Sichuan Airlines

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Sichuan Airlines

Příspěvek od vitezslav »

Už někdo ze zdejších bardů vyzkoušel tuhle exotiku do ZRH? Koupil jsem to na 1/9 jako jednodenní spotterský výlet v kombinaci s podvečerním letem Swissu za 3,5litru. Asi to ve flightmemory chci :-)


Clancy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 06. 2009, 18:43
Oblíbené typy letadel: B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Chyňava
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od Clancy »

Na Planes.cz je report

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od whiskey »

A jeden typek tuna na fore byva v hube Sichuan Airlines, mozno o nich nieco vie.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od vitezslav »

Clancy píše:Na Planes.cz je report

To jsem samozřejmě četl. Spíš si říkám, jestli taky někoho napadlo se za pakatel proletět poměrně bizardní aerolinkou do spottersky přívětivé destinace.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:A jeden typek tuna na fore byva v hube Sichuan Airlines, mozno o nich nieco vie.


V typkove flightmemory se Sichuan nevesly ani do prvni desitky :-)


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od whiskey »

[quote="flyingblue"
V typkove flightmemory se Sichuan nevesly ani do prvni desitky :-)[/quote]
co nevylucuje, ze s nimi moze mat 10 segmentov...

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od loupeznik »

vitezslav píše:Už někdo ze zdejších bardů vyzkoušel tuhle exotiku do ZRH? Koupil jsem to na 1/9 jako jednodenní spotterský výlet v kombinaci s podvečerním letem Swissu za 3,5litru. Asi to ve flightmemory chci :-)

Zkusil jsem ve směru ZRH-PRG a můžu říct: za mě dobrý. :)
Největší vadou na kráse byl chybějící online check-in, takže jsem zase jednou po dlouhé době musel naklusat na letišti na přepážku a odbavit se tam. Naštěstí moc lidí ten den neletělo a žádná fronta se nedělala. Tenhle segment se lítá jako schengenský let, tudíž žádná pasovka a odlet pěkně z áčkového gejtu.
Interiér působil zánovně a čistě, i když ladění do červena nemusí každému vyhovovat. Dodatečně jsem dohledal, že se jednalo o 3/4 roků starý airbus. IFE bylo funkční ale bez sluchátek. Nicméně je evidentní, že díla západní kultury nejsou úplně to hlavní, co by běžný zákazník Sichuan airlines upřednostňoval. Z Hollywoodské produkce bylo na výběr cca 8 filmů.
Že se jedná o společnost z jiného civilizačního okruhu se dalo poznat např. ve spoustě hlášení, která upozorňovala, co všechno je v rozporu s právním řádem Činské lidové republiky, a vyhrožovala příslušným postihem. Během letu mě pak (možná i mile) zaskočila "povinná" rozcvička. K občerstvení se podávaly 3 pytlíčky čehosi a naléval se zelený čaj.
V Praze výstup na T2. Nešťastníci, co cestovali až do Číny, museli vystoupit, projít pasovkou na T1, znovu na bezpečnostní kontrolu a pak busem nastoupit do toho samého letadla. Prostě regulérní přestup.
Myslím, že pro výletníky je to dobrá volba, zejména s ohledem na příznivou cenu (cca 1000 Kč OW). Pro komůtery je to bohužel kvůli řídké frekvenci letů (St, So) nepoužitelné.

Večer zpátky to letěl F100 Helveticu a tudíž: nástup/výstup busem, vzadu má člověk hlavu 30 čísel od motoru a duní mu v ní ještě dva dny po přistání, a zase mě při startu zamrazilo, že ti borci vepředu zapomněli na klapky. No prostě fokkerovská klasika.

IMG_101629.jpg

IMG_111808.jpg

IMG_121235.jpg

IMG_121825.jpg

IMG_123607.jpg

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od m@rtin »

Diky za trip report. Jaka byla obsazenost?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od loupeznik »

Odhadem sotva 20%. Takhle prázdným widebody jsem naposled letěl v září 2001 z Ameriky.
Nemám ale tušení, kolik lidí pak nastoupilo v Praze.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od vitezslav »

loupeznik píše:Odhadem sotva 20%. Takhle prázdným widebody jsem naposled letěl v září 2001 z Ameriky.
Nemám ale tušení, kolik lidí pak nastoupilo v Praze.


Já s tím letím 1/9 ve směru PRG-ZRG, zpátky pak podvečerní návrat se Swissem. Naplánovaný je zatím A320, změně na Fokker/CS 300 bych se nebránil :-)

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od Orus-x »

vitezslav píše:
loupeznik píše:Odhadem sotva 20%. Takhle prázdným widebody jsem naposled letěl v září 2001 z Ameriky.
Nemám ale tušení, kolik lidí pak nastoupilo v Praze.


Já s tím letím 1/9 ve směru PRG-ZRG, zpátky pak podvečerní návrat se Swissem. Naplánovaný je zatím A320, změně na Fokker/CS 300 bych se nebránil :-)


Pánové, mám dotaz... jak jste to kupovali? Protože web Sichuanu v angličtině mi sice umožnil při prodeji všechno naklikat, ale při pokusu o přechod na platbu to samozřejmě hodilo error - tak jsem to koupil u Expedie. Stejně jsem pochyboval, že to schroustá českou kartu. Mám confirmation code Sichuan Airlines, jejich web mi samozřejmě "překvapivě" nedokáže rezervaci zobrazit, nedokáže to ani Checkmytrip, ani ViewTrip.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od bugr »

Dotaz, kolik bylo lidí?
Letíme to teď ve středu, taky tam číňan a zpět SWR.

Ani netuším co letí zpět, upřímně je mi to jedno.

Jediný co mě na tom sere je ten čekin Sichuana u přepážky, kvůli tomu musím dřív vstát 8)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od bugr »

Takže jsem se nedočkal odpovědi ale je to jedno, na našem letum imho nebylo ani 50 lidí, naprostá pohodička když má člověk skoro celý letadlo pro sebe, škoda, že ten let nebyl delší :biggrin:
A330 je moje oblíbený dálkový letadlo a do ZRH je úplně ideální :)) :)) :))

jedno video z ruky.. https://www.youtube.com/watch?v=VSSMICtnygE

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od loupeznik »

bugr píše:Takže jsem se nedočkal odpovědi ale je to jedno, na našem letum imho nebylo ani 50 lidí, naprostá pohodička když má člověk skoro celý letadlo pro sebe, škoda, že ten let nebyl delší :biggrin:

Je to z Prahy taky Schengen let, bez pasovky a z T2?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Sichuan Airlines

Příspěvek od loupeznik »

Orus-x píše:Pánové, mám dotaz... jak jste to kupovali? Protože web Sichuanu v angličtině mi sice umožnil při prodeji všechno naklikat, ale při pokusu o přechod na platbu to samozřejmě hodilo error - tak jsem to koupil u Expedie. Stejně jsem pochyboval, že to schroustá českou kartu. Mám confirmation code Sichuan Airlines, jejich web mi samozřejmě "překvapivě" nedokáže rezervaci zobrazit, nedokáže to ani Checkmytrip, ani ViewTrip.

Jo jo, stejná zkušenost.


Odpovědět