Alitalia

Odpovědět
sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Alitalia

Příspěvek od sever2 »

Alitalia unions have agreed to a rescue plan drafted by the Italian government that includes major changes to the airline's management structure, bypassing the latest plan from the company's current management that called for 5,400 job cuts.

"The government welcomes [the deal] because it allows us to confront and resolve in a structural manner the Alitalia issue," Deputy Prime Minister Gianfranco Fini said. He added that the unions, which have been protesting layoffs with regular work stoppages since last fall, also agreed not to strike again in the near future. "They understood the risk for Alitalia was real," he said.
Under the government's five-point rescue plan, newly appointed Alitalia CEO Marco Zanichelli and Chairman Giuseppe Bonomi will be asked to resign and the airline's board of directors will be replaced by a slimmed-down board led by a dominant figure who will combine the roles of CEO and chairman. According to AFP, 64-year-old Giancarlo Cimoli, currently head of Italian railways Ferrovie dello Stato, will become the new CEO and chairman of the state-owned carrier.

This is the second time in two months that the government has shaken up Alitalia's top management, fueling suspicions that Prime Minister Silvio Berlusconi's coalition is seeking to avoid major labor unrest ahead of European elections in June. Earlier this year, CEO Francesco Mengozzi was forced out after the government refused to back his plans for job cuts (ATWOnline, March 1).

The five-point plan also includes a "recapitalization" open to private investors. At present, the Italian state owns 62% of Alitalia, which has just eur200 million ($242 million) in cash--enough to support a few more weeks of operations. Economy Minister Giulio Tremonti remained vague on the deal but said no government money will "be burned" in the airline and the operation will be at market conditions. Additionally, he said the company currently did not require a bridging loan.

The European Commission earlier this week warned Italy not to inject state aid into Alitalia but said it could choose to arrange a bridging loan to keep the firm afloat for a short period.


Jano
Stav: Offline

Alitalia

Příspěvek od Jano »

Pozri http://news.airwise.com/stories/2004/05/1084273360.html

'"Last week we made 17 percent fewer reservations for June and July," compared to the same week in 2003, the source said.'

Tohto sa musia obavat. Peniaze bude tiect dnu do firmy pomalsie. A maju na krku poriadny cash flow problem.

Este k tej US Airways. Ak si to dobre pamatam, tak uz nemaju Ch11 option. Medzi dvoma Ch11 fillings musi byt aspon 7 rokov pauza. Cize, ak sa z bryndy teraz nevytiahnu, tak im zostava Ch7, co je likvidacia spolocnosti.

--Jano

infoair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 13. 08. 2003, 00:58
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Alitalia

Příspěvek od infoair »

V návaznosti na AZ - další člen ST má problémy: jak dnes píší HN, určité finanční problémy má údajně i Delta (asi vysoké mzdy při nižší produktivitě). Jak stupá cena ropy, koukám, že stále více společností začíná vybírat "palivový" příplatek, ČSA ho údajně dodotují ze zisku.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Alitalia

Příspěvek od sever2 »

to Jano,
to byl spis kratkodoby vykyv. Urcite to nema na nesezoni prvni ctvrtleti.

US Airways do CH11 muzou klidne znova. Nevim, jestli existuje nejaka pouza, jak rikas, ale rozhodne neni takhle dlouha. Continental byly v CH11 v devadesatych letech dvakrat. 1996 a myslim 1992.

SWA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 17. 11. 2006, 10:01
Stav: Offline

Alitalia

Příspěvek od SWA »

Ahojte,
chtel jsem se zeptat jak to je s kompenzaci za zrusenej let? Mel jsem letet s Alitalii do Delhi pres Milan, ale let z Prahy byl zrusen udajne pro poruchu letadla. Byl jsem presmerovan na let s Lufthansou, ale s odletrem o 11hod dele. Mam narok na kompenzaci?
Dik za vsechny nazory:)


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od Jafa »

SWA píše:Ahojte,
chtel jsem se zeptat jak to je s kompenzaci za zrusenej let? Mel jsem letet s Alitalii do Delhi pres Milan, ale let z Prahy byl zrusen udajne pro poruchu letadla. Byl jsem presmerovan na let s Lufthansou, ale s odletrem o 11hod dele. Mam narok na kompenzaci?
Dik za vsechny nazory:)


Veškeré odpovědi najdeš zde: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/4CAB8F0 ... 004_CS.pdf

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

PRG MXP ALG

Příspěvek od Lanbub »

Bohužel momentalně nej rozumnější spojení PRG ALG je s Alitalii přez MXP. Tato varianta je hojně využivana lidmi co chtěji do ALG.

Co se tiče rad tak na tuto trasu doporučuju svačinu sebou.

Nevím co vy na to ale personal v teto společnosti nepusoby nějak extra spiš to vypada že cestujici je jim na obtiž.

Jednou jsem i zažil že pulka cestujicich se začala bouřit protože pidi sendwich co dostali na trase MXP ALG byl z vepřovím a muslimove přece vepřove nesmi. Tak jsem se vijimečně i najedl protože to co nerozdali nabyzeli znova těm co neměli problem s šunkou. :lol:

Doufám že firma bude fungovat dokud nepoužiju mile ktere mam nazbirane.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG MXP ALG

Příspěvek od Pan Am »

Lanbub píše:Bohužel momentalně nej rozumnější spojení PRG ALG je s Alitalii přez MXP. Tato varianta je hojně využivana lidmi co chtěji do ALG.

Co se tiče rad tak na tuto trasu doporučuju svačinu sebou.

Nevím co vy na to ale personal v teto společnosti nepusoby nějak extra spiš to vypada že cestujici je jim na obtiž.

Jednou jsem i zažil že pulka cestujicich se začala bouřit protože pidi sendwich co dostali na trase MXP ALG byl z vepřovím a muslimove přece vepřove nesmi. Tak jsem se vijimečně i najedl protože to co nerozdali nabyzeli znova těm co neměli problem s šunkou. :lol:

Doufám že firma bude fungovat dokud nepoužiju mile ktere mam nazbirane.


Doporučuji prostudovat pravidla, zejména psaní i a y...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

To Lanbub: já vím že je to blbá rada, ale co takhle nasbírané míle využít u aliančního partnera a letět do ALG s AF?? Ať si klidně AZ skončí :twisted:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: PRG MXP ALG

Příspěvek od pepa007 »

Pan Am píše:
Lanbub píše:Bohužel momentalně nej rozumnější spojení PRG ALG je s Alitalii přez MXP. Tato varianta je hojně využivana lidmi co chtěji do ALG.

Co se tiče rad tak na tuto trasu doporučuju svačinu sebou.

Nevím co vy na to ale personal v teto společnosti nepusoby nějak extra spiš to vypada že cestujici je jim na obtiž.

Jednou jsem i zažil že pulka cestujicich se začala bouřit protože pidi sendwich co dostali na trase MXP ALG byl z vepřovím a muslimove přece vepřove nesmi. Tak jsem se vijimečně i najedl protože to co nerozdali nabyzeli znova těm co neměli problem s šunkou. :lol:

Doufám že firma bude fungovat dokud nepoužiju mile ktere mam nazbirane.


Doporučuji prostudovat pravidla, zejména psaní i a y...


Myslím, že tahle rada platí pro 95% účastníků tohoto fóra. Zejména mystérium zvané "shoda podmětu s přísudkem" činí zásadní problémy.

Méně zdatným doporučuju nainstalovat Firefox 2 - má vestavěnou kontrolu pravopisu při psaní :wink: Ten příspěvek od Lanbuba se červená celej :lol:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: PRG MXP ALG

Příspěvek od MS743 »

Lanbub píše:Bohužel momentalně nej rozumnější spojení PRG ALG je s Alitalii přez MXP. Tato varianta je hojně využivana lidmi co chtěji do ALG.

Co se tiče rad tak na tuto trasu doporučuju svačinu sebou.

Nevím co vy na to ale personal v teto společnosti nepusoby nějak extra spiš to vypada že cestujici je jim na obtiž.

Jednou jsem i zažil že pulka cestujicich se začala bouřit protože pidi sendwich co dostali na trase MXP ALG byl z vepřovím a muslimove přece vepřove nesmi. Tak jsem se vijimečně i najedl protože to co nerozdali nabyzeli znova těm co neměli problem s šunkou. :lol:

Doufám že firma bude fungovat dokud nepoužiju mile ktere mam nazbirane.


obavam se je videt ze asi s nimi nelitas tak casto... s Alitalii vzdy nejlepe jidlo s sebou a o personalu neni treba ztracet cas... nepomohou, nemaji zajem.. Bohuzel Alitalia je vysmech leteckych spolecnosti servisem, pristupem.... ani nechapu jak muze byt takova spolecnost v alianci. S nimi jsem letel v toatlu asi 4x do Kahiry a po kazde to bylo UTRPENI...

radeji nechat krachnout aby sami zamestnanic videli ze krasne Italske chlapy a divky nestaci na tom aby meli zakazniky ..(P.S. kdy by alespon tam byly tyto krasne lidi ...!!!!!!!!!!! ale personal bohuzel waaaaaaaaay below average)

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Air France In Talks With Alitalia On Tie-Up

Air France KLM said on Thursday it was in exploratory tie-up talks with Alitalia at the request of the Italian airline.

Air France KLM Chief Executive Jean-Cyril Spinetta told a press conference the French and Italian airlines had always targeted a merger in the long-term.


Takze merger bude, ale len ak AZ urobi 180 obrat.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Jano píše:Air France In Talks With Alitalia On Tie-Up

Air France KLM said on Thursday it was in exploratory tie-up talks with Alitalia at the request of the Italian airline.

Air France KLM Chief Executive Jean-Cyril Spinetta told a press conference the French and Italian airlines had always targeted a merger in the long-term.


Takze merger bude, ale len ak AZ urobi 180 obrat.


taky si myslim... nejsem tak skodolibej abych Alitalii nepral ..konec koncu kdo koliv kdo tuto firmu dohromady bude genius... vse asi zavysi i na zamestnanci a doufam ze Air France (ktery momentalne se zlepsil natolik ze ho povazuji v Evrope mezi nejlepsimi) udela bu bu a presny striktni rad aby Alitalia byla alespon "normalni" spolecnosti a ne ta bida des co je dnes ve vsech smerech or servisu, pristupu a cistote!!!!!!

Mam ale strach jelikoz Alitalia je vcelku "narodni" otazka u italu a Italska vlada jiz si hraje na managera a dodava nejake podminky a otazky Francii. Jiste maji na to pravo ale at jsou radi ze o ne ma vubec nekdo zajem... AF me prekvapuje ze jde do neceho takoveho.... srovnat Italskou spolecnosti je snad jeste horsi nez srovnat Francouzskou... tesim se na vysledek.

180 obrat? hmmm.. to je lehke.. asi to udelaji jako pri prijmani Eura.. zahrat na par cisel a vse je v poradku... vyresime dalsi popripadne problemy jindy.... ted neni cas, obed a pak siesta!

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Co to znamena?

Příspěvek od Lanbub »

:?: Co od toho mame očekavat? Bude to kupovat AF? Chce se stat zbavyt podilu pred krachem? :?:

:shock: http://www.letectvi.cz/letectvi/Article62758.html

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »

MS743 píše:konec koncu kdo koliv kdo tuto firmu dohromady bude genius...

Velmi presne vyjadrenie.

MS743 píše:AF me prekvapuje ze jde do neceho takoveho.... srovnat Italskou spolecnosti je snad jeste horsi nez srovnat Francouzskou... tesim se na vysledek.

Ono davat dohromady firmu, kde pri najmensom naznaku nejakej racionalizacie ide okamzite polovica zamestnancov do strajku, je fakt velmi tazka uloha, podla mna azda nesplnitelna. Ale frantikom verim, ti maju s tymto fenomenom viac ako dostatok skusenosti... 8)

MS743 píše:ted neni cas, obed a pak siesta!

:D :D To poznam zo Spanielska - po tejto skusenosti sa mojim zivotnym snom stalo prestahovat sa tam natrvalo a simulovat robotu az do penzie... :wink:


Odpovědět