El Al Israeli airlines

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od BA001 »

Letěl jsem s EL AL do TLV 23/12 tam a 29/12 zpět. Asi jedna z nejlepších zkušeností vůbec. Oba lety na čas (přílety í o něco dříve), čistá letadla, super servis, jídlo, film + airshow.
Let tam i zpět vždy economy 100% plný (tam 4 místa volná, zpátky 6 míst), business obsazená sporadicky (2-3 lidi a to pravděpodobně zaměstnanci).
Můžu jedině doporučit. Cenově asi o 1500,- levnější zpátečka než s ČSA.


jamira
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02. 06. 2009, 21:45
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od jamira »

Shalom! Letěl jsem PRG-TLV (Ben Gurion) a zpět před 15-ti lety. Perfektní. Nevím jak teď, ale tenkrát byly podrobné individuální prohlídky a pohovory s izraelskými agenty při odletu v PRG (Ruzyně). Při návratu zpět na Ben G. si na nic takového nepamatuji... Faktem je,že piloti tenkrát to odbavovací zpoždění dohnali a koukal jsem jak puk, když vůbec nevyčkavali v PRG na prahu dráhy a rovnou to tam šoupli z pojížděčky a už před dorovnáním do osy dráhy tam měli plnej tah motorů...:-) Na ty pohovory si nemohu stěžovat, mluvili jsme spolu anglicky a jenom jsem je tenkrát nechtěně vyplašil či znejistěl, když se ptali na zaměstnání a já uvedl nejmenovanou bezpečnostní firmu. To byla hned palba dalších otázek-kde,kdy,jak,s kým, co, atd... Jinak třeba pro našince jejich zdánlivě nevinný či nesmyslný dotaz (pokud si třeba s sebou vezete cestovní žehličku), zda jste ji měli v opravě...? Ani nemusíte tušit, že v té opravně třeba dělá někdo s nepřátelskými úmysly vůči státu Izrael,"nějak" se dozvěděl, že letíte do Iz. s El-Al, do žehličky vám vpašuje bombu a.... Oni (agenti) svou práci berou 100% vážně a mají svou zemi rádi! Tak bezpečně jsem se zatím ve vzduchu necítil doposud s nikým....
Ale vlastně jsem s chtěl zeptat-jak to chodí nyní? Stále je v PRG to odbavení pro El-Al tak časově náročné nebo se to za ty roky změnilo? Chtěl bych se tam podívat znova. Např. ke hrobu Ráchel... Shalom!

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od Dachen »

Teroristou snadno a rychle. Stačí letět místo do Prahy do Frankfurtu:
http://cestovani.idnes.cz/teroristou-sn ... igsvet_tom

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od ziletka »

Podobný příběh jsem četl někde na netu, kdy jedna česka letěla s El Al z Londýna, kvůli zajímavému typu letadla a musela podstoupit stejný výslech a prohlídku......upřímně mně to přijde trochu přehnané.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od vitezslav »

Jelikož předpokládám, že nemají při koupi letenky v podmínkách znalost AJ, tak by mě docela zajímalo, jak své bezpečnostní rozhovory vedou s těmi, co neovládají žádný světový jazyk.
Nedávno jsem zažil, jak se pracovnice na přepážce Easyjetu v STN ptala jakési postarší češky, zda nemá v příručním zavazadle něco nedovoleného a po dvou odpovědích v podobě pokrčení ramen a mile přiblblého úsměvu to vzdala.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od whiskey »

vitezslav píše:Jelikož předpokládám, že nemají při koupi letenky v podmínkách znalost AJ, tak by mě docela zajímalo, jak své bezpečnostní rozhovory vedou s těmi, co neovládají žádný světový jazyk.


V Izraeli to maju zrejme poriesene, neviem ako na outstations. Pred 12 rokmi v TLV po prilete na imigracnom hovorim oficierovi, ze kolega, ktory je so mnou, nehovori anglicky, preto sme tu dvaja naraz. Chlap sa spytal, akymi jazykmi hovori kolega, povedal som slovensky a madarsky, on sa otocil, kyvol na nejakeho dezurneho, povedal mu "arlamarlachabarla" alebo nieco v tom zmysle, za 30 sekund dosla zenska v uniforme, spustila madarsky na kolegu a odviedla si ho k vedlajsiemu pultiku.

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od spinar »

Ty pracovnici co provadeji ty pohovory jsou mistni. Takze vzdy znaji mistni jazyky, anglictinu a hebrejstinu. Nevim co by delali, kdyby cestujici neznal ani jeden jazyk. V Izraeli - zemi imigrantu by to urcite vyresili, ale v Bangkoku nevim. Divim se ze El Al byl z FRA za 13k Kc. Moje zkusenost je takova, ze jsou obvykle nejdrazsi, ale stejne s nimi lidi litaj, neb jsou lepsi. Maj obvykle lepsi servis, vetsi bezpecnost, etc. El Al je srdcova zalezitost. Ja jsem byl nekolikrat v Syrii i v Libanonu a nikdy mi prohlidku nedelali.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od MS743 »

Bohuzel kolem El AL je mnoho faktoru ktere jsou spise proti nez pro... sevice maji prumer a z mych zkusenosti bych docela rekl pod prumer. Letenky jsou drahe, service od check in apod je docela stresujici zalezitosti. celkem value for money je tak trochu mimo. Je hodne dalsich moznosti. s nimi tranzit a dal do Asie je prast jako uhod jelikoz jejich trasa je delsi a ztraci se hodne casu obletavani arabskeho poloostrova + jejich long haul produkt je opravdu spatny. Kdyz clovek musi tak snad jen v ramci Evropy coz je jakz takz akceptovatelne.

Tema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 01. 10. 2008, 14:21
Stav: Offline

El Al

Příspěvek od Tema »

čeká mě pravděpodobně let s Izraelskou El Al na lince Praha - TLV Ben Gurion na co se mám připravit?
dík

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: El Al

Příspěvek od MS743 »

Takovy prumer (davam 6 z 10 bodu).. evropske linky ma vesmes ok.. zadny zazrak ale ujde to. Security je pochopitelne neco co lidem vadi ale neni to veliky minus (jo jo vim ze je to pak bezpecne... uz se to resilo). Nic katastrofalniho ale nekdy je to az moc...

Tak mit jasno kam jedes (zdane: jedu do hotelu do centra ale nevim presne jak se to jmenuje apod.) ale az na par pripadu kde to bylo divne asi bych to nedramatizoval. hezky let a uzij si TLV

Dalkovky s nimi nedoporucuji.... produkt je dost basic az pod prumer.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: El Al

Příspěvek od prodejce »

Tema píše:čeká mě pravděpodobně let s Izraelskou El Al na lince Praha - TLV Ben Gurion na co se mám připravit?
dík


.. hlavně měj na sobě čistý trenky.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od Airbus380 »

Tak to jsem teda zvědav, jak dlouho jim ten projekt "Western-Eastern" vydrží... Byl bych k tomu spíš skeptický...

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od Pan Am »

Airbus380 píše:Tak to jsem teda zvědav, jak dlouho jim ten projekt "Western-Eastern" vydrží... Byl bych k tomu spíš skeptický...


Je zřejmé, že pro tuto uvažovanou alianci bude limitující zejména samotný El Al. Může získat jako partnery jen menší pro velké aliance nezajímavé společnosti ze zemí, které mají silné vazby na Izrael jako Rusko či USA. Moc velký význam bych tomu nepřikládal.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od Airbus380 »

A ještě jsem se chtěl zeptat, kudy vdou jejich trasy na Východ, když musí oblétávat arabské země?

mimochodem. Už nejsem cestující LOW COST!!! :lol:

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: El Al Israeli airlines

Příspěvek od Pan Am »

Airbus380 píše:A ještě jsem se chtěl zeptat, kudy vdou jejich trasy na Východ, když musí oblétávat arabské země?


Mrkni na tuhle mapu linek - http://www.elal.co.il/NR/rdonlyres/A1C9 ... g_simp.swf - z ní je to zřejmé.

Do Jižní Asie se letí z Tel Avivu na jih mezinárodním vzdušným prostorem nad Rudým mořem a obletí se tak Arabský poloostrov.

Do Hong Kongu a Pekingu přes Turecko a středoasijské republiky bývalého SSSR dále na východ.


Odpovědět