Eva Air

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od whiskey »

Oficialna tlacova sprava je uz od 29.3.:
http://www.staralliance.com/en/press/eva-air-prp/


xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od xmenadis »

Jelikož bylo toto téma založeno primárně za účelem zjištění kvality EVA Air, přispěju sem i já. Sice to bylo moje vůbec první cestování letadlem a porovnat můžu leda tak s B737 Malaysia Airlines na trase TPE-BKI, ale třeba se ty informace také budou někomu hodit.

Můj trip report z celé cesty naleznete zde: viewtopic.php?f=42&t=7790

Pokud bych měl let s EVA Air zhodnotit podle sebe, budu asi jen chválit. Už od prvního okamžiku, kdy nás při boardingu zdravily moc milé a pěkné tchaj-wanské letušky mi tyto aerolinky začaly být sympatické. Letadlo vevnitř naprosto čisté, jako „příslušenství“ v Economy Class jsme na cestu z VIE do BKK (respektive do TPE) dostali dvě velká jídla, která byla opravdu velmi chutná a vydatná. Nevím, jak to dělají, ale kuřata v letadlech chutnaly naprosto fantasticky a mně mnohem více než kuře, co si upeču doma. Kromě toho jsme dostali i lehké látkové bačkorky, abychom nemuseli být více jak jedenáct hodin v botech. Na cestu zpět jsme je bohužel nedostali, ale tu jsem z velké části prospal, takže mi to nějak moc nevadilo.

Nebyl problém s čímkoliv za letuškami dojít, případně si je zavolat přes tlačítko u ovladače pro IFE, které rožlo nad cestujícím oranžové světýlko. A pokud už je člověk zastavil, když se vypravovaly třeba za jiným cestujícím, byly i tak velmi ochotné a neviděl jsem je snad ani jednou nesmát se. Maličkou drobnost bych akorát viděl ve výslovnosti anglických názvů jídel některých z nich. Jednou se mi totiž stalo, že mi letuška nabízela jídlo, ale absolutně jsem netušil co a podle ohlasů cestujících přede mnou a za mnou jsme nebyl sám.

Cesta pokračovala z BKK dále do TPE, kde jsme dostali další velké jídlo. Multimediální obsah IFE je opravdu velmi bohatý a nechyběli ani nejnovější hollywoodské trháky. Také se mi líbila možnost za určitý finanční obnos poslat komukoliv SMS, email, či mu dokonce zavolat. Volání bylo poněkud drahé, tak to jsem vynechal. Každopádně jsem přítelkyni poslal SMS za $1.50 s tím, že jsme někde nad Turkmenistánem a vše probíhá v pořádku, takže o mne nemusí mít strach. Jen tedy psaní vybíráním písmen pomocí čtyřsměrového ovladače bylo poněkud zdlouhavé.

Nabídka nápojů taktéž bohatá. V Economy Class bez problémů od čisté vody přes džusy, perlivé vody přes slepovače jako Sprite, Coca Cola, až po třeba pivo.

Celkově tedy EVA Air jen a pouze chválím a snad budu mít již brzy možnost porovnat s jinou aerolinkou na dlouhém letu. :)

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

eva air voucher

Příspěvek od ragbysta »

Ahojte víte někdo kde se dají sehnat nebo směnit slevové vouchry na letenky??? s eva air???

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od xmenadis »

Netušíte někdo, kdy by se Eva Air mělo oficiálně stát členem Star Alliance? Všude se píše rok 2013, ale potřeboval bych kdyžtak přesněji aspoň měsíc, jelikož by mě v následující době mohlo pár letů čekat a nevím, jestli nechat načítat míle u nějakého jiného člena SA nebo můžu na Green Card Eva Air. Díky moc.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od whiskey »

xmenadis píše:Netušíte někdo, kdy by se Eva Air mělo oficiálně stát členem Star Alliance? Všude se píše rok 2013, ale potřeboval bych kdyžtak přesněji aspoň měsíc, jelikož by mě v následující době mohlo pár letů čekat a nevím, jestli nechat načítat míle u nějakého jiného člena SA nebo můžu na Green Card Eva Air. Díky moc.


Ta daaa...


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od prodejce »

br1.jpg

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od prodejce »

Od 29. října bude létat Hello Kitty Jet 3x týdně do Paříže. Jestli jsem to pochopil dobře, tak ve všech třech HKJetech je automaticky i HK servis.

http://evakitty.evaair.com/en/ExclusiveCabin.aspx

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Eva Air

Příspěvek od happyna »

EVA Air začne od března 2018 létat z Vídně do Taipei
http://happyfly.cz/eva-air-zacne-od-bre ... ne-taipei/


Odpovědět