Qatar Airways VIE-BKK

zuzi80
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 02. 2007, 17:27
Stav: Offline

Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od zuzi80 »

Chtela jsem se zeptat, jestli potrebuji nejaky blby :evil: vizum, kdyz mam jen prestup v Doha. Letim dal do Bangkoku!!!

PROSIM, moc dulezity. Mam letet uz v sobotu!!! :idea:
Mela jsem letet pres Abu Dhabi, ale nedostanu tam vizum!!!
Tak ted musim nejak rychle ty letenky zmenit, protoze
v Bangkoku nam zacina dovolena, ktera je na presne dny uz
naplanovana!!!

DEKUJI MOC ZA ODPOVED!!!!!!!!!!!!


lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od lu2n »

Pakliže pokračuješ do BKK z DOH do osmi hodin od příletu, máš potvrzenou rezervaci a nehodláš opustit tranzitní prostor, tak žádný blbý vízum nepotřebuješ

zuzi80
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 02. 2007, 17:27
Stav: Offline

Příspěvek od zuzi80 »

Tak to teda moc dekuju.

Na letisti jsme jen 2 hodiny, transitni misto neopustim, takze se muzu fakt tesit na tu dovcu....

SUPEEERRRR

Tommasso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 10. 2008, 21:00
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od Tommasso »

A nevíte jak je to s vízem, pokud překročím těch 8 hodin a přitom tranzitní prostor neopoustím? MZV uvádí dokonce 12 hodin, ale těm moc nevěřím...

eskapist
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 09. 2008, 13:31
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od eskapist »

no pri prestupu v abu dhabi taky vizum nepotrebujes pokud mas navazny let a letis ze stejneho letiste a terminalu pokud letecka spolecnost leti z jineho letiste nebo let leti az za dlouho tak ti vizum vyridi oni ... (tedy jen emirates nebo etihad) ty nic nemusis predkladat staci prijit k odbaveni s pasem bez viza... nicmene to o to musis nejdrive leteckou spolecnost pozadat.... ja jsem takhle letel pres dubaj byl jsem tam 26hod vizum jsem dostal na letisti a poplatek uhradil emirates zadne formulare nebo vyrizovni viz.... jinak na strankach IATA mas nejnovejsi aktualizovane informace ohledne viz kamkoliv podle ktereho se ridi i letecke spolecnosti


FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od FlyingDuckie »

eskapist píše:no pri prestupu v abu dhabi taky vizum nepotrebujes pokud mas navazny let a letis ze stejneho letiste a terminalu pokud letecka spolecnost leti z jineho letiste nebo let leti az za dlouho tak ti vizum vyridi oni ... (tedy jen emirates nebo etihad) ty nic nemusis predkladat staci prijit k odbaveni s pasem bez viza... nicmene to o to musis nejdrive leteckou spolecnost pozadat.... ja jsem takhle letel pres dubaj byl jsem tam 26hod vizum jsem dostal na letisti a poplatek uhradil emirates zadne formulare nebo vyrizovni viz.... jinak na strankach IATA mas nejnovejsi aktualizovane informace ohledne viz kamkoliv podle ktereho se ridi i letecke spolecnosti


Ahoj - dovolím si tě trošku poopravit.
Pracuju na Customer Service společnosti Emirates.
Není pravda, že by víza platili Emirates ! Samozřejmě jsou hrazena klientem, a už vůbec není možné jít z tranzitu bez jakéhokoliv dokladu o udělení víza ! jen s pasem to vážně nejde.
Tranzitní vízum se uděluje na 96 hodin. Méně to nejde, samozřejmě ale to neznamená, že musíš být v UAE 96 hodin, je to maximum. Poplatek za vízum je 1100 CZK, který hradí cestující. Jakmile obdrží vízum, dostane formulář, který je imigračním potvrzený, ten si vytiskne a sám vloží do pasu. Jinak to opravdu nejde.... Pokud ti něco zaplatili Emirates tak se opravdu nejednalo o vízum.

Hezký den !

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od euroflyer »

FlyingDuckie píše:
eskapist píše:no pri prestupu v abu dhabi taky vizum nepotrebujes pokud mas navazny let a letis ze stejneho letiste a terminalu pokud letecka spolecnost leti z jineho letiste nebo let leti az za dlouho tak ti vizum vyridi oni ... (tedy jen emirates nebo etihad) ty nic nemusis predkladat staci prijit k odbaveni s pasem bez viza... nicmene to o to musis nejdrive leteckou spolecnost pozadat.... ja jsem takhle letel pres dubaj byl jsem tam 26hod vizum jsem dostal na letisti a poplatek uhradil emirates zadne formulare nebo vyrizovni viz.... jinak na strankach IATA mas nejnovejsi aktualizovane informace ohledne viz kamkoliv podle ktereho se ridi i letecke spolecnosti


Ahoj - dovolím si tě trošku poopravit.
Pracuju na Customer Service společnosti Emirates.
Není pravda, že by víza platili Emirates ! Samozřejmě jsou hrazena klientem, a už vůbec není možné jít z tranzitu bez jakéhokoliv dokladu o udělení víza ! jen s pasem to vážně nejde.
Tranzitní vízum se uděluje na 96 hodin. Méně to nejde, samozřejmě ale to neznamená, že musíš být v UAE 96 hodin, je to maximum. Poplatek za vízum je 1100 CZK, který hradí cestující. Jakmile obdrží vízum, dostane formulář, který je imigračním potvrzený, ten si vytiskne a sám vloží do pasu. Jinak to opravdu nejde.... Pokud ti něco zaplatili Emirates tak se opravdu nejednalo o vízum.

Hezký den !

vlastní zkušenost s tranzit vísem v dubaji: arabští hoši, všichni mimořádně důležití, nemohli pochopit, že vstupujeme do země a nebudeme tam spát, takže na immigration jsme strávili hodinku z celkových deseti, co jsme na dubaj měli. V případě Dubaje je blonďatá přítelkyně jako společnice zjevně nevýhodou, postupně si ji přišlo prohlídnout asi padesát celníků. Moc milá země:-)jednou mi dubaj bohatě stačil

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od euroflyer »

FlyingDuckie píše:
eskapist píše:no pri prestupu v abu dhabi taky vizum nepotrebujes pokud mas navazny let a letis ze stejneho letiste a terminalu pokud letecka spolecnost leti z jineho letiste nebo let leti az za dlouho tak ti vizum vyridi oni ... (tedy jen emirates nebo etihad) ty nic nemusis predkladat staci prijit k odbaveni s pasem bez viza... nicmene to o to musis nejdrive leteckou spolecnost pozadat.... ja jsem takhle letel pres dubaj byl jsem tam 26hod vizum jsem dostal na letisti a poplatek uhradil emirates zadne formulare nebo vyrizovni viz.... jinak na strankach IATA mas nejnovejsi aktualizovane informace ohledne viz kamkoliv podle ktereho se ridi i letecke spolecnosti


Ahoj - dovolím si tě trošku poopravit.
Pracuju na Customer Service společnosti Emirates.
Není pravda, že by víza platili Emirates ! Samozřejmě jsou hrazena klientem, a už vůbec není možné jít z tranzitu bez jakéhokoliv dokladu o udělení víza ! jen s pasem to vážně nejde.
Tranzitní vízum se uděluje na 96 hodin. Méně to nejde, samozřejmě ale to neznamená, že musíš být v UAE 96 hodin, je to maximum. Poplatek za vízum je 1100 CZK, který hradí cestující. Jakmile obdrží vízum, dostane formulář, který je imigračním potvrzený, ten si vytiskne a sám vloží do pasu. Jinak to opravdu nejde.... Pokud ti něco zaplatili Emirates tak se opravdu nejednalo o vízum.

Hezký den !

jinak zastoupení Emirates Globair si nemůžu vynachválit: bez problémů udělali seating, který nějak nešel přes prodejce letenek, stejně jako víza. ale platilo se:-)

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od FlyingDuckie »

euroflyer píše:
FlyingDuckie píše:
eskapist píše:no pri prestupu v abu dhabi taky vizum nepotrebujes pokud mas navazny let a letis ze stejneho letiste a terminalu pokud letecka spolecnost leti z jineho letiste nebo let leti az za dlouho tak ti vizum vyridi oni ... (tedy jen emirates nebo etihad) ty nic nemusis predkladat staci prijit k odbaveni s pasem bez viza... nicmene to o to musis nejdrive leteckou spolecnost pozadat.... ja jsem takhle letel pres dubaj byl jsem tam 26hod vizum jsem dostal na letisti a poplatek uhradil emirates zadne formulare nebo vyrizovni viz.... jinak na strankach IATA mas nejnovejsi aktualizovane informace ohledne viz kamkoliv podle ktereho se ridi i letecke spolecnosti


Ahoj - dovolím si tě trošku poopravit.
Pracuju na Customer Service společnosti Emirates.
Není pravda, že by víza platili Emirates ! Samozřejmě jsou hrazena klientem, a už vůbec není možné jít z tranzitu bez jakéhokoliv dokladu o udělení víza ! jen s pasem to vážně nejde.
Tranzitní vízum se uděluje na 96 hodin. Méně to nejde, samozřejmě ale to neznamená, že musíš být v UAE 96 hodin, je to maximum. Poplatek za vízum je 1100 CZK, který hradí cestující. Jakmile obdrží vízum, dostane formulář, který je imigračním potvrzený, ten si vytiskne a sám vloží do pasu. Jinak to opravdu nejde.... Pokud ti něco zaplatili Emirates tak se opravdu nejednalo o vízum.

Hezký den !

jinak zastoupení Emirates Globair si nemůžu vynachválit: bez problémů udělali seating, který nějak nešel přes prodejce letenek, stejně jako víza. ale platilo se:-)


Seating - kdykoliv, kdekoliv na počkání :-), jen musíš být clenem skywards nebo cestovat v J popr. F class :-)

S tím vizem - jj platí se :-) a blondata pritelkyne je urcite prekazkou a pro arabase nevidanou exotikou :-))), takže příště nějakou cikánku a jste skrz do 10 minut :lol:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od euroflyer »

Seating - kdykoliv, kdekoliv na počkání :-), jen musíš být clenem skywards nebo cestovat v J popr. F class :-)


skywards jsem neměl (teď už ano:-) a jel jsem v nejlevnějším tarifu, co to šlo:))jen jsem napsal slušný mail a slušně mi seating provedli:)))

S tím vizem - jj platí se :-) a blondata pritelkyne je urcite prekazkou a pro arabase nevidanou exotikou :-))), takže příště nějakou cikánku a jste skrz do 10 minut :lol:


příště přes dubaj letím sice opět..nicméně nehodlám znovu na vlastní oči vidět, co je postavené z peněz za benzín:-)raději využiji dutyfree:-)jinak tip pro nekuřáky: kuřáky neuvěřitelně potěšíte dubajskými cigáry. kromě ceny jsou prý červené marlbora v provedení Dubaj mnohem silnější:-)

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od FlyingDuckie »

euroflyer píše:příště přes dubaj letím sice opět..nicméně nehodlám znovu na vlastní oči vidět, co je postavené z peněz za benzín:-)raději využiji dutyfree:-)jinak tip pro nekuřáky: kuřáky neuvěřitelně potěšíte dubajskými cigáry. kromě ceny jsou prý červené marlbora v provedení Dubaj mnohem silnější:-)


tak nevím,kdys letěl s EK naposledy, ale ted uz vazne seating nelze , pokud nejses clenem skywards. Takže každej kdo chce eating se musi zaregistrova ateprve potom ho jsem schopnej potvrdit :-).. teda takhle zní oficiální vyhádření manchesteru.
Jinak - když já letěl s EK a nebyl FQTV, tak seating visel až do odletu HN :-/

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od euroflyer »

FlyingDuckie píše:tak nevím,kdys letěl s EK naposledy, ale ted uz vazne seating nelze , pokud nejses clenem skywards. Takže každej kdo chce eating se musi zaregistrova ateprve potom ho jsem schopnej potvrdit :-).. teda takhle zní oficiální vyhádření manchesteru.
Jinak - když já letěl s EK a nebyl FQTV, tak seating visel až do odletu HN :-/


bylo to téměř přesně před rokem

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od FlyingDuckie »

euroflyer píše:bylo to téměř přesně před rokem


Aha aha - mno , tak top bude tím... cca 3 měsíce zpátky vzešlo v platnost nařízení :-), že seating už jen FQTV :-)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od dider »

euroflyer píše:...nicméně nehodlám znovu na vlastní oči vidět, co je postavené z peněz za benzín:-)raději využiji dutyfree:-)jinak tip pro nekuřáky: kuřáky neuvěřitelně potěšíte dubajskými cigáry. kromě ceny jsou prý červené marlbora v provedení Dubaj mnohem silnější:-)


No jo teď to budou muset na chvíli omezit, ale i tak si myslim, ze SAE je jeden z tech lepsich prikladu jak s penezma z ropy nalozit - v ramci arabskeho sveta tedy.

Jak EK, tak samotna DXB je sileny kyc. Firstka u EK je pro me naprosta silenost...

FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: Qatar Airways VIE-BKK

Příspěvek od FlyingDuckie »

dider píše:No jo teď to budou muset na chvíli omezit, ale i tak si myslim, ze SAE je jeden z tech lepsich prikladu jak s penezma z ropy nalozit - v ramci arabskeho sveta tedy.

Jak EK, tak samotna DXB je sileny kyc. Firstka u EK je pro me naprosta silenost...


Co v Arábii není kýč ?
Ano - EK je kýč a velký, private cabins ve first jsou příšerný :-), nicméně servis u EK je stále bezkonkurenční :-), hm ?


Odpovědět