Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od gizmo »

Ahoj, máte niekto skúsenosti s nákupom leteniek on-line, čiže z domova u Vietnam Airlines? Dá sa tomu veriť? Je to vôbec možné bez vietnamskej platobnej karty?
Chcela by som si práve na ich oficiálnej stránke zakúpiť spiatočné letenky aj s batožinou a budem vďačná za všetky odpovede.


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od MK »

gizmo píše:Ahoj, máte niekto skúsenosti s nákupom leteniek on-line, čiže z domova u Vietnam Airlines? Dá sa tomu veriť? Je to vôbec možné bez vietnamskej platobnej karty?
Chcela by som si práve na ich oficiálnej stránke zakúpiť spiatočné letenky aj s batožinou a budem vďačná za všetky odpovede.


Naprosto v pohode, kupoval jsem asi 10x, i Vietjetair a Jetstar jsou OK. Jen pozor, Vietnam airlines mivavali v podminkach, ze je potreba pri checkinu predlozit kartu, kterou se letenka platila, bez ni muze nastat problem :)

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od gizmo »

Aha, tak fajn, keďže si to platím sama, s predložením karty nebude problém. Chcem letieť s Vietnam Airlines, pretože si potrebujem odviezť aj podpalubnú batožinu, preto konkrétna otázka. Tie dve ostatné zmienené sú nizkonakladovky bez batožiny :confused:
Našla som aj rezervačný server Baolau.vn , kde by to takisto teoreticky šlo. Ale čo to bude v praxi....
Nejaké ďalšie tipy?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od MK »

Mno, doporučuji vždy porovnat na dané trase všechny tři společnosti - tzn. Vietnam Airlines / VietJetAir / Jetstar pacfic. Někdy mohou být levnější i po započítání příplatku za zavazadla než Vietnam Airlines. Pakliže jsou ceny +- stejné, doporučuji Vietnam Airlines, létají nejvíce na čas a mají největší nabídku letů. Letenky bych koupil přímo přes jejich web, přeprodejci letenek ve Vietnamu bývají o něco dražší..

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od gizmo »

Tak vďaka za odpovede. Skúsim tie oficiálne stránky Vietnam Airlines. Tí majú odbavenú batožinu v cene štandardnej letenky. Nie som taká zbehlá v kupovaní leteniek a tak aby som si to nekúpila bez batožiny, radšej tie nizkonakladovky vynechám.


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od kowal »

Kupováno přímo přes stránky Vietnam Airlines, vše naprosto v pohodě. Kreditku nikdo nechtěl vidět. Při rezervaci ti to automaticky započítá i cestovní pojištění, to si nezapomeň vyhodit. Jinak rozdíl v ceně C a Y někdy není moc velký, takže já s nimi létám v C.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od whiskey »

kowal píše:Kupováno přímo přes stránky Vietnam Airlines, vše naprosto v pohodě. Kreditku nikdo nechtěl vidět. Při rezervaci ti to automaticky započítá i cestovní pojištění, to si nezapomeň vyhodit. Jinak rozdíl v ceně C a Y někdy není moc velký, takže já s nimi létám v C.

Presne tak. A kupoval som to vzdy v travel agencies na ulici. Od Saigonu po Hanoi. Napr. zo Saigonu do Nha Trangu mi pani za prepazkou hovori, ze letenka stoji $50, ale ze je vypredane. Ked sa opytam, co stoji business, tak odpovie, ze $80...

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od gizmo »

Tak to je mi jasné, že si letenku kúpiš na ulici v agentúre, tiež som to tak vždy riešila. Ide o to, že jeden deň priletím do Saigonu a na deň druhý, chcem už letieť ďalej a chcem si bookovať ubytovanie - t.j., nemôžem isť len tak na blind s tým, že však isto tú letenku kúpim tam , keďže prilietam až večer... Preto otázka k Vietnam Arilines. Ale na cenový rozdiel medzi triedami sa pozriem. Je otázne, čo takého dostaneš u Vietnamcov v ich business triede? Oplatí sa to priplatiť?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od whiskey »

gizmo píše:Je otázne, čo takého dostaneš u Vietnamcov v ich business triede? Oplatí sa to priplatiť?

slusne menu, lounge access, priority boarding, lepsie sedenie. Za tych $30 rozdielu mi to urcite stalo aj na takom kratkom lete :)

Tom222
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 01. 2018, 23:50
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od Tom222 »

letel jsem s VietJetAir
online objednávka v pohodě :-bd , dokonce jsem v jméně kamaráda měl překlep, jednoduše jsem otevřel ticket a oni to opravili :)
Kupoval jsem letenky na přelet HCMC > Hanoi, měli jsme letět v 14:30, ráno mi ale volá nějaké vietnamské číslo a pán se snaží vysvětlit, že náš let je zrušený, že mám v emailu další info(Due to technical , please check your new itinerary in the attached file. a tak letím ve 19:45) čas jsme využili na prohlídku saigonské zoo a pak jsme se vydali na letiště, kde se ale v 19:45 nic nedělo, nervozita stoupala... na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)
Letenky jsem kupoval asi 14 dní předem, včetně jídla + místenky = 50 $

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od whiskey »

Tom222 píše: na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)

nieco mi hovori, ze to budu skor bulharske ako ruske napisy. A neleteli ste povodne do Hanoja? :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:
Tom222 píše: na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)

nieco mi hovori, ze to budu skor bulharske ako ruske napisy. A neleteli ste povodne do Hanoja? :)


http://www.planes.cz/cs/photo/1220925/a ... y-sgn-vvts

Ano ano, uvnitr jsou bulharske napisy :-)

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od gizmo »

Tom222 píše:letel jsem s VietJetAir
online objednávka v pohodě :-bd , dokonce jsem v jméně kamaráda měl překlep, jednoduše jsem otevřel ticket a oni to opravili :)
Kupoval jsem letenky na přelet HCMC > Hanoi, měli jsme letět v 14:30, ráno mi ale volá nějaké vietnamské číslo a pán se snaží vysvětlit, že náš let je zrušený, že mám v emailu další info(Due to technical , please check your new itinerary in the attached file. a tak letím ve 19:45) čas jsme využili na prohlídku saigonské zoo a pak jsme se vydali na letiště, kde se ale v 19:45 nic nedělo, nervozita stoupala... na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)
Letenky jsem kupoval asi 14 dní předem, včetně jídla + místenky = 50 $


No tak to nič moc to meškanie. Ja som letela s VietJet a všetko bolo načas a dokonca aj vodu nám dali. Tak ale výnimka sa občas potvrdzuje pravidlo. Kupovala som u agentúry v DaLat.
Porovnala som ceny ceny Vietnam Arilines a VietJet a nejaký cenový rozdiel tam veru je. Smiem sa spýtať, či si si cez VietJet kupoval aj batožinu? Podľa ich webu sa batožina dá prikúpiť, až keď im pomaly odklikáš aj číslo svojich ponožiek, a to sa mi práve nepozdáva, zadať všetky údaje a potom zistiť, že mám letenku bez batožiny :crazy:

Tom222
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 01. 2018, 23:50
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od Tom222 »

gizmo píše:
Tom222 píše:letel jsem s VietJetAir
online objednávka v pohodě :-bd , dokonce jsem v jméně kamaráda měl překlep, jednoduše jsem otevřel ticket a oni to opravili :)
Kupoval jsem letenky na přelet HCMC > Hanoi, měli jsme letět v 14:30, ráno mi ale volá nějaké vietnamské číslo a pán se snaží vysvětlit, že náš let je zrušený, že mám v emailu další info(Due to technical , please check your new itinerary in the attached file. a tak letím ve 19:45) čas jsme využili na prohlídku saigonské zoo a pak jsme se vydali na letiště, kde se ale v 19:45 nic nedělo, nervozita stoupala... na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)
Letenky jsem kupoval asi 14 dní předem, včetně jídla + místenky = 50 $


No tak to nič moc to meškanie. Ja som letela s VietJet a všetko bolo načas a dokonca aj vodu nám dali. Tak ale výnimka sa občas potvrdzuje pravidlo. Kupovala som u agentúry v DaLat.
Porovnala som ceny ceny Vietnam Arilines a VietJet a nejaký cenový rozdiel tam veru je. Smiem sa spýtať, či si si cez VietJet kupoval aj batožinu? Podľa ich webu sa batožina dá prikúpiť, až keď im pomaly odklikáš aj číslo svojich ponožiek, a to sa mi práve nepozdáva, zadať všetky údaje a potom zistiť, že mám letenku bez batožiny :crazy:


vietjet mi vzdy vychazelo levneji nez vietnam airlines.
My jsme leteli jen s prirucnim :) takze netusim :thumbup:

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvek od gizmo »

Tom222 píše:
gizmo píše:
Tom222 píše:letel jsem s VietJetAir
online objednávka v pohodě :-bd , dokonce jsem v jméně kamaráda měl překlep, jednoduše jsem otevřel ticket a oni to opravili :)
Kupoval jsem letenky na přelet HCMC > Hanoi, měli jsme letět v 14:30, ráno mi ale volá nějaké vietnamské číslo a pán se snaží vysvětlit, že náš let je zrušený, že mám v emailu další info(Due to technical , please check your new itinerary in the attached file. a tak letím ve 19:45) čas jsme využili na prohlídku saigonské zoo a pak jsme se vydali na letiště, kde se ale v 19:45 nic nedělo, nervozita stoupala... na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)
Letenky jsem kupoval asi 14 dní předem, včetně jídla + místenky = 50 $


No tak to nič moc to meškanie. Ja som letela s VietJet a všetko bolo načas a dokonca aj vodu nám dali. Tak ale výnimka sa občas potvrdzuje pravidlo. Kupovala som u agentúry v DaLat.
Porovnala som ceny ceny Vietnam Arilines a VietJet a nejaký cenový rozdiel tam veru je. Smiem sa spýtať, či si si cez VietJet kupoval aj batožinu? Podľa ich webu sa batožina dá prikúpiť, až keď im pomaly odklikáš aj číslo svojich ponožiek, a to sa mi práve nepozdáva, zadať všetky údaje a potom zistiť, že mám letenku bez batožiny :crazy:


vietjet mi vzdy vychazelo levneji nez vietnam airlines.
My jsme leteli jen s prirucnim :) takze netusim :thumbup:



Prebehla som Vietnam Airlines a cena ok, dokedy som sa nedostala k bookovaniu letenky, skočili mi tam taxy čo stoja polovicu letenky :x . Ja viem, že tu bolo písané, že to treba vyhodiť ale že akooo.... neviem to jednoducho alebo to sa dať preč nedá, nie som žiadna letenkárka, mám málo skúseností práve s takýmito vecami, takže som zase na začiatku. Viete mi aspoň niekto poradiť, či server Bao Lau.vn, ktorý tiež predáva letenky je seriózny? Už som písala na všetky fóra, ale veľké ticho, okrem toho, že ho doporučujú, nikto tak sám letenku nekupoval...


Odpovědět