Delta Airlines

Odpovědět
Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Sau »

flyingblue píše:
Sau píše:Ok, takže sa zeptat až u přepážky při odbavení, to sem potřeboval vědět, dík.


Pokud mas mile, ptej se co nejdriv :-)



Jde někde zjistit, kolik mil by to stálo ? Vidím správně že by to mělo byt za 12 500 mil ?

http://www.delta.com/skymiles/use_miles ... /index.jsp


Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Prochaine »

Já bych řekl 25.000 mil, pokud máš Full Economy, tak 15.000 mil.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od neuromancer »

A ještě je otázka, jaké konkrétní tarify znamená věta "From Select Fares", bo třeba u domestic upgrade award je tato poznámka "L, U, T, and E class fares are not upgradeable"

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

neuromancer píše:A ještě je otázka, jaké konkrétní tarify znamená věta "From Select Fares", bo třeba u domestic upgrade award je tato poznámka "L, U, T, and E class fares are not upgradeable"


Ja vim, ze to na 100% jde jenom z BMY

M

luckies21
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 16. 08. 2008, 14:30
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od luckies21 »

podle dosud neoficialni informace Delta v zimni sezone nebude litat do PRG... :(


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od romul »

luckies21 píše:podle dosud neoficialni informace Delta v zimni sezone nebude litat do PRG... :(


už je to oficiální...

Přímá linka Delta Air Lines Praha – New York (JFK), W12
Z důvodu vysokých cen leteckého paliva a výkyvů v poptávce cestujících snižuje
společnost Delta Air Lines kapacitu na trans-atlantických letech pro zimní sezónu
2012. Jako součást těchto opatření bude na zimní sezónu dočasně zrušena i přímá
linka New York (JFK) – Praha. Poslední přímý let na trase New York (JFK) – Praha se
uskuteční 17. listopadu 2012, poslední přímý let na trase Praha – New York (JFK) se
pak uskuteční 18. listopadu 2012. Znovuobnovení provozu na této trase se plánuje
na 30. března 2013. Cestující, kterých se toto zrušení dotkne, budou přesměrováni
na lety partnerských společností Air France a KLM. Cestující mají rovněž možnost
zažádat o refund letenky.

Co je důvodem zrušení tohoto přímého letu na zimní sezónu?
Delta Air Lines pokračuje v optimalizaci svého letového řádu z důvodu vysokých cen
leteckého paliva a nejistého ekonomického vývoje. Již dříve Delta Air Lines oznámila
snížení kapacity na svých trans-atlantických letech o 7 až 8 %. Znovuotevření linky
je plánováno na letní sezónu 2013.
Kdy skončí pravidelná linka New York (JFK) - Praha?
Poslední přímý let na trase New York (JFK) – Praha se uskuteční 17. listopadu 2012,
poslední přímý let na trase Praha – New York (JFK) se pak uskuteční 18. listopadu
2012.

Co bude s cestujícími, kteří již mají zakoupenou letenku na období po
zrušení dané linky?
Cestující by měli být přesměrováni dne 16. června 2012 na lety partnerských
leteckých společností přes Amsterdam (AMS) nebo Paříž (CDG). Cestující mají rovněž
možnost zažádat o refund letenky.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od don_quijote »

romul píše: Delta Air Lines pokračuje v optimalizaci svého letového řádu ....


Škoda, ta linka mi byla hodně sympatická...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

don_quijote píše:
romul píše: Delta Air Lines pokračuje v optimalizaci svého letového řádu ....


Škoda, ta linka mi byla hodně sympatická...


Presne tak ...

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od JanoS »

flyingblue píše:
don_quijote píše:
romul píše: Delta Air Lines pokračuje v optimalizaci svého letového řádu ....


Škoda, ta linka mi byla hodně sympatická...


Presne tak ...

Nebojte se, otevre se nova linka do Samary, Jekaterinburgu a dalsich atraktivnich destinaci za Uralem. (/sarcasm)

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od pivko »

flyingblue píše:
don_quijote píše:
romul píše: Delta Air Lines pokračuje v optimalizaci svého letového řádu ....


Škoda, ta linka mi byla hodně sympatická...


Presne tak ...


Tak to je velká škoda. Letěl jsem s tím párkrát a špatný mi to nepřišlo. Jistě, do USA se dá dostat celkem pohodlně i jinudy, na druhou stranu, pro letiště je to z hlediska marketingu velká ztráta, protože přece jen, přímá linka do USA je do určité míry přestižní záležitostí. Prostě to ukazuje na to, že význam letiště pořád upadá až ke skutečné provinčnosti. Musím říct, že tak před pěti šesti lety by mně v životě nenapadlo, že k tomuhle může dojít.

Zajímalo by mě ale, zda je toto chyba Delty a její neschopnosti linku prodat nebo zda je poptávka po letech z Prahy do USA skutečně tak malá, aby se tu ani jedna přímá linka neuživila?

Dále si myslím, že tu linku už neobnoví ani příští léto.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od romul »

pivko píše:Zajímalo by mě ale, zda je toto chyba Delty a její neschopnosti linku prodat nebo zda je poptávka po letech z Prahy do USA skutečně tak malá, aby se tu ani jedna přímá linka neuživila?


Těch důvodů je určitě víc. Když v devadesátých letech DL přestala operovat PRG tak měli taky linky plný a nikdo ten krok tenkrát nechápal. Jenže to je globální rozhodnutí, redukce kapacity a na nějakou destinaci oni musí ukázat prstem, na základě definovaného kritéria (Yield?). Tahle linka je sice využívaná, ale průměrné ceny nejsou žádná sláva. Obchodní cestující, zejména zhýčkaní cestující business class tuhle linku nepreferují. Ten DL produkt není nejnovější a ta mašina taky ne.

Situace v EU určitě není růžová a DL tohle vnímá. Cena paliva nemůže být rozhodující pro osud této linky, protože do Amstru těžko poletí na setrvačník...

pivko píše:Dále si myslím, že tu linku už neobnoví ani příští léto.


Obávám se téhož, viz. model Budapešť. Hodně to souvisí se schopností místního síťového dopravce obsluhovat návazné lety. Jen z trhu v PRG taková linka stabilně přežít nemůže, je třeba mít distribuci v širším regionu. No a když ČSA spojení redukuje tak tohle může být druhotný efekt. Jakmile z trhu zmizel Malev tak Budapešť přestala být v tu chvíli atraktivní pro dálkové síťové dopravce. Přímý let DL z PRG do Atlanty byl taky nejdříve jen omezen na letní sezonu a následně zcela uzavřen...

AirDroid
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 03. 04. 2012, 14:10
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od AirDroid »

Myslim, ze problem bude urcite na strane Delty.Nekonkurenceschopne ceny, stare letadlo....Poptavka na te lince je. Na jare to urcite uz nerozletaji. Na druhou stran se tak do budoucna otvira moznost pro CSA pokud to nekdo koupi. Docela by me zajimalo jestli by se na te lince uzivila 319 s tech. mezipristanim. Loni to planovali do Hanoje...

Joshua
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 25. 06. 2009, 18:18
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Joshua »

Otazka zni, jak moc ma na zruseni vliv JV s AF-KLM a jejich prodej produktu DL na Evropskem trhu...

Fapive
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 27. 02. 2012, 14:08
Pohlaví: muž
Bydliště: lkpr
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Fapive »

AirDroid píše:Myslim, ze problem bude urcite na strane Delty.Nekonkurenceschopne ceny, stare letadlo....Poptavka na te lince je. Na jare to urcite uz nerozletaji. Na druhou stran se tak do budoucna otvira moznost pro CSA pokud to nekdo koupi. Docela by me zajimalo jestli by se na te lince uzivila 319 s tech. mezipristanim. Loni to planovali do Hanoje...

Myslím , že když by si čsa vzali nějakou a330 (AMCI pronájem , či něco podobného) v pěkném stavu a s IFE, tak by mohli jedním strojem točit N.Y. a vietnam , případně i Abu Dhabi. Mám zato , že vytíženost by být mohla a byl by to krásný návrat k long-haulům. S mezipřistáním to podle mě nemá smysl , to už můžu rovnou letět přes AMS,FRA,CDG... . Tedy , pokud by nebyla nějaká super cena , ale to asi nehrozí :) .

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od gr09 »

Fapive píše:Myslím , že když by si čsa vzali nějakou a330 (AMCI pronájem , či něco podobného) v pěkném stavu a s IFE, tak by mohli jedním strojem točit N.Y. a vietnam , případně i Abu Dhabi. Mám zato , že vytíženost by být mohla a byl by to krásný návrat k long-haulům.

Libilo by se mi to, ale na linkach do JFK by je konkurence slupla jak malinu...


Odpovědět