Výpadek systému BA

Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Výpadek systému BA

Příspěvek od Marty-t »

Dle tohoto článku http://ekonomika.idnes.cz/british-airwa ... oprava_hro byly BA včera zcela paralyzovány výpadkem IT systému. Chudáci postižení...


bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od bureaucrat »

A Ryanair si nemohl odpustit
pošťouchnutí.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od prodejce »

Z/do Prahy bylo zrušeno v sobotu a v neděli celkem 11 letů British Airways. Ve světle mého dřívějšího příspěvku o rušení letů a o pohnutosti dnešní doby (zde: viewtopic.php?f=38&t=587&start=3270#p214688) se jedná o katastrofu.

Jakkoliv se to provinčního Česka a zdejšího fóra téměř nedotklo :D tak na Flyertalku vznikly na téma výpadku IT systému BA hned tři souběžná vlákna, do kterých diskutující naposílali za necelých 48 hodin již přes 1000 příspěvků. Je to skvělé čtení k pop-cornu, plné jedovatých, zoufalých ale i vtipných postřehů. Zcela nejvtipnější byl dle mého názoru hned jeden z prvních postižených, který vznikající problém na terminálu 5 popsal slovy: "reporting glacially slow progress land-side" :D

Dle Flyertalku byl údajně výpadek zprávou číslo jedna ve vysílání BBC, atd., no prostě záležitost Velkého světa, což se nás tady v Česku moc netýká.

A pro ty z vás, kterým se to nechce číst, tak výpadek (údajně) způsobil úder blesku do datacentra. Ovšem Alex Cruz výslovně potvrdil jen to, že důvodem byl výpadek napájení. A stejně jako mnohým diskutujícím na Flyertalku se i mně zdá, že tohle se může fakt stát jenom v UK a ani v proklínaném provinčním Česku by se něco takového stát nemohlo. Údery blesku ovlivňovaly život člověka v pravěku, ale v 21. století...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od whiskey »

prodejce píše:A pro ty z vás, kterým se to nechce číst, tak výpadek (údajně) způsobil úder blesku do datacentra. Ovšem Alex Cruz výslovně potvrdil jen to, že důvodem byl výpadek napájení. A stejně jako mnohým diskutujícím na Flyertalku se i mně zdá, že tohle se může fakt stát jenom v UK a ani v proklínaném provinčním Česku by se něco takového stát nemohlo. Údery blesku ovlivňovaly život člověka v pravěku, ale v 21. století...

osobne som zazil shut down londynskeho metra v januari 2003, ked nasypalo 2cm snehu. A niekedy v 2010-11 vypadok vlakov na trase z Londyna do Bracknellu po udere blesku :D
Takze by ma to az tak neprekvapilo.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od Marty-t »

Tady si přihřívají polívčičku ti, co na západě kritizují bezmyšlenkový outsourcing IT do Indie... https://www.novinky.cz/ekonomika/439101 ... orari.html Jestli blesk nebo indové... Ona pravda asi bude zase jednou asi uprostřed.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od micaello »

Outsourcing je metla dnešní doby. Ale firmy se potřebují nejprve pořádně spálit, aby si to uvědomily.

Btw., jestli to bylo úderem blesku a IT zajišťující služby pro BA nemělo někde jinde souběžně běžící backup, tak pak se šetřilo na opravdu zlém místě.. A na šetření v BA je expert Mr. Cruz, že jo, proto ho přece najali :ymdevil:

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od jencik »

So zeleznicou/metrom by som to neporovnaval, sneh nerobi dobre ani prazskemu metru, obcas je dost vykon dostat supravy z depa na Kacerove do tunela a to je len par metrov. Podobne zab. zar. pocas burok, to su vypadky hlavne na koridore celkom pravidelne. Suhlasim s tym IT outsourcingom, nejake jednoduchsie prace Indovia zvladnu, ale akakolvek narocnejsia analyticka uloha je uz tvrdy oriesok, nehovoriac o potrebe znalosti roznych specifickych odborov.

jitulka44
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05. 06. 2017, 13:59
Stav: Offline

Re: Výpadek systému BA

Příspěvek od jitulka44 »

Je tady někdo koho ten výpadek potkal? Zajímá mě, jestli jste už dostali nějaké odškodné, nebo jestli vás aspoň kontaktovali? Já jsem uvízla na 2 dny v Londýně, a zatím se mi neozvali.


Odpovědět