Dalsi B787 pre LOT, celkovo 8

Odpovědět
Jano
Stav: Offline

Dalsi B787 pre LOT, celkovo 8

Příspěvek od Jano »

SEATTLE, Feb. 19, 2007 -- Boeing [NYSE:BA] and LOT Polish Airlines announced today that the airline has increased its 787 Dreamliner order by one additional aircraft, bringing its total 787 order to eight airplanes. In 2005, LOT placed an order for seven 787s, with delivery positions beginning in 2008.

http://www.boeing.com/news/releases/200 ... 6d_nr.html

S 8 787 LOT bude moct lietat celkom peknu schedule, nieco co je 8-9hod letu do Severnej Ameriky a do Azie, kludne aj 8 liniek.


Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Už vidím,jak na dálkovky bude celá republika jezdit do Varšavy nebo ještě hůř bude LOT létat z Prahy.A Lašák bude spokojený :D

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Příspěvek od sever2 »

Myslim, ze kdyby letal LOT z Prahy, tak by to bylo lepsi reseni, nez nemit zadne dalkovky. Kdyz uz mame mit z hlediska dalkovek impotentni aerolinky, nevim proc by tim melo trpet prazske letiste. :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

V případě zřušení dálkovek ČSA bych se vůbec nebál nástupu konkurence(CO-EWR, AA-JFK, AC-YYZ). Letišti by to paradoxně asi pomohlo, myslím z hlediska výkonů.
Jinak se mi zdá, že LOT ma pěkne našlápnuto. Sice myslím, že časem bude mít problém s kapacitou WAW, ale to je ještě daleko. A navíc LOT rozlítáva i KRK a KTW.Tenhle rok se vrací do Číny.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

dider píše:V případě zřušení dálkovek ČSA bych se vůbec nebál nástupu konkurence(CO-EWR, AA-JFK, AC-YYZ). Letišti by to paradoxně asi pomohlo, myslím z hlediska výkonů.
Jinak se mi zdá, že LOT ma pěkne našlápnuto. Sice myslím, že časem bude mít problém s kapacitou WAW, ale to je ještě daleko. A navíc LOT rozlítáva i KRK a KTW.Tenhle rok se vrací do Číny.


a aj RZE...


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

:shock: O tom nevím a teď o tom čtu. Těch poláků je v US fakt tolik? Tohle jsem našel...
The south-eastern Poland enjoys the highest number of Polish citizens using the air services between the USA and Canada.

LOT asi dobře ví jak moc mu RZE plní letadla do US a tak se mu asi vyplatí tam poslat direct linku. To je bomba. JFK-RZE

Nevím proč, ale prvni co mě napadlo byl film Terminal - linka JFK - Krakocia :) :) where can I buy a nike shoes

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

to byl hodne najivni film podle americkeho gusta, ale to prirovnani je dobre :wink:

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Skytravel píše:to byl hodne najivni film podle americkeho gusta, ale to prirovnani je dobre :wink:


To bol film natoceny podla skutocnosti. Stalo sa to v CDG - http://www.answers.com/topic/charles-de ... al-airport
alebo
http://www.reference.com/browse/wiki/Ch ... al_Airport
vid "Merhan Karimi Nasseri"

kormidylko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 20. 07. 2005, 04:49
Stav: Offline

Příspěvek od kormidylko »

dider píše::shock: O tom nevím a teď o tom čtu. Těch poláků je v US fakt tolik? Tohle jsem našel...


Jako blech a jsou uplne vsude. A hlavne litaji s Lotem. Mimochodem Polsko je temer kazdej druhej rok vyskrtnuty z loterie o Zelenou kartu, jelikoz pocet imigrantu z Polska presahl 50k v poslednich trech letech. Jestli CSA zrusi JFK, LOT bude mit naslapnuto na stredoevropskej hub mezi USA a vychodni Evropou, coz jsem si myslel ze mohlo byt CSA. Jsem zvedavej jestli LOT zacne s 787 naletavat west coast.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

kormidylko píše:Jsem zvedavej jestli LOT zacne s 787 naletavat west coast.


Myslim, ze LAX alebo SFO budu iste.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Příspěvek od sever2 »

Je to paradox, kdyz LOT vstupoval do Star Alliance, tak se ozyvaly hlasy typu, ze LH casem prevezme dalkovky a LOTu zbydou oci pro plac. I ja sem mel to podezreni. A hele...

Na druhe strane CSA, ktere meli skvele "aliancni" predpoklady a mozny kvalitni feed v ICN, ATL nepodnikly naprosto nic. A jeste se tresem, kdy zrusi i tu posledni dalkovku.

Pokud CSA dalkovky opravdu zrusi, tak se tu mozna objevi par aerolinek. Kazdopadne bude PRG trochu v nevyhode oproti WAW a VIE, protoze ty proste hub nenahradi.

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

No jo no, holt kdyby Cesi byli takovi svetobeznici jak Polaci...

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Spíš gasarbeitři :D

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

PPL: No jo, jenomže Poláků je jenom v Polsku 38mil...

Skytravel: ja ten film miluji jako jeden z mála US filmů...

Tak to vypadá, že dálkový hub vznikne ve WAW. Osobně se mi strategie LOTu líbí. Po vytvoření CentralWings, které vozí Polske dělníky po celé Evropě se LOT zaměřuje na dálkovky a feeding, plus další expanze v regionech. Nepotřebné a zbytečně veliké 733 a 734 lítají pro CentralWings kde je potřebná kapacita, LOT je nahrazuje postupně Embraerama, které jsou pro feeding dálkovek ideální.

LOT má určitě mnohem lepší předpoklady pro rozvoj dálkovek než CSA - mnohem větší základnu cestujících, kteří začínaji cestu v Polsku. Není tak odkazaný na feeding. A po dodání Dreamlinerů budou dálkovky skutečně atraktivní a pax je budou preferovat před LH, KL,...To je pravě problém v PRG, kde všichni lítají do US s LH, AF, protože CSA není schopno nabídnout competitive produkt. BTW LH bude asi posouvat první ranní frekvenci do FRA na 6:00 a v osum přídá další let. Právě kůli letům do US.
Další klientelu si bude LOT svážet z TLL, RIX, VNO, LED...

Se to nezdá, ale nám pomalu roste a spolu s Eurolotem a Centralwings má už 58 letadel.

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Foxx píše:Spíš gasarbeitři :D

Ja to nechtel rict tak hrube :)


Odpovědět