Alitalia

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od hafi »

Tak nutno dodat, že je to od alitalie povedený podraz, nechat je zdarma odletět z Prahy a při návratu chytnout.
Ale co jsme tak četl po okolních fórech, tak jsem narazil na tři věci:
1) když někdo nechtěl zaplatit, měli je chtít odvést na policii místo, aby je jen nevpustili do letadla.
2) ikdyž někdo měl letenky za nula ale zaplatili poplatek (cca 2E) za check-in dříve než alitalia řekla, že kdo má za 0, neletí, tak mu letenku nezrušili a dokonce prý telefonicky oznamovali změny. Dle mě je pro laika těžké odlišit, co je cena letenky a co souvsející poplatek. V systému prý byly letenky stále confirmed, platili více než cent, tedy bych chápal, že předpokládají, že letí
3) letenky byly stále v systému, jen měli vytisklý seznam pasažérů, kteří nesmí nastoupit. Tedy i pokud někdo včas koupil letenky na stejný let za správnou cenu (ale přes internet, tedy levněji než chtěli na letišti), tak je nechtěli vpustit do letadla, protože byli na seznamu.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od prodejce »

:lol: Jedovatý banán si tady píše sám fórum:

http://forum.cestujlevne.com/viewtopic.php?f=19&t=288

.. kdo tomu věří, že je to reál, ať se přihlásí :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od prodejce »

to mi připomělo web http://www.alitaliasucks.com , který byl ve své době taky dost populární.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od dejavu »

No, sranda :-)
Minuly tyden jsme to proleteli do MXP bez nejmensich problemu, jeste se na nas madam na check-inu v MXP smala a byla velmi mila.
Nepriplacel jsem ani za seating, nechal jsem je vydelat jen na kole v letadle :-)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od happyna »

Příběh z Vlkova nemá chybu, včera jsem si u toho poprskal monitor, ještě když jsem k tomu na AL četl komenty :lol: Dneska jsem zvědavej, co za reportáž bude v TV Nova a jestli tam Narayen bude dělat hlavní křoví.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od prodejce »

no tak sem projel internety a skoro to vypadá, jako kdyby to celé byla záležitost pouze čechů a letů z prahy? Nemůžu najít žádné zahraniční zdroje, že by třeba někdo držel pod krkem angličany nebo tak..

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od happyna »

prodejce píše:no tak sem projel internety a skoro to vypadá, jako kdyby to celé byla záležitost pouze čechů a letů z prahy? Nemůžu najít žádné zahraniční zdroje, že by třeba někdo držel pod krkem angličany nebo tak..

No já se spíš divím, že u poláků je klid :wtf: Protože stát se to jim, tak je tam fórum vzhůru nohama.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od don_quijote »

Taky mi to celý přijde jako nějaká divná sci-fi :crazy:

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od dejavu »

prodejce píše::lol: Jedovatý banán si tady píše sám fórum:

http://forum.cestujlevne.com/viewtopic.php?f=19&t=288

.. kdo tomu věří, že je to reál, ať se přihlásí :D

No, uz mu to tam otloukaj o hlavu, ze za to muze on :-)) Teda doufam, ze si to nepise sam :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od prodejce »


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od prodejce »

dejavu píše: Teda doufam, ze si to nepise sam :-)

na internetu je, jak víme, možné všechno :D i nesouhlasit sám se sebou...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od dejavu »

prodejce píše:
dejavu píše: Teda doufam, ze si to nepise sam :-)

na internetu je, jak víme, možné všechno :D i nesouhlasit sám se sebou...

A dost tam bojuje proti kopycentrum, asi milovnik stromu :-)

kralipav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 12. 2012, 13:38
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od kralipav »

Zdravím, nějak jsem jen prolítnul fórum o Alitalii, ale nikde jsem nenašel konkrétnější informace třeba o ztrátě zavazadel. Letos jsme letěli bohužel právě s Alitalii (slibuji, už to nikdy neudělám) do Gruzie s přestupem v Římě. Cestou tam nám všem ztratili zavazadla. Ti kreténi nám zničili všechny plány na dovolené a ještě nás neustále mátli a slibovali a dodnes bez reakce. A to na přeložení zavazadel měli bezmála celý den! Kam se hrabou na Aerosvit, který mi loni při dvouhodinovém zpoždění a při šíleném počasí přeložil kufr na další let a bez poškození během pár minut! Takže jsme bez zavazadel a Alitalia mlčí. A aby to nebylo málo, po dvou týdnech jsme se vraceli opět s přestupem v Římě a světe div se- jediné zavazadlo, které jsme poskládali aspoň s nějakýma dárkama pro blízké opět ztraceno!!! To už nás nerozhodilo a jen jsme se smáli... No po třech dnech volali z ČSA, že se aspoň to zpáteční našlo, ačkoliv obsah zřejmě přejel tank... Máte někdo prosím zkušenost? Jakákoliv rada, kontakt či cokoliv dalšího vítáno s vděčností ;)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

Alitalia dnes skončila kooperáciu s rumunským Carpatairom, po tom čo ATR-72 YR-ATS z Pisy na Fiumicino včera večer dosť nepekne pristálo v silnom vetre tamojšej dráhe 16L. Výsledok je dosť rozflákaná mašina a viacero zranených z toho dvaja ťažko...

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od JiS_Progressus »

On ten Carpatair je asi celkem dost divná parta. Trošku jsem zabrousil do jejich minulosti i současnosti, celkem děsivé :crazy:
Za pár týdnu budeme mít možnost je "osahat" v Brně, tak jsem zvědav, jak to vypadá naživo ...


Odpovědět