Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od MK »

gizmo píše:Prebehla som Vietnam Airlines a cena ok, dokedy som sa nedostala k bookovaniu letenky, skočili mi tam taxy čo stoja polovicu letenky :x . Ja viem, že tu bolo písané, že to treba vyhodiť ale že akooo.... neviem to jednoducho alebo to sa dať preč nedá, nie som žiadna letenkárka, mám málo skúseností práve s takýmito vecami, takže som zase na začiatku. Viete mi aspoň niekto poradiť, či server Bao Lau.vn, ktorý tiež predáva letenky je seriózny? Už som písala na všetky fóra, ale veľké ticho, okrem toho, že ho doporučujú, nikto tak sám letenku nekupoval...


Placení letištních tax a palivových příplatků se nevyhneš, účtuje si je každá letecká společnost, ať už koupíš letenku přímo přes jejich web, tak přes prodejce.
Doporučuji si dát 15 minut práce s tím, že si porovnáš ceny letenek na webu všech 3 aerolinek (Vietnam Airlines, VietJet Air a Jetstar Pacific), proklikáš se u každé z nich až k samotné platbě (jména, data narození, atd můžeš psát fiktivní) a porovnáš tak finalní ceny. A samozřejmě je třeba si při zvolení služeb zakliknout odbavené zavzadlo (POZOR, i Vietnam Airlines nemají v nejlevnější knihovací třídě zavazadlo v ceně) a pohlídat, jestli zbytečně nekupuješ nějaké další služby (pojištění, transfery z letiště, jídlo atd. - to za co platíš bude vždy v tom finálním kroku před placením zrekapitulováno). Rozhodně je bezpečnější koupit letenku přes web aerolinky, než přes nějakou vietnamskou kancelář. Nebo aspoň já to tak mám, je to levnější a vím co kupuju. Pakliže se na to necítíš, kontaktuj prodejce/cestovku, řekni jim své požadavky odkud kam, kolik kg zavazadel a oni letenku zařídí, a samozřejmě si k tomu něco málo přihodí, aby na tom vydělali :)


Tom222
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 01. 2018, 23:50
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od Tom222 »

gizmo píše:
Tom222 píše:
gizmo píše:
No tak to nič moc to meškanie. Ja som letela s VietJet a všetko bolo načas a dokonca aj vodu nám dali. Tak ale výnimka sa občas potvrdzuje pravidlo. Kupovala som u agentúry v DaLat.
Porovnala som ceny ceny Vietnam Arilines a VietJet a nejaký cenový rozdiel tam veru je. Smiem sa spýtať, či si si cez VietJet kupoval aj batožinu? Podľa ich webu sa batožina dá prikúpiť, až keď im pomaly odklikáš aj číslo svojich ponožiek, a to sa mi práve nepozdáva, zadať všetky údaje a potom zistiť, že mám letenku bez batožiny :crazy:


vietjet mi vzdy vychazelo levneji nez vietnam airlines.
My jsme leteli jen s prirucnim :) takze netusim :thumbup:



Prebehla som Vietnam Airlines a cena ok, dokedy som sa nedostala k bookovaniu letenky, skočili mi tam taxy čo stoja polovicu letenky :x . Ja viem, že tu bolo písané, že to treba vyhodiť ale že akooo.... neviem to jednoducho alebo to sa dať preč nedá, nie som žiadna letenkárka, mám málo skúseností práve s takýmito vecami, takže som zase na začiatku. Viete mi aspoň niekto poradiť, či server Bao Lau.vn, ktorý tiež predáva letenky je seriózny? Už som písala na všetky fóra, ale veľké ticho, okrem toho, že ho doporučujú, nikto tak sám letenku nekupoval...


vždy jsem kupoval letenky přímo přes weby společností (airasia + vietair) a bez problému.

Odpovědět