Malév je už skoro ruský

Odpovědět
Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Pavel »

HonzaLB píše:Nová základna Malévu je v SNN
http://www.airliners.net/photo/Malev--- ... 5c23969f2e

pouze fronta do lakovny.... :-)


Alexander
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 04. 02. 2012, 18:08
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Alexander »

Děkuju za všechny rady a odpovědi. Můžete mi někdo nastínit jak postupovat, pro co nejlepší výsledek? Ráno chystám telefonát na tel. číslo, které je uvedeno pro Čechy na webu AA, ale pokud by tam nebyli schopni nic řešit a jen mi řekly, co si můžu přečíst sám na webu, co dál?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Zlin142 »

flyingblue píše:US dopravci se (dle meho nazoru) snazi byt az hyperkorektni ke klientum (alespon Delta je na me vzdycky hodna).


Striktně vzato je on v současnosti ale klientem MA nikoli AA.

flyingblue píše:Cim drive ji vymeni za letenku "ziveho dopravce", tim lepe.


Podle mne nepravděpodobný scénář, ale za vyzkoušení asi stojí a ničeho horšího než zdvořilého odmítnutí se nedočká.

Fabo píše:To jsem chtel taky rict, jestli po buseni do AA dostane letenku vydanou AA, byt jen na sektor JFK/BUD, bude mit neco, cim muze zakladat nejaky narok po pripadnem zruseni linky JFK/BUD.


To je myslím přesně důvod proč k ničemu takovému nedojde a jejich vstřícnost bude končit u uznání letenky MA na let AA BUD-JFK i po faktickém krachu aerolinky. Jestli to je s linkou BUD-JFK nahnuté tak si AA asi nebudou vytvářet potenciálně další "liability" v podobě 261, nutnosti rebookovat v případě zrušení této linky a další agendy, tím že konvertuje letenky stovek (tisíců?) klientů MA na svoje aniž by z toho měli jediný $$$.

Alexander
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 04. 02. 2012, 18:08
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Alexander »

Hmm, takto vypada, ze bude lepsi neriskovat, spolknout horkou slinu a koupit jiny letenky.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od MK »

tak ja mam take koupene letenky s Malevem na zacatek brezna...resili jste nekdo (ti co u nich maji koupenou letenku) vraceni penez? budou je vubec vracet? platil jsem visou pres jejich web...tak snad moje penize za letenku jeste uvidim :?


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Globik »

Kdybyste si kupovali letenky u českého prodejce, tak byste měli po starostech :mrgreen:
http://www.studentagency.cz/letenky/malev/index.html

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od flyingblue »

MK píše:tak ja mam take koupene letenky s Malevem na zacatek brezna...resili jste nekdo (ti co u nich maji koupenou letenku) vraceni penez? budou je vubec vracet? platil jsem visou pres jejich web...tak snad moje penize za letenku jeste uvidim :?


No klidne muzes udelat reklamaci platby u banky, ze nedoslo k cerpani sluzeb.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
MK píše:tak ja mam take koupene letenky s Malevem na zacatek brezna...resili jste nekdo (ti co u nich maji koupenou letenku) vraceni penez? budou je vubec vracet? platil jsem visou pres jejich web...tak snad moje penize za letenku jeste uvidim :?


No klidne muzes udelat reklamaci platby u banky, ze nedoslo k cerpani sluzeb.


Coz ostatne doporucuje i Malev samotny.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od OR »

Zlin142 píše:
flyingblue píše:US dopravci se (dle meho nazoru) snazi byt az hyperkorektni ke klientum (alespon Delta je na me vzdycky hodna).


Striktně vzato je on v současnosti ale klientem MA nikoli AA.

flyingblue píše:Cim drive ji vymeni za letenku "ziveho dopravce", tim lepe.


Podle mne nepravděpodobný scénář, ale za vyzkoušení asi stojí a ničeho horšího než zdvořilého odmítnutí se nedočká.

Fabo píše:To jsem chtel taky rict, jestli po buseni do AA dostane letenku vydanou AA, byt jen na sektor JFK/BUD, bude mit neco, cim muze zakladat nejaky narok po pripadnem zruseni linky JFK/BUD.


To je myslím přesně důvod proč k ničemu takovému nedojde a jejich vstřícnost bude končit u uznání letenky MA na let AA BUD-JFK i po faktickém krachu aerolinky. Jestli to je s linkou BUD-JFK nahnuté tak si AA asi nebudou vytvářet potenciálně další "liability" v podobě 261, nutnosti rebookovat v případě zrušení této linky a další agendy, tím že konvertuje letenky stovek (tisíců?) klientů MA na svoje aniž by z toho měli jediný $$$.


S linkou JFK - BUD -JFK je asi konec.
Napis pak, jak jsi dopadl
Z airlineroute.net:

Update at 0800GMT 08FEB12

As per 08FEB12 GDS inventory display, American Airlines has cancelled planned service resumption on New York JFK – Budapest route, followed by the collapse of MALEV Hungarian Airlines. Reservation for this route is closed overnight on Tuesday (07FEB12).

AA originally planned to resume this route from 14JUN12. Previously planned schedule:

AA158 JFK1705 – 0750+1BUD 763 D
AA159 BUD0950 – 1330JFK 763 D

Alexander
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 04. 02. 2012, 18:08
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od Alexander »

S BUD-JFK je konec určitě, potvrdili mi to na českém zastoupeni AA. Co bude dál se uvidí, převod letenek je v jednání, pak je tu možnost refundace http://pelikan.cz/Novinky-REFUNDACE-LETENEK-MALEV-69816.aspx, jenže nevědí v jakém rozsahu k refundaci dojde.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od don_quijote »

Tak už to cekem zahýbalo s cenama na Balkán. Chtěl jsem v srpnu na víkend za kamarádkou do SKP a nejlevnější mi skyscanner (na random datum) nase za 8k :crazy: . Toto byo jeste pred krachem za 4k a kratce po nem za 6k..... Takže asi si asi radši zajedu na Mácháč než k Ohridu :D

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od don_quijote »

Jenom tak teoreticky by me zajimalo, kdyby CSA chtely obnovit znovu SKP, jak by to byl narocny proces? Respv. je nejaka sance, ze by si to treba jeste rozmyslely?

edit: preklep

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od kuba.biker »

don_quijote píše:Jenom tak teoreticky by me zajimalo, kdyby CSA chtely obnovit znovu SKP, jak by to byl narocny proces? Respv. je nejaka sance, ze by si to treba jeste rozmyslely?

edit: preklep


Jestliže "reakcí" ČSA na krach Malévu bylo zrušení linky do Sofie, tak si nedělám iluze... :yawn:

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od loupeznik »

No pokud o SKP projeví zájem dostatečný počet Rusů, obnovení určitě nebude problém.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Malév je už skoro ruský

Příspěvek od kuba.biker »

Off topic: po Spanairu, Malévu a Cirrus Airlines je další na řadě World Airways a North American..... :thumbdown:


Odpovědět