Air Asia

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

No bude to mit AirAsia těžké. Za tou správou bych viděl jiný problém. Letadla levnější nebudou a ani jich nebude příšti rok víc na trhu.

Jinak o AirAsia a o úspěchu v Asii vyšl zajímavý článek...

http://atw.atwonline.com/magazine/artic ... cleID=1895


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

dider píše:No bude to mit AirAsia těžké. Za tou správou bych viděl jiný problém. Letadla levnější nebudou a ani jich nebude příšti rok víc na trhu.

Jinak o AirAsia a o úspěchu v Asii vyšl zajímavý článek...

http://atw.atwonline.com/magazine/artic ... cleID=1895


Za jako správou? Nucenou? :twisted:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »


Tok
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 14. 12. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tok »

Tok píše:Zajimava kauza... samozrejme chapu, ze po low-costu nemuze nikdo chtit, aby zajistil transfer zavazadel. Kdyz ale priletim s Air Asii z Hanoje do Bangkoku a nachazim se v tranzitnim prostoru a nemam zavazadlo a pokracuju treba s Thai Airways do Taipei...opravdu nemuzu jit na transfer desk Thai a pozadat o boarding pass? Kdybych priletel z Hanoje bez zavazadla treba s Vietnam Airlines (coz neni low-cost), na transfer desku Thai by mi boarding do Taipei vydali nebo ne? Samozrejme, jina otazka je, kdo by si kupoval navazny let s dvema ruznymi spolecnostmi bez code-share.
Poradite?


Chlapi, poradte... Reaguju jeste jednou na toho pisatele co mel trable v Bangkoku s point-to-point dopravou, a vracim se k funkci transfer desku. Nemam s tim zkusenosti. Kdyz ten chlapik priletel z Hanoje do BKK low-costem a dejme tomu nemel zavazadlo... mohl ziskat boarding pass primo v tranzit zone na dalsi let do Taipei, nebo opravdu musel resit thajske vizum?
To same jsme resili s kamaradem, jeho pritelkyne letela z Jakarty do Frankfurtu na mile od Kuwait Airways a nevedeli jsme, zda ve FRA ziska boarding pass na dalsi e-letenku do PRG (s Lufthansou), kterou si koupila online, bez opusteni tranzit zony. Proto mela nemecke tranzitni vizum (pac je to Indonesanka), ale nakonec to nebylo vubec nutne.
Porad si myslim, ze tranzit po priletu s low costem (pokud to neni jiny terminal) na let "normalni spolecnosti" je mozny, pokud clovek nema zavazadlo.

moucha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 06. 2008, 23:52
Stav: Offline

air asia zpoždění

Příspěvek od moucha »

letím večerním letem z Jakarty/18,00 /a mám pěkný strac,že nestihnu druý den v poledne let s Thai do Fra.Stává se s Air Asia ak velké zpoždění nebo dokonce zrušílet?Musím ještě ze Suvarnabhumi do města pro obleky.


moucha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 06. 2008, 23:52
Stav: Offline

air asia zpoždění

Příspěvek od moucha »

letím večerním letem z Jakarty/18,00 /a mám pěkný strach,že nestihnu druhý den v poledne let s Thai do Fra.Stává se s Air Asia ak velké zpoždění nebo dokonce zrušílet?Musím ještě ze Suvarnabhumi do města pro obleky.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: air asia zpoždění

Příspěvek od MS743 »

moucha píše:letím večerním letem z Jakarty/18,00 /a mám pěkný strach,že nestihnu druhý den v poledne let s Thai do Fra.Stává se s Air Asia ak velké zpoždění nebo dokonce zrušílet?Musím ještě ze Suvarnabhumi do města pro obleky.


Air Asia se zpozduje casto ale zadna katastrofa.. vetsinou jen 1 hodina nebo 2 . Pozor.. zpozdeni nabira prevazne pozdejsi linky (teday texh kolem 22h apod)... pres den se nabiraji zpozdeni pomalu a pak je to jen kolem 20 min...40min...

kdyz mas cislo mobilu v systemu rezervaci tak VZDY airasia posila SMS predem kdyz uz vedi ze se let opozdi...vetsinou tak kolem 12 h predem.

ale aby bylo tak markantni zpozdeni ze bys to neztihl druhy den tak asi jen 1% sance...

stasnou cestu a nemej strach.. doufam ze se libilo v Indonesii...

ps. V BKK pro ustereni nervu.. vem klidne taxi s departure hall... vetsinou jsou milejsi nez ty svi@@ dole :) highway je 60THB a taxi fare do centra tak cca 200-300 zalesi kam

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od Martin Horucka »

Huraaaaaaa :D

http://ekonomika.idnes.cz/aerolinky-air ... oprava_vem

Zpatecka za 6000CZK to je zadarmo a co jsem koukal, tak vyber je slusny. Snad bude i Praha... :wink:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od euroflyer »

Martin Horucka píše:Huraaaaaaa :D

http://ekonomika.idnes.cz/aerolinky-air ... oprava_vem

Zpatecka za 6000CZK to je zadarmo a co jsem koukal, tak vyber je slusny. Snad bude i Praha... :wink:

Dnešní den vstupuje do historie nízkonákladového létání:-)

bleest
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 03. 2011, 16:52
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od bleest »

V dôsledku zmeny letiska u Air asia nestíham presun medzi letiskami Suvarnabhumi a Don Mueang. / 3,5 hod./ Air asia dala info že je možné zadarmo zmeniť let. No na stránkach Air Asia sa mi to nedarí , síce zmeniť let môžem no pýta to vždy doplatok. Pritom let som rezervoval pred 3 mesiacmi a let mám až po 1.10.2012 kedy je Air Asia presťahovaná na Don Mueang. Nemá niekto skúsenosť s podobnou rezerváciou letu a prípadnou zmenou letu na stránkach Air Asia?

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od Hop »

bleest píše:V dôsledku zmeny letiska u Air asia nestíham presun medzi letiskami Suvarnabhumi a Don Mueang. / 3,5 hod./ Air asia dala info že je možné zadarmo zmeniť let. No na stránkach Air Asia sa mi to nedarí , síce zmeniť let môžem no pýta to vždy doplatok. Pritom let som rezervoval pred 3 mesiacmi a let mám až po 1.10.2012 kedy je Air Asia presťahovaná na Don Mueang. Nemá niekto skúsenosť s podobnou rezerváciou letu a prípadnou zmenou letu na stránkach Air Asia?


Z vlastni zkusenosti tam doporucuji zavolat (pres net to vyjde na par korun, cisla maji na webu) a dostat z nich jak mate postupovat, maily zustavaji bez odezvy. Kdyz by nevysla ta ofic. cisla, zkusil bych nejakou jejich kancelar. Pokud by nevyslo ani to, nezbyde nez zaplatit - AirAsia je velmi dobra, ale je to low-cost a to se odrazi i v komunikaci se zakazniky - drzim palce, at se to povede zdarma :wink:

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

ceny

Příspěvek od ragbysta »

koukam a hledám lety na březen 2013 a zjistuji že z low costu se stává klasická aerolinka. ceny jdou pěkně nahoru..

petrocenta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 05. 2013, 10:38
Stav: Offline

Air Asia

Příspěvek od petrocenta »

Prosím o radu, potřebujeme se dostat 3 osoby 19.9. z Kuala Lumpur na Bali a 3.10. zpet. Má někdo zkušenosti s Air Asia - myslíte, že budou ještě nějaké promo nabídky? Teď vychází 1 letenka na cca 126 USD. Děkuji za tipy
Petra

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od dejavu »

petrocenta píše:Prosím o radu, potřebujeme se dostat 3 osoby 19.9. z Kuala Lumpur na Bali a 3.10. zpet. Má někdo zkušenosti s Air Asia - myslíte, že budou ještě nějaké promo nabídky? Teď vychází 1 letenka na cca 126 USD. Děkuji za tipy
Petra

Me ta cena prijde OK.
Já bych teda ale raději bral Malyasia Airlines přímo přes jejich web, kde to vychází se všemi poplatky na 2300 korun! A to včetně zavazadel a jídla :-). Akorát to lítá dost zvláštně v noci, na Bali to je v půl třetí ráno. A zpět to letí v půl páté ráno.

JinK, pokud si dobře pamatuju, tak Air Asia hazela zásadní akce vždy tak na 8 až 10 měsíců dopředu, malý diskont se pak dal najít u neobsazených letů v řádu týdnů před odletem. Ale to asi nebude případ této linky.


Odpovědět