Turkish Airlines

Odpovědět
RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od RAdek »

http://www.planes.cz/cs/article/203208/turkish-airlines-zahaji-v-cervenci-lety-boeingem-787

Nemáte někdo zdroj k informaci, jak bude vypadat rozložení sedaček v ekonomické třídě? Neodolal jsem letenkám na příští rok s 787-9 Turkish Airlines a seat map pro economy jsem prostě nenašel.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od MarcosFT »

3-3-3 nejvíc místa tradičně na exitu.

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od jonapet »

Uvažuju nad dovolenou v listopadu. Zaujal mne Zanzibar (Tanzánie). Rád bych vybral Miles&More míle a mám na výběr mezi C class Turkish a Ethiopian.

Turkish Airlines podle všeho jedou hodně přísný režim na palubě
O Ethiopian se mi moc najít nepodařilo... Má to vůbec smysl teď utrácet míle za business? Vím snad, že jen Lufthansa si stále drží relativně před-covidovou úroveň...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od beardie »

raz za cas maju M&M Meilenschnappchen a Tanzania i Zanzibar mavaju za 40k mil v C

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od MarcosFT »

jonapet píše:
25. 10. 2020, 18:56
Uvažuju nad dovolenou v listopadu. Zaujal mne Zanzibar (Tanzánie). Rád bych vybral Miles&More míle a mám na výběr mezi C class Turkish a Ethiopian.

Turkish Airlines podle všeho jedou hodně přísný režim na palubě
O Ethiopian se mi moc najít nepodařilo... Má to vůbec smysl teď utrácet míle za business? Vím snad, že jen Lufthansa si stále drží relativně před-covidovou úroveň...
Tak Etiopci mají angled i v novych 787, servis je fajn, do Tanzanie to ale pak bude narrow body. S Turkem muzea večerní odlet z Vídně mít s A330, takže na krátký let dobrá sicna, salonek je i teď fajn a servis se snad vrátí do normálu, či se snad k němu bude blížit. Volil bych TK.


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od loupeznik »

MarcosFT píše:
26. 10. 2020, 12:02
Tak Etiopci mají angled i v novych 787, servis je fajn, do Tanzanie to ale pak bude narrow body.
ADD-ZNZ běžně lítá 787, zažil jsem i A350.

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od zennie »

Pokud dobře koukám, tak IST-DAR lítá TK v 737. Což není nic, za co bych chtěl pálit míle, pokud nejsou před expirací nebo tak něco. Čerstvý report z IST-NBO v C je k vidění v sekci s trip reporty.

Jinak nepřišlo mi, že by byla nějak přísná opatření. Jak jsem taky psal v reportu, na zásadně osekaný limit na příručák nekoukal naprosto nikdo (ani v PRG ani v IST), roušky ano, ale let PRG-IST byl prázdný (takže si po jídle roušku už snad nikdo nedal), IST-NBO přesně nevím, ale byl to let přes noc a v businessu se taky nic moc neřešilo. Necítil jsem žádné zásadní omezení.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od bugr »

dobré ráno.. Mám dotaz na chytré hlavy.

Známá měla v pátek letět PRG-OST-MNL s TK a normálně jí to odsunuli na konec října, asi ten let přebookovali, v nábídce teď vůbec není... Můžou si tohle dovolit bez nějaké kompenzace? Normálně měla tu letenku koupenou. Měla letět domů na 2 měsíce, v práci domluvené volno, imho pěkná prasárna..

Jen podle mailu to kupovala přes nějakého prostředníka a ne přímo u Turka koukám. (https://www.etraveligroup.com/about/brands/)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Fabo »

Jestli ji nedali vedet tak ma narok na kompenzaci.

Prebukovani asi taky ale jestli se to povede, tezko rici

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od bugr »

se jí zeptám kdy jí vlastně dali vědět. Ale podle mě to bylo tento týden takže dost na poslední chvíli.

derna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 09. 2021, 12:11
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od derna »

Ty ses dal z Ukrajinek na Filípínky? :D

Jinak je to klasika, pod 2 týdny, kompenzace 600 EUR.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, Turci nám rušili lety a my toho využili a z round tripu PRG-HAN jsme udělali open jaw Hanoj/Denpasar. To přineslo dvě změny:
- místo 2k mílí máme dostat skoro 15k
- a odbavená batožina se smrskla z 46 kg na 30 kg

Byl jsem v Istanbulu na pobočce při jiném letů a tam s tím neuměli nic dělat. Jen potvrdili, že se chyba někde stala a mám si napsat na feedback. Přítelkyně před odletem směr Hanoj hodně pyskovala, že je to málo a před odletem zpátky opět netuším, zda jí to bude stačit nebo ne :lol:

A teď otázka pro zkušenější: Ta změna v počtu mílí je nějaká chyba nebo jen vedlejší důsledek změny trasy a dat? Tj. Pokud do toho budeme moc vrtat, nevrátí se původní číslo mílí?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od beardie »

Mile sa udeľujú podľa tarifu a vzdialenosti
Vzdialenosť sa vám zvacsila a tarif sa zmenil určite tiež

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od zennie »

Nebyl bych si tak jistý, že se stala chyba. Mezi ČR a Vietnamem býval u velké části dopravců nesmyslně vysoký baggage allowance oproti jiným destinacím. Změna ze 46 na 30 vypadá taky jako změna z piece conceptu (2x23) na weight concept. Klidně může jít o změnu ze standardní policy na trase PRG-HAN-PRG na standardní policy na trase PRG-HAN/DPS-PRG.

Co se mil týče, mělo by dojít k navýšení podle vzdálenosti, ale ne podle tarifu. Tj. mělo by to stoupnout jen lehce. Záleží asi taky, co máš za FFP. Přijde mi ale podezřelé spíš to, že to mělo dávat 2k mil - neviděl jsem tarify, které by dávaly do FFP méně než 25 % (ale více než 0 %) reálné vzdálenosti. Nevyvracím, že je to v nějakém FFP možné, ale rozhodně mi 2k přijde jako divnější číslo než 15k.

Jinak TK support není moc schopný a určitě neudělá proaktivně nic, o co si člověk třikrát neřekne. Vysvětlit jim, že IST-BJL fakt není let dlouhý méně než 500 mil, mi zabralo asi 5 ticketů s odkazy na mapy a poslouchání automatizovaných zpráv o tom, že reálná vzdálenost ne vždy odpovídá množství kreditovaných mil. Rozhodně bych se nebál, že se někdo v TK bude šťourat a řešit to, že se někde blbě spočítaly míle.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od michal4 »

Díky za odpovědi.

@zennie: Dohledal jsem původní přesné číslo - 2800 mílí. Byl to nějaký promo tarif. Do Vietnamu za 12,5 tisíce.


Odpovědět