COVID - zkrachovalé letecké společnosti

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od rpet »

kubi27 píše:Flybe?


krach flyBe neměl s Covid-19 nic společného


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od Marty-t »

nestálo by za to také založit vlákno “státem podpořené letecké společnosti v době Covid-19” ? Mám obavu, že tam adeptů na čestné členy bude víc (AirBaltic, Delta, United... SAS, AirFrance-KLM) a v krátké době mnozí přibudou... (Lufthansa, Norwegian, Aeroflot ?)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od flyingblue »

Marty-t píše:nestálo by za to také založit vlákno “státem podpořené letecké společnosti v době Covid-19” ? Mám obavu, že tam adeptů na čestné členy bude víc (AirBaltic, Delta, United... SAS, AirFrance-KLM) a v krátké době mnozí přibudou... (Lufthansa, Norwegian, Aeroflot ?)


Myslim, ze Norwegian uz v nejake podobe podporu dostal.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:Virgin Australia :?:

no, pomaly to vyzera, ze nielen Australia...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od HighFlyer »

A narozdil od (ex)statnich molochu na pokraji krachu a zebrajicich o statni penize, Wizz Air zacina znovu letat:

Z Londyna (LTN) od 01MAY:
LIS, BUD, BTS, BUD, BEG, TLV, TFS + 8 destinaci v Rumunsku

Z Vidne (VIE) od 01MAY:
20 destinaci vcetne MXP, VLC, TLV

Letusky a letusaci budou mit masky a rukavice. Cestujicim se budou rozdavat kapesnicky s desinfekci. A letadla samozrejme cela desinfikovat behem nocnich prestavek. The new business as usual.

Wizz Air i nadale planuje vratit 32x A320 leasingovkam a prevzit 25 novych A321 behem cca 2 let. Pripominam, ze A321 maji o 20% nizsi naklady na sedacku. Co z toho vyplyva, by prumerny prispivajici na toto forum mel vedet.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od michal4 »

Podle mě toho zase rychle nechají, až jim strčí všechny pasažéry a posádku do karantény. V každém druhém letu z Londýna bude aspoň jeden infekční.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od speedy_r »

HighFlyer píše:A narozdil od (ex)statnich molochu na pokraji krachu a zebrajicich o statni penize, Wizz Air zacina znovu letat:

Z Londyna (LTN) od 01MAY:
LIS, BUD, BTS, BUD, BEG, TLV, TFS + 8 destinaci v Rumunsku

Z Vidne (VIE) od 01MAY:
20 destinaci vcetne MXP, VLC, TLV

Letusky a letusaci budou mit masky a rukavice. Cestujicim se budou rozdavat kapesnicky s desinfekci. A letadla samozrejme cela desinfikovat behem nocnich prestavek. The new business as usual.

Wizz Air i nadale planuje vratit 32x A320 leasingovkam a prevzit 25 novych A321 behem cca 2 let. Pripominam, ze A321 maji o 20% nizsi naklady na sedacku. Co z toho vyplyva, by prumerny prispivajici na toto forum mel vedet.


To by najprv BTS muselo prijímať lety. Matovič sa vyjadril, že minimálne do 6.5. sa nič uvoľňovať nebude.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od HighFlyer »

michal4 píše:Podle mě toho zase rychle nechají, až jim strčí všechny pasažéry a posádku do karantény. V každém druhém letu z Londýna bude aspoň jeden infekční.


Mozna se mylim, ale posadky letadel jsou na tom stejne, jako "posadky" kamionu. Karantena se na ne nevztahuje.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od HighFlyer »

speedy_r píše:To by najprv BTS muselo prijímať lety. Matovič sa vyjadril, že minimálne do 6.5. sa nič uvoľňovať nebude.

No tak treba bude BTS prijímať lety. Maji jeste 5 dnu na zmenu postoje a 1.5. a 6.5. neni tak dramaticky rozdil. Matovič potrebuje po volbach a sestaveni vlady nejake "quick wins", tak proc ne "Zachraňujeme pracovné míesta, obnovujeme prevádzku na letisku!"

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od prodejce »

Pánové jste ve špatném vláknu, tady se diskutují zkrachovalé letecké společnosti. Ale nic si z toho nedělejte, ono je teď toho covidu všude tolik, že i já jsem si tuhle spletl vlákno a musel jsem to pak přešupovat...

flyingblue píše:SAA

SAA nemůžu najít že by byly pod drnem, jen v médiích bylo, že žádají o podporu a v newsroomu nemají nic

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Pánové jste ve špatném vláknu, tady se diskutují zkrachovalé letecké společnosti. Ale nic si z toho nedělejte, ono je teď toho covidu všude tolik, že i já jsem si tuhle spletl vlákno a musel jsem to pak přešupovat...

flyingblue píše:SAA

SAA nemůžu najít že by byly pod drnem, jen v médiích bylo, že žádají o podporu a v newsroomu nemají nic


Je pravda, ze formalne jeste pod drnem nejsou, ale https://www.fin24.com/Companies/Industr ... t-20200414

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od michal4 »

HighFlyer píše:
michal4 píše:Podle mě toho zase rychle nechají, až jim strčí všechny pasažéry a posádku do karantény. V každém druhém letu z Londýna bude aspoň jeden infekční.


Mozna se mylim, ale posadky letadel jsou na tom stejne, jako "posadky" kamionu. Karantena se na ne nevztahuje.

Posádky ani kamioňáci nejsou žádní nadlidi. Nemusí do karantény, když přiletí z rizikové země, ale putují do ní, když se prokazatelně setkají s nakaženým. Což by byl případ i nakaženého pasažéra.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:Pánové jste ve špatném vláknu, tady se diskutují zkrachovalé letecké společnosti.

Ale no tak. Spolecnosti, ktere nekrachuji, do tohoto vlakna prece patri. Jedna mnozina krachuje, zkrachovala a bude krachovat. A naopak jina mnozina nekrachuje a ani se prozatim nechysta. Jak jsem psal uz driv, chapu proc se ti o tom nechce mluvit/psat. Museli bychom otevrit i nejaka starsi temata/traumata. Napriklad dlouhodobou udrzitelnost nekterych business modelů.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od prodejce »

Nemáš na mysli třeba síťový model?

A o tom bychom se prosím měli bavit teď, když jedna z možností ležících na stole je, že vzniknou znárodnění národní dopravci, tito zasednou na tarifní konferenci v Ženevě a ceny letenek na této konferenci vyjednané budou schvalovat jejich vlastníci, tedy vlády, prostřednictvím příslušných úřadů. A vůbec je dost dobře možné, že se to celé tak nějak přirozeně vrátí zpátky do těch starých zlatých časů, kdy všechno ještě bylo normální, kdy chleba byl opravdovým chlebem (zatím ne), státní hranice byla opravdovou státní hranicí (už zase jo), televizní zábava byla doopravdy zábavná (už máme ČT3), a kdy přerostlé vlasy u chlapců řešil příslušník VB několika dobře mířenými ranami obuškem a to za všeobecného povzbuzování přihlížejícími (v tomto bodě ještě uvidíme jak se to vyvine, ale z délky vlasů se opět stává po padesáti letech mediální téma). Ty staré - normální - časy na mě z toho všeho dýchají ze všech stran. Možná se dokonce zase začnou v ČR pěstovat ředkvičky a i ti studenti začnou jezdit na chmel. Tak třeba se tato všeobecná normalizace bude týkat i poměrů v letectví...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - zkrachovalé letecké společnosti

Příspěvek od HighFlyer »

No a takhle to vypadá, když se k celoživotní zapšklosti ještě navíc přidá senilita:

prodejce píše:Nemáš na mysli třeba síťový model?

A o tom bychom se prosím měli bavit teď, když jedna z možností ležících na stole je, že vzniknou znárodnění národní dopravci, tito zasednou na tarifní konferenci v Ženevě a ceny letenek na této konferenci vyjednané budou schvalovat jejich vlastníci, tedy vlády, prostřednictvím příslušných úřadů. A vůbec je dost dobře možné, že se to celé tak nějak přirozeně vrátí zpátky do těch starých zlatých časů, kdy všechno ještě bylo normální, kdy chleba byl opravdovým chlebem (zatím ne), státní hranice byla opravdovou státní hranicí (už zase jo), televizní zábava byla doopravdy zábavná (už máme ČT3), a kdy přerostlé vlasy u chlapců řešil příslušník VB několika dobře mířenými ranami obuškem a to za všeobecného povzbuzování přihlížejícími (v tomto bodě ještě uvidíme jak se to vyvine, ale z délky vlasů se opět stává po padesáti letech mediální téma). Ty staré - normální - časy na mě z toho všeho dýchají ze všech stran. Možná se dokonce zase začnou v ČR pěstovat ředkvičky a i ti studenti začnou jezdit na chmel. Tak třeba se tato všeobecná normalizace bude týkat i poměrů v letectví...


Odpovědět