafi »

Na prava jsem sice nekolik let chodil, ale jen do menzy na obed ...ale zni to logicky: prece zlodeji, kterej bude tvrdit ze nic neukradl automaticky neprisijou jeste dalsi trest za krivou vypoved...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:Na prava jsem sice nekolik let chodil, ale jen do menzy na obed ...ale zni to logicky: prece zlodeji, kterej bude tvrdit ze nic neukradl automaticky neprisijou jeste dalsi trest za krivou vypoved...


Neni to pouze v trestnim pravu?

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od bepo »

Tak to si ale pletieš obvineného a poškodeného, áno zlodej môže odmietnuť svedčiť ale on je obvinený,nie poškodený

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od David Eiselt »

:D bude lepší, když se tématu zdržíte..

I kdyby někdo kupoval s tím, že někde viděl název Error fare, tak je to BA prd platné. :thumbup: Na web může každý vyzvracet cokoliv a člověk by pak neměl mít nárok na službu, kterou korektně zakoupil za nabízenou částku?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od hafi »

Davide, v případě, že by šlo o "zjevnou chybu" o níž by kupující věděl v době koupě, tak není o čem a kupní smlouva neplatí. Viz mnoho případů v minulosti, převážně týkající se zboží v eshopech (samozřejmě někteří se rozhodli to uznat a udělali z toho svou reklamu, ale nejspíš je k tomu nic nenutilo). Tedy např. pokud bys tu letenku měl přímo ty, tak jsem přesvědčen, že bys stejný soud prohrál, Franta a Máňa Novákovi z Horní Dolní u Žralopsů by měli šanci znatelně vyšší.
Je otázka jak v takovém případě probíhá vyšetřování, jestli můžou z tebe vytáhnou IP a maily přispívajících a přesnou podobu toho článku včetně historie úprav, jestli z prodejce vytáhnou, že koupili přes tvůj afil kód, atp. Neříkám, že zmíněné stačí k tomu, aby to bylo prokazatelné, že věděli o chybě, spíš myslím, že ne, ale určitě by jim to mohlo ztížit situaci.

Ale jinak:
1) zde cena není zjevně chybná (to by musela dle mě být tak o řád nižší, i když to posouzení je dost subjektivní)
2) živý zástupce BA potvrdil, že jde o akci (ano, korporace, kdy nikdo neví vše, ale to zde příliš nehraje roli)
3) dost dlouho trvalo než to zrušili (zde by se asi hodil nějaký precedens, který by v takovém případě stanovil nějakou deadline pro prodejce, kdy může zjistit, že udělal chybu a odstoupit z tohoto důvodu od kupní smlouvy bez sankcí (tj. definice maximálního odstupu jak od data koupě, tak především minimálního odstupu od data cesty - zde došlo k rušení i letenek s odletem za méně než 14 dní).
4) ještě dýl trvalo než vrátili peníze - stejně tak by měly být nastaveny termíny pro vrácení peněz v těchto případech, nejlépe i se stanovením nějakého úroku - když už udělali chybu, tak je dle mě +- OK mít možnost odstoupit od smlouvy, ale nesmí zákazníkovi vzniknout žádná škoda (konverze měn, úrok, který peníze nevydělaly).
5) dost letenek bylo na stocku AA, kteří opakovaně a živě potvrdili, že letenky jsou asi sice chybně naceněné, ale že rozhodně budou uznány (následně v rámci těchto letenek BA zrušilo své segmenty).
Naposledy upravil(a) hafi dne 03. 11. 2015, 21:15, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od prodejce »

To vypadá jako typický případ pro soudce Ooku :)

Pohádka vypráví o velmi moudrém japonském soudci Ookovi, který při posuzování sporů mezi obchodníky, otroky, ale třeba i starosty, vždy nejprve vyslechne obě strany a pak spravedlivě rozhodne. Svými chytáky a správně kladenými otázkami mu neuteče žádný křivě vypovídající a žádný podvodník.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c-mdcS9YDcQ[/youtube]

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od happyna »

Jak se Eiselt snazil zamest stopy pred pravniky BA
IMG_20151103_215620.jpg

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od bepo »

David Eiselt píše::D bude lepší, když se tématu zdržíte..

I kdyby někdo kupoval s tím, že někde viděl název Error fare, tak je to BA prd platné. :thumbup: Na web může každý vyzvracet cokoliv a člověk by pak neměl mít nárok na službu, kterou korektně zakoupil za nabízenou částku?

Snívaj si ďalej :D

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od David Eiselt »

Když řeknu je to chyba, něco mění na situaci? Jak já mohu vědět, zda je cena opravdu zrozena na nedopsání jedné nuly? :shock:

Využívám spojení "chyba" k marketingovým účelům a obecně mě nemusí zajímat původ ceny. Ba já ani nemám jediné právo k tomu cokoliv komentovat na úrovni revenue.

Média jsou v dnešní době silně předceňována a pokud je chcete brát u soudu jako důkaz, potěš pánbůh.. To bych se mohl soudit o cokoliv a vždy vyhrál, protože to někdo přeci napsal do médií :crazy:

Mám letenky za 31 tisíc, opravdu jsou natolik chybně naceněné a podnákladové, aby mi je musely aerolinky stornovat? Opravdu? :wtf: Až mi aerolinka umožní změnit jméno, termín či cokoliv jiného v letence bez zásahu a storno poplatků, můžeme se bavit. Nyní je potřeba jen vztyčit prst a ukázat, že britský humor čechy nebere.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od Robert »

Roli by měly hrát také všeobecné obchodní podmínky dopravce. Samozřejmě, že takové podmínky nemohou být v rozporu se zákonem. Většina společností si nechává při koupi letenky potvrdit, že souhlasíte s jejich obchodními podmínkami. Pokus si aerolinka vyhradí možnost odmítnout či změnit již uzavřenou smlouvu o prodeji letenek v případě zjevné chyby, tak pak je těžké se domáhat koupě chybně naceněných letenek, když jsem při koupi zaškrtnul okénko, že souhlasím s podmínkami. Předesílám, že nevím, jestli BA něco takového ve svých podmínkách má.

Nemyslím si, že není zas tak nedokazatelné, že mohlo kupujícímu být zjevné, že First Class za uvedenou cenu je chyba. Je to stejné jako, kdyby nějaký eshop prodával iPad nebo iPhone například za 3000 Kč - v této cenové relaci jsou k dispozici tablety a smartphony, ale přesto kupujícímu musí být jasné, že je to s nejvyšší pravděpodobností chyba, vzhledem k cenové politice výrobce. Podobně je to s First Class - ta má nějakou cenovou úroveň - a prodej za desetinu ceny může být považován za chybu i když kupující budou tvrdit, že si mysleli, že se jednalo o reklamní akci a vše je v nejlepším pořádku.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pokrokove ceske sudnictvo v oblasti error fares!

Příspěvek od hafi »

Iphone je blby priklad protoze cena iphonu je uz 10 let stejna s fluktuacemi tak o 10%.

U letenek obecne jsou normalni i rozdily o nekolik radu, u BA dejme tomu o rad a i v ramci prvni tridy na stejne trase se budou nabidky bezne lisit o nasobky ceny.


Odpovědět