Air Montenegro

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Air Montenegro

Příspěvek od HighFlyer »

Je smutné, že hned první příspěvek v tomto novém vlákně je o tom, že Air Montenegro má existenční problémy. Článek zdejší provenience najdete na Airways a podrobnější na serveru Simple Flying, který Airways citují.

Ty problémy se dají shrnout zhruba takto:

- Jejda, v našich končinách se aerolinka uživí jen v letní sezóně
- Jejda, ono je těžké provozovat aerolinku jen se dvěma letadly (protože economies of scale)
- Jejda, ono bylo dost riskantní vsadit na ruskou klientelu
- Jejda, ono to nebylo jen riskantní, o to bylo i absolutně zahraničně-politicky sebevražedné
- Jejda, propálili jsme 30 mil. éček a příští rok bude jen údržba motorů stát dalších 27 mil. éček
- Jejda, vláda už do toho nemůže jen tak poslat další cash, protože by to bylo porušení pravidel, které se naše země zavázala dodržovat při podání přihlášky do EU

Tak mě napadá, že bychom tady na Airways mohli založit vlákno "Nechci říkat, že jsem to říkal, ale já jsem to říkal." Bylo by celkem obsáhlé (a tím nemyslím jen od mé maličkosti).

Jo a tu letenku do Tivatu si teda zatím nekupuju.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Air Montenegro

Příspěvek od Marty-t »

HighFlyer píše:
10. 12. 2022, 01:37
Jo a tu letenku do Tivatu si teda zatím nekupuju.
Tak já taky ne - HF má nějak poslední dobou talent mne přesvědčovat... :wink:

Zajímavější než reakce nás dvou ale asi bude jak budou reagovat v CK - například Čedok inzeruje, že jeho zákazníci poletí v létě 2023 k moři z Prahy do Tivatu s Air Montenegro - viz: https://www.cedok.cz/dalsi-sluzby/letec ... ontenegro/

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Montenegro

Příspěvek od Fabo »

Udelaji si rezervu aby pripadne mohli zaplatit za travelservis. jak furt.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Montenegro

Příspěvek od HighFlyer »

Jo a tu aerolinku od její prenatální fáze celou nalajnovali konzultanti z Lufthansa Systems. To jsem vám zapomněl říct.


Odpovědět