Alitalia

Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

JiS_Progressus píše:On ten Carpatair je asi celkem dost divná parta. Trošku jsem zabrousil do jejich minulosti i současnosti, celkem děsivé :crazy:
Za pár týdnu budeme mít možnost je "osahat" v Brně, tak jsem zvědav, jak to vypadá naživo ...

a čím k vám majú lietať, jediným zostávajúcim atr-kom? a z brna kam?


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

inak bohovské - atrko je tam ešte pri dráhe, ale alitalia až stihla strhnúť/ prekryť svoje nápisy, nech nie je negatívna reklama... silne mi to pripomína aeroflot nord po prúseri v perme, akuráť že asi 10x rýchlejšie...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od Globik »

MEA píše:inak bohovské - atrko je tam ešte pri dráhe, ale alitalia až stihla strhnúť/ prekryť svoje nápisy, nech nie je negatívna reklama... silne mi to pripomína aeroflot nord po prúseri v perme, akuráť že asi 10x rýchlejšie...

Podle některých novinářů je to zcela jinak, než tvrdíš. Tedy, že Alitalia naopak po havárii, resp.během neděle nápisy na vrak umístila (nebo se dotyčný pisálek pohybuje proti proudu času). Koupil jsem si dnes (pokud se nemýlím, je pondělí) náhodou noviny a pod snímky je uvedeno: Zcela nahoře neděle večer po havárii, nad titulkem včera ráno bez loga Alitalie. Inu, bludy za peníze inzerentů a spotřebitelů tvoří pisálkové všude, ne jen na idnes.
P1110691 (800x622).jpg

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od gr09 »

Je to cely divny, u spodniho obrazku chybi okynka a na retus to uplne nevypada, spis to vypada jako prelepeny...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od alesesl »

gr09 píše:Je to cely divny, u spodniho obrazku chybi okynka a na retus to uplne nevypada, spis to vypada jako prelepeny...


nebo to rychle predelali na cargo verzi.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

chlapi ved globik to dal ako tazku ironiu, takze klud :) ale super PR plán by to bol... predstavsi, vyletel airbus v bts z dráhy, trebárs čsa by ho rýchle polepila svojim livery, že? :)))

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od romul »

Jeden den havarovalo na římském letišti letadlo v barvách italské společnosti Alitalia, druhý den už na místě ležel jenom bílý stroj s rumunskou vlaječkou. Přepravce se chtěl vyhnout negativní publicitě, tak přes noc letoun přemaloval.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/italska-spolecno ... ntent=main

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od HighFlyer »

Globik píše:Podle některých novinářů je to zcela jinak, než tvrdíš. Tedy, že Alitalia naopak po havárii, resp.během neděle nápisy na vrak umístila (nebo se dotyčný pisálek pohybuje proti proudu času). Koupil jsem si dnes (pokud se nemýlím, je pondělí) náhodou noviny a pod snímky je uvedeno: Zcela nahoře neděle večer po havárii, nad titulkem včera ráno bez loga Alitalie. Inu, bludy za peníze inzerentů a spotřebitelů tvoří pisálkové všude, ne jen na idnes.
P1110691 (800x622).jpg

V popisku fotografie je spatne jenom den v tydnu. K incidentu doslo 2.2., tj. v sobotu, kratce po 20h podle zaznamu. Takze spatne v popisku je domenica, melo byt sabato. Potom uz dava smysl popisek k fotce s prelepenym logem, tj. vcera rano = v nedeli rano = den po nehode.

Mozna mene paranoi pri interpretaci by neskodilo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od Globik »

Pánové, jak píše MEA, byla to ode mě ironie na základě toho, že je tam "neděle večer" namísto "sobota večer". Kdyby si to ten poisálek po sobě přečetl a uvědomil si, že je neděle, tak by taková blbost nemohla vzniknout. Asi byla moje chyba, že jsem k tomu nepřidal žádný smajlík. Btw.to jsou možná stejné noviny, kvůli kterám jsem jel loni cca 10 km na inzerovanou akci, která už proběhla o den dříve :evil:

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

Globik píše:Pánové, jak píše MEA, byla to ode mě ironie na základě toho, že je tam "neděle večer" namísto "sobota večer". Kdyby si to ten poisálek po sobě přečetl a uvědomil si, že je neděle, tak by taková blbost nemohla vzniknout. Asi byla moje chyba, že jsem k tomu nepřidal žádný smajlík. Btw.to jsou možná stejné noviny, kvůli kterám jsem jel loni cca 10 km na inzerovanou akci, která už proběhla o den dříve :evil:

žiadne smajlíky nepridávaj, veď snáď ešte ľudia dokážu pochopiť, čo je zo srandy a čo naozaj? alebo, radšej pridávaj :)! bude to "jasné"... :shifty:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od gr09 »

Variantu ze by tam Alitalia po nehode nalepila svoje pruhy jsem vubec neuvazoval. Ja mluvim o tom, ze na spodnim obrazku nejsou videt okynka...

petrs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 04. 06. 2009, 11:54
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od petrs »

Hezký den všem, potřeboval bych trochu poradit:
o víkendu jsem zjistil že Alitalia (Air One) zrušila let MXP-PRG, kterým jsem měl pokračovat z JFK. Na call centru v Itálii převystaveny letenky na JFK - FCO - CDG - PRG, e-tickety s rebooking confirmation okamžitě v mailu. Nyní bohužel itinerář nenajdu na viewtrip.com ani checkmytrip.com, na alitalia.it to itinerář najde, ale píše "Stato: il biglietto non è stato emesso , la prenotazione scade il 03/02/2013 alle 15:48". Na saudiairlines.com itinerář je, všechny segmenty coupon status: Open for use kromě posledního CDG-PRG - coupon status: Airport control.
Byl bych moc rád, kdyby mi někdo z povolaných poradil, zda se mám nějak strachovat, nebo to je pouze nějaký bug v systému.
Velice děkuji, Petr

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od romul »

petrs píše:Hezký den všem, potřeboval bych trochu poradit:
o víkendu jsem zjistil že Alitalia (Air One) zrušila let MXP-PRG, kterým jsem měl pokračovat z JFK. Na call centru v Itálii převystaveny letenky na JFK - FCO - CDG - PRG, e-tickety s rebooking confirmation okamžitě v mailu. Nyní bohužel itinerář nenajdu na viewtrip.com ani checkmytrip.com, na alitalia.it to itinerář najde, ale píše "Stato: il biglietto non è stato emesso , la prenotazione scade il 03/02/2013 alle 15:48". Na saudiairlines.com itinerář je, všechny segmenty coupon status: Open for use kromě posledního CDG-PRG - coupon status: Airport control.
Byl bych moc rád, kdyby mi někdo z povolaných poradil, zda se mám nějak strachovat, nebo to je pouze nějaký bug v systému.
Velice děkuji, Petr


S jiným dopravcem bych se toho nebál, u Alitalie musí být člověk vždy obezřetný. Na online itineráři v checkmytrip. (gds amadeus) nebo viewtrip.com (gds galileo) to nemusí být vždy vidět, protože následně změny (involuntary rerouting) zajistil dopravce ve svém (což je často amadeus, ale ne vždy) systému a je běžné, že to do gds neprojde včas a nebo kompletně. Nevím co používá Alitalia za systém, nicméně pokud poslali e-tickety emailem tak snad udělali i rezervaci, dřív než šli na pizzu. Ta poznámka v italštině o končící platnosti rezervace by tam být neměla pokud by byla letenka vystavená. Určitě bych je kontaktoval telefonicky a ověřil platnost rezervace. Lepší než se pak hádat na check-inu. Důvěřuj, ale prověřuj...

Ta poznámka o coupon statusu by mně asi moc netrápila. Záleží na tom kdo je validující, kdo operující a kdo marketingový dopravce. Teorie říká např.:

“Coupon Status” How it works-Interline
• Before departure Validating Carrier issues the ticket and marks the coupon as ‘Open for Use’ and advises the Marketing Carrier that an Electronic Ticket is issued
• Before departure the Marketing Carrier’s internal process secures ‘Airport Control’ from the Validating Carrier
• Passenger Checks-In - Coupon Status set to “Checked-In”
• Passenger Boards - Coupon Status set to “Lifted Boarded”
• Passenger Flies - Coupon Status set to “Flown”

petrs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 04. 06. 2009, 11:54
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od petrs »

romul: S jiným dopravcem bych se toho nebál, u Alitalie musí být člověk vždy obezřetný. Na online itineráři v checkmytrip. (gds amadeus) nebo viewtrip.com (gds galileo) to nemusí být vždy vidět, protože následně změny (involuntary rerouting) zajistil dopravce ve svém (což je často amadeus, ale ne vždy) systému a je běžné, že to do gds neprojde včas a nebo kompletně. Nevím co používá Alitalia za systém, nicméně pokud poslali e-tickety emailem tak snad udělali i rezervaci, dřív než šli na pizzu. Ta poznámka v italštině o končící platnosti rezervace by tam být neměla pokud by byla letenka vystavená. Určitě bych je kontaktoval telefonicky a ověřil platnost rezervace. Lepší než se pak hádat na check-inu. Důvěřuj, ale prověřuj...

Ta poznámka o coupon statusu by mně asi moc netrápila. Záleží na tom kdo je validující, kdo operující a kdo marketingový dopravce. Teorie říká např.:

“Coupon Status” How it works-Interline
• Before departure Validating Carrier issues the ticket and marks the coupon as ‘Open for Use’ and advises the Marketing Carrier that an Electronic Ticket is issued
• Before departure the Marketing Carrier’s internal process secures ‘Airport Control’ from the Validating Carrier
• Passenger Checks-In - Coupon Status set to “Checked-In”
• Passenger Boards - Coupon Status set to “Lifted Boarded”
• Passenger Flies - Coupon Status set to “Flown”


romul: Moc děkuji za bleskovou odpověď,prověřím. Hezký den

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od happyna »

petrs píše:Hezký den všem, potřeboval bych trochu poradit:
o víkendu jsem zjistil že Alitalia (Air One) zrušila let MXP-PRG, kterým jsem měl pokračovat z JFK. Na call centru v Itálii převystaveny letenky na JFK - FCO - CDG - PRG, e-tickety s rebooking confirmation okamžitě v mailu. Nyní bohužel itinerář nenajdu na viewtrip.com ani checkmytrip.com, na alitalia.it to itinerář najde, ale píše "Stato: il biglietto non è stato emesso , la prenotazione scade il 03/02/2013 alle 15:48". Na saudiairlines.com itinerář je, všechny segmenty coupon status: Open for use kromě posledního CDG-PRG - coupon status: Airport control.
Byl bych moc rád, kdyby mi někdo z povolaných poradil, zda se mám nějak strachovat, nebo to je pouze nějaký bug v systému.
Velice děkuji, Petr

Tuhle hlášku "Status:the ticket has not been issued , the reservation expires on 20/10/2012 alle 20:28"
to píše u všech letenek vždycky.


Odpovědět