Japan Airlines

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Japan Airlines

Příspěvek od Globik »

Koukám, že dle seznamu nemá JAL ještě svoje vlákno. Tak první příspěvek nového vlákna bude pro pětihvězdičkovou aerolinku trochu neobvyklý:
Pilot letu JAL44 večer vychlastal dvě flašky vína a pět plechovek piva. Další den ho práskl řidič autobusu v Londýně na letišti, že z něj smrdí alkohol. Z jiného článku, než který postuju, jsem pochopil, že mu naměřili 1 promili. Letělo se tedy jen ve dvou pilotech místo tří, tento byl britskou policií zatčen. Pro objektivitu uvádím, že minulý týden se něco podobného stalo na Okinawě pilotovi ANA. A v květnu CC JAL pil pivo na záchodě během letu. Inu nejen Rusové a EDIT ADMIN - smazán název společnosti
https://www.japantimes.co.jp/news/2018/ ... 9uqiPZFyM8

EDIT: 1,89 promile. Po cca 24 hodinách od začátku pití. Japonci mají evidentně velmi pomalé odbourávání alkoholu.
"Tests found the 42-year-old first officer had 189 milligrams of alcohol per 100 milliliters of blood in his system, almost 10 times the 20 milligrams limit for a pilot. The limit for drivers in Britain is 80 milligrams."
https://www.usatoday.com/story/travel/f ... /38357063/


mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od mandrinka »

Tak jasně, Tragédie není nejhorší, jsou i horší. Dokonce jsem teď letěl PRG- Brusel s Brussels Airlines a na letu tam hodina zpoždění, na letu zpět 20 min., což bych od aerolinky ze skupiny Luftwaffe neočekával. Letušky k ničemu, ani při přivítání, u vstupu nezdravily, během služby si pak pořád něco povídaly mezi sebou, no jako u Tragédie - rodinné problémy a poslední drby z kabiny, na cestující se ani nepodívaly. Jsou to stejní tragédi jako Tragédie. Tímto se Tragédii omlouvám, není nejhorší, patří jenom do vyvolené skupiny jedněch z nejhorších.

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od papaya »

Může někdo potvrdit informaci, že pilot může mít 0,2 v krvi? Chápu, že 0,2 asi nikomu smysly neovlivní, ale pořád je zde řeč o pilotovi letadla s několika desítkami/stovkami lidí na palubě.
A pokud mají v Británii povoleno 0,8, tak to je teda opravdu síla.. :crazy:

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od Roiman4 »

Nepletes si 0,8 na silnici nez ze pilot muze s 0,8 jeste letet? Nedokazu si predstavit, jak nekdo leti s 0,8 a pak se nesoustredi a kdo vi, co by se stalo.

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od papaya »

Roiman4 píše:Nepletes si 0,8 na silnici nez ze pilot muze s 0,8 jeste letet? Nedokazu si predstavit, jak nekdo leti s 0,8 a pak se nesoustredi a kdo vi, co by se stalo.

Jasně, 0,8 na silnici v autě mi ale přijde taky dost psycho.. Žil jsem v domnění, že pilot na palubě letadla prostě nesmí mít vůbec nic..Byl jsem docela v šoku i z těch "zanedbatelných" 0,2..


Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od Jenyk »

0,2 promile je všeobecně akceptováno jako možná přirozená fyziologická hranice, kterou kdokoliv může mít i bez požití alkoholu.

Trochu OT - tolerance měřidla silniční policie je u nás 0,04. Pokud tedy policie naměři 0,24 promile, jste bez požití. Pokud se blbě sami nepřiznáte.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od Roiman4 »

papaya píše:
Roiman4 píše:Nepletes si 0,8 na silnici nez ze pilot muze s 0,8 jeste letet? Nedokazu si predstavit, jak nekdo leti s 0,8 a pak se nesoustredi a kdo vi, co by se stalo.

Jasně, 0,8 na silnici v autě mi ale přijde taky dost psycho.. Žil jsem v domnění, že pilot na palubě letadla prostě nesmí mít vůbec nic..Byl jsem docela v šoku i z těch "zanedbatelných" 0,2..


Neboj, vetsina si to ani nelajzne, nebot pri zavinene nehode jsi v prdeli. Ja behem dvou let v Anglii to nikdy nezkusil.

Jinak jak pise, 0,2 je normalni hranice. Poprve a naposledy kdy jsem dychal to bylo jsem mel 0,14 a to jsem nic nepil.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od Globik »

0,8 promile je poměrně dost, ale stále je v mnoha státech povoleno. Spousta lidí, kteří mají nulu, ale usedá za volant v horším stavu, než kdyby měli 0,8 (špatně vyspali, unavení, nemocní) nebo se za tím volantem chovají tak, že jejich reakce a soustředěnost jsou horší, než kdyby měli vypito na těch 0,8.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od neuromancer »

0.8 je i v hodně státech USA a žádný problém na silnicích tam nepozoruji, třeba na Floridě je to hodně příjemné, člověk se nemusí v hospodě pořád hlídat :mrgreen:

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od mandrinka »

No myslím, že to mají piloti povoleno kvůli zbytkovému alkoholu. Jak jsem tak slyšel, když se někde nocuje, jsou posádky dost divoké, takže alkohol, párty, znáte to. A těžko je aerolinka na dálku uhlídá, tak mají prostě nějakou rezervu, aby to druhý den mohli odletět. Stejně to za ně lítá automat :).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od Globik »

mandrinka píše:No myslím, že to mají piloti povoleno kvůli zbytkovému alkoholu. Jak jsem tak slyšel, když se někde nocuje, jsou posádky dost divoké, takže alkohol, párty, znáte to. A těžko je aerolinka na dálku uhlídá, tak mají prostě nějakou rezervu, aby to druhý den mohli odletět. Stejně to za ně lítá automat :).


Ten pilot JALu měl zbytkáč 1,89 promile!!!! Chápeš to???? A ty 0,2 se obecně berou jako možná fyziologická hladina, která nemá s konzumací alkoholických nápojů nic společného. Uhlídat se musí každý sám, když nemůže nastoupit do práce se zbytkáčem. Jinak ať jde k lopatě (nebo někam jinam, kde mu to projde). Ty jsi prostě magor, nic jiného se na tenhle tvůj příspěvek napsat nedá.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Japan Airlines

Příspěvek od mandrinka »

Globik píše:
mandrinka píše:No myslím, že to mají piloti povoleno kvůli zbytkovému alkoholu. Jak jsem tak slyšel, když se někde nocuje, jsou posádky dost divoké, takže alkohol, párty, znáte to. A těžko je aerolinka na dálku uhlídá, tak mají prostě nějakou rezervu, aby to druhý den mohli odletět. Stejně to za ně lítá automat :).


Ten pilot JALu měl zbytkáč 1,89 promile!!!! Chápeš to???? A ty 0,2 se obecně berou jako možná fyziologická hladina, která nemá s konzumací alkoholických nápojů nic společného. Uhlídat se musí každý sám, když nemůže nastoupit do práce se zbytkáčem. Jinak ať jde k lopatě (nebo někam jinam, kde mu to projde). Ty jsi prostě magor, nic jiného se na tenhle tvůj příspěvek napsat nedá.


No myslel jsem tu hranici 0,8. Jinak jsem spíš realista. Těch ožralých pilotů, co už prošlo médii, je spousta. Teď si vezmi, kolik se toho nezachytí. Jako nedělám si vůbec iluze. Léčí napití doktoři, jezdí napití řidiči, vůbec si nedělám iluze, že by to v kabině nebylo jinak.


Odpovědět