Austrian Airlines

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

takisto luftwaffe som v aprili rusil cez slovenske cislo a pani hovoriacu po cesky s ukrajinskym prizvukom. Mozno ani dva razy to nezazvonilo a zdvihli to.


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od RAdek »

Poradíte prosím, jak to teď je s rezervací mist na dálkových letech Austrian? Koupil jsem na příští rok letenky pro rodinu do Cancunu a vnucuje mně to rezervaci placených míst. Když to nekoupím, bude to loterie jako u Ryanairu nebo nás to dá při check-in dohromady? Mám navíc dvě rezervace pro 4 lidi a úplně nechci sedět po jednom rozházený po celým letadle.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

RAdek píše:
01. 06. 2022, 22:01
Poradíte prosím, jak to teď je s rezervací mist na dálkových letech Austrian? Koupil jsem na příští rok letenky pro rodinu do Cancunu a vnucuje mně to rezervaci placených míst. Když to nekoupím, bude to loterie jako u Ryanairu nebo nás to dá při check-in dohromady? Mám navíc dvě rezervace pro 4 lidi a úplně nechci sedět po jednom rozházený po celým letadle.
smola, nova politika luftwaffe gruppe... 25€ na hlavu alebo random. Na FT je o tom vlakno plne celkom nasranych ludi.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od RAdek »

Tak pro zajímavost, tohle jsou ceny Austrian. Otázka je, když to nechám až na fyzický check-in na letišti, jestli nás dají k sobě nebo to bude skutečně systémové random. Ovšem už se mně stalo, že když jsem nechal check-in až na letiště, tak letadlo bylo přebukované a místo už nebylo žádné.....
Ale třeba poslední zkušenost se Smartwings - i bez rezervace místa při check-in na letišti automaticky sezení spolu v rámci rodiny.
Cabin Class: Economy
Austrian Airlines flight
OS095
Boeing 777-200/200ER

Standard seat
Standard
866.00 CZK

More legroom
2,473.00 CZK


Preferred
1,360.00 CZK


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

som zvedavy, ako to dopadne. Daj vediet potom. Ja mam len shorthaul s OS o mesiac a kupeny classic, a podla threadu na FT sa to tyka len light tarifov, tak uvidim.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

RAdek píše:
01. 06. 2022, 22:01
Poradíte prosím, jak to teď je s rezervací mist na dálkových letech Austrian? Koupil jsem na příští rok letenky pro rodinu do Cancunu a vnucuje mně to rezervaci placených míst. Když to nekoupím, bude to loterie jako u Ryanairu nebo nás to dá při check-in dohromady? Mám navíc dvě rezervace pro 4 lidi a úplně nechci sedět po jednom rozházený po celým letadle.
Chci se zeptat, je ta letenka koupená u
- Austrian, light economy
- Austrian, běžná economy
- jiné aerolinky, běžná economy / cestovní kanceláře, součást zájezdu apod.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od RAdek »

RAdek píše: ↑01. 06. 2022, 22:01
Poradíte prosím, jak to teď je s rezervací mist na dálkových letech Austrian? Koupil jsem na příští rok letenky pro rodinu do Cancunu a vnucuje mně to rezervaci placených míst. Když to nekoupím, bude to loterie jako u Ryanairu nebo nás to dá při check-in dohromady? Mám navíc dvě rezervace pro 4 lidi a úplně nechci sedět po jednom rozházený po celým letadle.
Chci se zeptat, je ta letenka koupená u
- Austrian, light economy
- Austrian, běžná economy
- jiné aerolinky, běžná economy / cestovní kanceláře, součást zájezdu apod.
Bylo to nakonec koupeno přes Letušku (cena lepší než na www.aua.com), 2 letenky by měly být economy basic a 2 economy light. Ty sedadla to chce v těchto třídách i na webu Austrian.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

RAdek píše:
02. 06. 2022, 16:04

Bylo to nakonec koupeno přes Letušku (cena lepší než na www.aua.com), 2 letenky by měly být economy basic a 2 economy light. Ty sedadla to chce v těchto třídách i na webu Austrian.
A je to na kódu Austrian nebo jiné aerolinky?

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od RAdek »

je to na kódu Austrian OS0096 a OS0095

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

RAdek píše:
02. 06. 2022, 21:44
je to na kódu Austrian OS0096 a OS0095
Myslím letenky, ne lety :)

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Tony Smoke »

V tomto clanku ohladne zavedenia platenia za miesta v Economy Light pisu, ze rodiny a skupiny na jednom bookingu rozdelovane nebudu.
Die Fluggesellschaften betonen jedoch, dass Familien und Gruppen in einer gemeinsamen Buchung wie bisher nicht getrennt würden.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od MEA »

asi som sto rokov za opicami, ale až teraz som znova letel s AUA a nestíham sa diviť: je z toho čistý low cost. bágle za prachy, jedlo pitie za prachy a podstatne drahšie ako inde (červené víno malinké 8e), veľkodušne dajú jeden pohár čistej vody. potreboval som zmeniť termín letu, 95e to stálo, z čoho bolo 70 rebooking fee a len ten menší zvyšok doplatok tarifu. aspoň, že nemajú maxy...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

MEA píše:
29. 06. 2022, 18:59
asi som sto rokov za opicami, ale až teraz som znova letel s AUA a nestíham sa diviť: je z toho čistý low cost. bágle za prachy, jedlo pitie za prachy a podstatne drahšie ako inde (červené víno malinké 8e), veľkodušne dajú jeden pohár čistej vody. potreboval som zmeniť termín letu, 95e to stálo, z čoho bolo 70 rebooking fee a len ten menší zvyšok doplatok tarifu. aspoň, že nemajú maxy...
Nezapomenu na let BA LHR-PRG na jaře 2019, kdy i voda byla za prachy. Na dálkovce jsem při objednávce singlovky bez vysvětlení dostal červený Johnie W., no mohl jsem tušit, že to pak na přískoku bude úplná bída.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Marty-t »

MEA píše:
29. 06. 2022, 18:59
asi som sto rokov za opicami, ale až teraz som znova letel s AUA a nestíham sa diviť: je z toho čistý low cost. bágle za prachy, jedlo pitie za prachy a podstatne drahšie ako inde (červené víno malinké 8e), veľkodušne dajú jeden pohár čistej vody. potreboval som zmeniť termín letu, 95e to stálo, z čoho bolo 70 rebooking fee a len ten menší zvyšok doplatok tarifu. aspoň, že nemajú maxy...
100 let rozhodně ne :wink: , spíš tak 1 rok a 3 měsíce - viz: https://www.airways.cz/zprava/austrian- ... cerstveni/
Ale i mateřská LH přešla zhruba před rokem na stejné schéma...


Odpovědět