Easy Fly

Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Easy Fly

Příspěvek od MEA »

Easy Fly je kolumbijský "semi lowcost", ktorý operuje najmä ATR-kami. Letel som s nimi MZL-BOG, letisko Manizales je geniálne jednosmerné letisko v horách, volá sa La Nubia a nemá missed approach procedúru. Proste sa tam musíte trafiť. Štartuje za z kopca, pristáva do kopca, "inšpektor dráhy" ju kontroluje z motorky, príjemné je si tu len tak pred letom posedieť, dať džús, zahrať si karty s taxikármi. Hodnotím veľmi pozitívne. Rovnako aj Easy Fly, majú aj servis a 15kg batožiny v cene. Letenku na webe kupovať v predstihu, overovanie kreditky zabralo zo 5-6 h, čo je tu bežná prax. So spoločnosťou sa bohužiaľ súdi drbnutý Easy Jet skrz to slovo Easy. Som o tom kdesi čítal a asi je to stále aktívna vec, lebo som na letisku v Bucaramange náhodou stretol istého pána X z EÚ, ktorý tu je práve vo veci tohto sporu na návšteve. Dosť ma takéto žaloby vytáčajú, to je akoby si dal niekto patentovať slovo Sky. Okrem toho, netuším ako by dokázala malá kolumbijská spoločnosť miestneho významu, pôsobiaca úplne inde ako jej oveľa horší európsky pseudomenovec, ohroziť Easy Jet.


Odpovědět