COVID - zkrachovalé letecké společnosti

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od prodejce »

ZKRACHOVALÉ LETECKÉ SPOLEČNOSTI V SOUVISLOSTI S COVID-19

V seznamu jsou uváděny pouze letecké společnosti, které jsou veřejnosti alespoň minimálně známé, resp. takové, které mají/měly vlastní ticket stock. U každé společnosti je uveden její status, vstup do "nucené správy/insolvence/ochrany před věřiteli/chapter 11" neznamená fyzické ukončení existence letecké společnosti.

21.4.2020 - VIRGIN AUSTRALIA | nucená správa | zdroj: https://edition.cnn.com/2020/04/21/busi ... index.html
22.4.2020 - AIR MAURITIUS | nucená správa | zdroj: https://zdopravy.cz/konec-dvou-aeroline ... ius-47420/
10.5.2020 - AVIANCA | chapter 11 | zdroj: https://www.planes.cz/cs/article/204399 ... krachovala
19.5.2020 - THAI AIRWAYS | nucená správa | zdroj: https://www.bangkokpost.com/business/19 ... ptcy-court
26.5.2020 - LATAM | chapter 11 | zdroj: https://www.ft.com/content/f31defa6-96a ... 3336890304
Naposledy upravil(a) prodejce dne 26. 05. 2020, 20:57, celkem upraveno 7 x.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Night fly »

Virgin Australia :?:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od alesesl »

Cityjet je mozna dalsi kandidat vcetne svedske regionalni spolecnosti BRA airlines

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Marty-t »

German Airways (dříve známé jako LGW) ...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od prodejce »

Díky za tipy, přidal jsem Virgin Australia, do seznamu bych chtěl dávat jen ty společnosti, které byly cestující veřejnosti alespoň minimálně známy. Braathens a LGW a podobné jsou i pod mou rozlišovací schopnost a jejich krach není nijak významný.


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Roiman4 »

S LGW bych to tak nezatracoval, lítali pro EW a jejich "dášeny" byly v Praze vidět několikrát do měsíce přes zimu. Takže někteří čeští cestující měli možnost se i tím proletět :)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Marty-t »

Já zas lítal s LGW docela často z VIE do NUE - prvně lítaly jejich Dášeny pro AirBerlin, pak chvíli pro Eurowings. Myslím že jsem jednou letěl i vrtulákem LGW z VIE do DUS. Eurowings je ale podle mne posílal i na linku do KSC - ale tady jsem na tenkém ledě. Z pohledu četnosti použití je tak třeba u mne pod mou rozlišovací schopnost třeba ČSA (za posledních 5 let jen 3x z VIE do STR pro Eurowings) a Smartwings (1x z BRQ koupák individuál za mastno) - pokud by je teda Andrej za naše erární vybrané daně nepodpořil...
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 24. 04. 2020, 14:57, celkem upraveno 1 x.

Adik1337
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 23. 12. 2018, 20:27
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Adik1337 »

Marty-t píše:Já zas lítal s LGW docela často z VIE do NUE - prvně lítaly pro AirBerlin, pak chvíli pro Eurowings. Ten je podle mne posílal i na linku do KSC - ale tady jsem na tenkém ledě. Z pohledu četnosti použití je tak třeba u mne pod mou rozlišovací schopnost třeba ČSA (za posledních 5 let jen 3x z VIE do STR pro Eurowings) a Smartwings (1x z BRQ koupák individuál za mastno).


áno, 4x týždenne pre EW do Košíc, uvidíme s čím a či vôbec budú EW lietať do Košíc

kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od kubi27 »

Flybe?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Marty-t »

Adik1337 píše:áno, 4x týždenne pre EW do Košíc, uvidíme s čím a či vôbec budú EW lietať do Košíc

vynechal jsi ještě jednu možnost -> či vôbec EW budú :wink:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Orus-x »

Tak z hlediska významu pro Evropu a počtu letů / letadel je krach BRA Sverige určitě významnější než Air Mauritius. Dalším a nejžhavějším kandidátem na definitivní konec je asi Norwegian Group

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Fabo »

Roiman4 píše:S LGW bych to tak nezatracoval, lítali pro EW a jejich "dášeny" byly v Praze vidět několikrát do měsíce přes zimu. Takže někteří čeští cestující měli možnost se i tím proletět :)


Kastani kupuji letenku Eurowings, leti letadlem s napisem Eurowings, s posadkou v uniforme Eurowings. Nejaky LGW je mimo jejich rozlisovaci schopnosti, maximalne si za nejake 2-3 roky jestli budou porad s EW letat uvedomi, ze kamsi zmizely ty vrtulacky.

Adik1337
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 23. 12. 2018, 20:27
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Adik1337 »

Marty-t píše:
Adik1337 píše:áno, 4x týždenne pre EW do Košíc, uvidíme s čím a či vôbec budú EW lietať do Košíc

vynechal jsi ještě jednu možnost -> či vôbec EW budú :wink:


tak pevne v to verím, keďže dnes dostala LH Group dotáciu...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Píše se 22. duben 2020 a tóčo začíná. První klasickou velkou leteckou společností, která zkrachovala v souvislosti s COVID-19 je Air Mauritius. V tomto vlákně tedy zakládám seznam zkrachovalých, jak půjdou za sebou. Pokud by mi něco uniklo, dejte prosím vědět. Malé letecké společnosti, které jsou veřejnosti neznámé, zde nedávám. První z velkých, koho jsem zaznamenal, je právě Air Mauritius. Rest in peace!

ZKRACHOVALÉ LETECKÉ SPOLEČNOSTI V SOUVISLOSTI S COVID-19

21.4.2020 - VIRGIN AUSTRALIA | nucená správa | zdroj: https://edition.cnn.com/2020/04/21/busi ... index.html
22.4.2020 - AIR MAURITIUS | nucená správa | zdroj: https://zdopravy.cz/konec-dvou-aeroline ... ius-47420/


SAA

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Robert »

Já bych přidal Germanwings. Podobný případ jako LGW.


Odpovědět