Singapore Airlines

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Singapore Airlines

Příspěvek od firefly »

Nenašla jsem zde téma k těmto aeroliniím, tak s dovolením zakládám.
Koupila jsem totiž letenky na Ko Samui na únor právě se Singapore Airlines, z PRG přes FRA a SIN do USM. Má někdo z vás zkušenost? Co mohu očekávat v economy?
Předem děkuji.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od beardie »


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od michal4 »

Optám se zdejších zkušených matadorů. Mám letenku se Singapurci, celkem 6 segmentů. Kupováno přes OTA. Z toho dva operovány A380kou.

Dostal jsem do rezervace, dal jsem change seats. Výběr zpoplatněný, ale řekl jsem, že těch 20 SGD obětuji za upperdeck. Nicméně ve formuláři nonstop zašedlé tlačítko pro platbu, abych změnu mohl uložit. Říkám si, že to zkusím c Edgi místo Chromu s uBlockem. Tam koukám, že v Manage My Booking už mám uložené sedadlo na upperdecku. V e-mailu s potvrzením "Your seat selections are confirmed" vidím akorát itinerář letů bez míst ani místa, kde by mohly být uvedena sedadla.

O pár hodin zkouším znovu vejít do Manage My Booking a místo drží. Zadám bezplatnou preferenci window pro další dva codeshary s Alaskou a pro druhý let s A380 vyberu místo na upperdecku. Rozmyslím si to - noční let se mi nechce připlácet, vyskočím. Po opětovném vstupu na Manage My Booking vidím přiřazená místa pro Alasku a obě dvě údajně placená místa na upperdecku bez zaplacení byť 1 SGD. V e-mailu mám opět jen itinerář bez uvedení míst a ani teoretického místa, kde by bylo seat uvedeno.

:arrow: Fakt jsem získal místa na upperdecku bez placení nebo je tohle nějaký glitch, který je po pár dnech uvolní? :roll: Nebo snad během check-inu na mě znovu mrkne platební brána? Připadá mi to nějaké příliš snadné.

Vzhledem k tomu, že bych aspoň v jednom směru rád letěl nahoře, nechci se nechat za tři čtvrtě roku překvapit.

Díky

tmbr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27. 11. 2018, 20:33
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od tmbr »

Tady se řešil problém rezervace u Singapurců před dvěma lety na letu FRA-JFK. Já jsem loni rezervoval sedadla úplně stejným způsobem. Jestli to vyřeší tvůj problém, nevím, ale snad. viewtopic.php?f=42&t=10151

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od michal4 »

Díky. To jsem už četl a v zahradě hlavolamu jsem se neposunul dál.
Když ses s tím popral, přišel ti potvrzující email, ve kterém byly jmenovitě uvedena místa?

V e-mailu chybí jednotlivě zmíněná místa. V Manage My Booking ne.
V e-mailu chybí jednotlivě zmíněná místa. V Manage My Booking ne.
mail.png (63.8 KiB) Zobrazeno 7640 x


Na webu v Manage My Booking ale vidím sedadla. Lety po US - zdarma CS s Alaskou, SG - měly by být placené.
Na webu v Manage My Booking ale vidím sedadla. Lety po US - zdarma CS s Alaskou, SG - měly by být placené.
managemybooking.PNG (35.43 KiB) Zobrazeno 7632 x


tmbr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27. 11. 2018, 20:33
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od tmbr »

Mail přišel, ale že bych si to pamatoval :D Naštěstí jsem ho ještě nesmazal a vypadá stejně jako tvůj, taky žádná uvedená sedadla. Ty jsem viděl jenom v My booking. Párkrát se mi povedlo v aplikaci v telefonu rezervovat místa, ale tam mi mail nepřišel a informaci o místech jsem měl v My booking pár dní. Pak jsem zavolal do Holandska a tam mi místa vydržely až do odletu. Sice jsem měl o ně taky nějaký čas strach, protože platba neproběhla (nevím proč, nevolal jsem do Holandska s reklamací), ale když mi tam místa svítila dýl, než jsem před tím zažil, byl jsem celkem v klidu.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od michal4 »

Díky za odpověď. Tak se tam mrknu za týden a uvidím, jestli tam budou stále ještě svítit. Stejně zítra na pár dní mizím.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od marthym »

Spíš mi teda řekni, jak je to se zavazadly na segmentech v USA... :) :?: :!:

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od michal4 »

Mně všude svítí Baggage allowance: 2PC Adult. Přesto nejspíš poletím jen s báglem.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od marthym »

Zajímavé info, vzhledem k podmínkám, že se zavazadla na codeshare letech řeší podle tarifů operující aerolinky...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od Fabo »

marthym píše:Zajímavé info, vzhledem k podmínkám, že se zavazadla na codeshare letech řeší podle tarifů operující aerolinky...


?

Kdyz mas through ticket, tak jsou tam jedna pravidle, ne "podle operujici". Zpravidla most significant carrier.

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od koppak »

Platí to, co je na letence. Když si koupíš letenku s SQ a máš tam EW feeder do DUS a v letence je 30K, tak ti EW musí odbavit 30 KG ve weight conceptu bez ohledu na to, co je standardní modus operandi operující aerolinky, tedy EW.

U SQ je standardně 30K ve weight conceptu směrem do Asie a 2PC (tj. 2x23 kg) směrem do/z Ameriky, takže i když si uděláš open jaw, já nevím, PRG-AKL / JFK-PRG, tak na všech 3 letech do AKL je 30K, ale u toho směrování JFK-FRA-PRG je tam 2PC.

XDUS SQ 1829 K K 15APR 0855 K15CZR1L 15APR15APR 30
XSIN SQ 337 K K 15APR 1155 K15CZR1L 15APR15APR 30
AKL SQ 4281 K K 16APR 0850 K15CZR1L 16APR16APR 30
NYC S U R F A C E
XFRA SQ 25 V V 05MAY 2055 V15CZRL 05MAY05MAY 2P
PRG SQ 2084 V V 06MAY 2210 V15CZRL 06MAY06MAY 2P

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od marthym »

Tohle samozřejmě všechno vím, znám, zažil jsem... Ale oni mají na webu upozornění:

Do note that when travelling on a codeshare flight operated by our codeshare partner, the Conditions of Carriage of the operating carrier applies, and these may differ from Singapore Airlines' conditions (e.g. baggage allowance). Please visit the website of our partner carriers below for the full details of specific terms and conditions.


The first marketing carrier will decide the baggage policies for the entire journey. The first marketing carrier may choose to apply the baggage policies of the Most Significant Marketing Carrier or apply its own baggage policies for the journey.

For instance, Airline X is the first marketing carrier on this journey:

Washington (Airline X) -> San Francisco (SQ) -> Hong Kong

Singapore Airlines (SQ), on the other hand, is the most significant marketing carrier on this journey.

As the first marketing carrier, Airline X gets to decide whether their or Singapore Airlines’ baggage allowance applies to the whole journey.

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od koppak »

To je pravda, ale mám pocit, že ty pravidla jsou psána hodně obecně, aby se pod to skrylo "co by kdyby". V praxi je to tak (a je to vidět), že třeba k tomu itineráři, který jsem psal, jde přidělat ještě segment AS z LAX do JFK. Je-li ten let v jiný den (i.e. stopover), pak je tam baggage allowance jasně deklarována 0PC na daný let. Pokud je tam ale délka přestupu na JFK do 23:59h, tj. klasický transfer, i na let AS se vztahují 2PC, které jsou standardní SQ allowance na tarify z US. Aspoň z mojí zkušenosti s tím nikdy takto nebyl problém.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Singapore Airlines

Příspěvek od marthym »

No jo, ale zrovna v tomhle případě ten aktuální tarif umožňuje stopover na více dní (a pak JFK-LAX). A hádej se v USA :crazy: :D


Odpovědět