Delta Airlines

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od pepa007 »

Asi jsem zaspal, ale Delta zase lítá PRG-JFK? Jak to v těch 767 vypadá? Internet na palubě asi nehrozí, co? Díky


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od happyna »

Dalsi safety video z dilny Delty
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vttuonfu2BM[/youtube]

jaypala
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 04. 2014, 10:19
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od jaypala »

PRG-JFK je v prodeji jiz od 02MAY16... a koukam, ze par tydnu B763 a pak B764. tak uvidime jestli to tak zustane :idea:

jaypala
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 04. 2014, 10:19
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od jaypala »

jaypala píše:PRG-JFK je v prodeji jiz od 02MAY16... a koukam, ze par tydnu B763 a pak B764. tak uvidime jestli to tak zustane :idea:

a v cervenci vidim A333?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od pepa007 »

jaypala píše:
jaypala píše:PRG-JFK je v prodeji jiz od 02MAY16... a koukam, ze par tydnu B763 a pak B764. tak uvidime jestli to tak zustane :idea:

a v cervenci vidim A333?


No Jo, je tam! Akorát ceny mi to v červenci ukazuje kolem 28 tisíc, zatímco v červnu 12 tisíc.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Marty-t »

Tak bych se rád podělil o jednu zkušenost relativně pokročilého PAX (za kterého se považuju), která zatím vedla k probdělé noci a prozatímnímu obohacení Delty o 1300 usd. Jojo, kovářova kobyla...

Takže začlo to koupí return ticketu známému za 1600 usd u Delty. V tomoto tarifu je non-refundable - tj. že při změně nebo zrušení letenky člověk neobdrží peníze zpět, ale dostane je na tzv. eCredit a má rok od původní koupě na to, aby eCredit použil na bookování libovolné nové letenky pro tohoto stejného pasažéra. Za toto je u mezinárodního letu poplatek 300 usd.

OK, takže došlo k tomu, že bylo nutné letenku za 300 usd zrušit a použít zbytek na bookování nové letenky, kde tarif byl jen 30 usd dražší. Tj. doplatek měl být jen 330 usd.

No tak jsem zmáčkl tlačítko Cancel (asi jsem měl Change). Potvrdil jsem zrušení letu. Systém Delty mi napsal redeem kód - vlastně 13 číslic zrušené letenky. Docela notnou chvíli jsem váhal co dál. Pak mne napadlo prostě udělat nový booking - pro stejného pasažéra z jiného (bližšího) města ve vhodnější dny. Letenka byla jen o 30 dolarů dražší než původní. Vyplnil jsem údaje o PAX a při platbě jsem zaškrtl možnost eCredit napsal Redeem kód a objevilo se vyúčtování, že mám 1600 minus 300 usd - tj. 1300 usd kreditu. Takže zbývalo doplatit těch 330 usd rozdílu. Napsal jsem číslo kreditky zmáčkl tlačítko s rezervací a zatímco system pracoval, šel jsem si dát panáka, že jsem i tohle zvládl. Jenže předčasně.

Chyba - číslo karty je chybné... Zjistil jsem, že jsem se překlepl, 6tku opravil za 8čku a dal znovu booking. Tentokrát systém zahlásil session timed-out. Zopakujte rezerevaci. Takže jsem začal na novo, ale tentokrát už systém starou letenku na redeem nenabídl. Takže to skončí tak, že budu muset na hotline. Jsem strašně zvědavý, celou noc jsem nespal. Pracuji taky u mezinárodní korporace a vše na co není systém připraven je na dlouhé lokty, na několikateré vysvětlování 1st, 2nd a 3rd level supportu. No nic budu referovat jak jsem dopadl.

Jinak, a to aby to nevyznělo vůči Deltě nějak špatně - jejich systém je super, intuitivní, i ten systém eCreditů je podle mne pro zákazníky Delty skvělá věc. Tedy když funguje a nedojde jak u mne ke kumulaci situace se kterou zjevně nikdo nepočítal...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Marty-t »

Tak jsem volal nejprve na Hotline do Prahy, kde mne ochotná slečna vyslechla a řekla, že v mém případě mi pomoci nedokáže. Že mám zavolat na centrálu do USA.

Tak další asi půlhodinový hovor do US, kde slečna problém pochopila, původní rozdělanou pře-rezervaci po interní konzultaci se svým supportem v systému našla, zeptala se mne na platební údaje. Akorát doplatek už nebyl 330 usd, ale 580 protože mezitím prošla noc a původní termín nebyl po 3 týdnech, ale do 3 týdnů, takže nová letenka během těch pár hodin zdražila...

No co už no - kdo nic nedělá nic nezkazí, hlavně že na to už nemusím myslet a mám vyřešeno. Jinak v těchto krizových situacích se projeví jestli člověk letí s fungující společností, což zde na mne tak profesionálně působilo...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

Marty-t píše:Tak jsem volal nejprve na Hotline do Prahy, kde mne ochotná slečna vyslechla a řekla, že v mém případě mi pomoci nedokáže. Že mám zavolat na centrálu do USA.

Tak další asi půlhodinový hovor do US, kde slečna problém pochopila, původní rozdělanou pře-rezervaci po interní konzultaci se svým supportem v systému našla, zeptala se mne na platební údaje. Akorát doplatek už nebyl 330 usd, ale 580 protože mezitím prošla noc a původní termín nebyl po 3 týdnech, ale do 3 týdnů, takže nová letenka během těch pár hodin zdražila...

No co už no - kdo nic nedělá nic nezkazí, hlavně že na to už nemusím myslet a mám vyřešeno. Jinak v těchto krizových situacích se projeví jestli člověk letí s fungující společností, což zde na mne tak profesionálně působilo...


Napis jim reklamaci, oni Ti vratej 580-330 USD. Byla jejich chyba, zes to nestih.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Marty-t »

Jsou toho plné noviny a zde nikde žádné info:
Výpadek systémů Delta Air Lines postihl polovinu firemních letů
http://ekonomika.idnes.cz/vypadek-syste ... oprava_pas

P.S. Jinak s jejich booking systémem i službami mám jen nejlepší zkušenosti - vše intuitivní a tam, kde by to člověk logicky hledal... Ale otázka comfortu a stability jsou dvě rozdílné věci. Navíc zřejmě i booking systému a interního systému řídícího lety...

Man
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 10. 2016, 20:43
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Man »

Před pár dny jsme se vrátili z New Yorku a kvalita servisu na palubě Delty nás velmi příjemně překvapila. Místo původně plánoveného B767 letěl Airbus A330, vše nové a krásně čisté. Servis v economy class na obou letech byl jeden z nejlepších co jsme kdy zažili. Na letu do New Yorku servírovali dvě plnohodnotná jídla a snack, přísun alko a nealko nápojů byl pravidlený, rozdávali pravidelně i lahve vody, amenity kit postrádal snad jen papuče :). Wifi za poplatek jsme nevyužili, IFE bylo parádní. Oba lety byly klidné a na čas. Na cestě zpátky se servírovala večeře a snídaně a opět dostatek pití. Posádka byla vždy usměvavá a profesionální, na obou letech byly i české stewardky. Terminál Delty v New Yorku nás překvapil rychlostí pasovky na příletu a rychlostí odbavení na odletu (nesrovnatelné s naší první zkušeností s USA s příletem do LAX v roce 2015). Cena za zpáteční letenku byla ca. 12 000Kč a 25% mil se nám napočítalo do Aeroflot bonus programu. Ač jsem spíše pasivním členem fóra a cesta letadlem je pro mě spíše nutným zlem na cestě do destinace, byl jsem deltou tak nadšen, že mě to přimělo napsat chválu i sem :). Byla to naše první zkušenost s americkýma aerolinkama a upřímně nechápu zdejší spíše negativní hodnocení amerických společností. Vím, že jedna vlaštovka (nebo linka s Airbusem A330 :)) jaro nedělá a proto jsem zvědavý na náš příští let s deltou v únoru z LAX do HNL.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od m@rtin »

Diky za report, jen mi v nem chybi to nejpodstatnejsi. Jaka byla vytizenost? Diky

Man
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 10. 2016, 20:43
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Man »

V Business class nevím, v economy odhadem tak 95% na obou letech.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od firefly »

Rozhodně souhlasím s předchozím kolegou. Právě dnes jsem se vrátila z NY, tam i zpět s Deltou, také A330 a servis totožný. Byla jsem maximálně spokojená.
Byl to přímý let, tam i zpět a v Economy obsazenost při cestě na JFK - 21.10.2016 - 99% a při cestě zpět v Economy asi 90%.
Bohužel při cestě tam i zpět cestovala nějaká organizovaná skupina českých turistů a bylo to sakra znát. Došlo i na potlesk a při letu z PRG se 3 pánové doslova ožrali. Docela by mě zajímalo, jak zvládli pohovor na imigračním....

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od clovicek »

Musím jen souhlasit. Delta je nyní zcela jiná firma než před lety. Zaměstnanci mají přímý podíl ze zisku (až +30% k platu) a velké bonusy za on-time performance a customer satisfaction (měřeno na vyplněných dotaznících rozeslaných mailem automaticky vybraným cestujících po letu). A330 z JFK báze jsou navíc jen několik měsíců stará a IFE je bez konkurence. Jídlo z Prahy občas drhne, hlavně ten druhý snack z Prahy (rozpečená houska) a Magnum. Na ČSA OK Plus navíc vždy 100% ať už máte jakýkoliv tarif!! Linka bohužel letos končí a znovu začnou létat až příští rok.

15/10 - LF 99% PRG-JFK
21/10 - LF 90% JFK-PRG
23/10 - LF 100% PRG-JFK
25/10 - LF 25% JFK-PRG

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od honzeek1 »

firefly píše:Rozhodně souhlasím s předchozím kolegou. Právě dnes jsem se vrátila z NY, tam i zpět s Deltou, také A330 a servis totožný. Byla jsem maximálně spokojená.
Byl to přímý let, tam i zpět a v Economy obsazenost při cestě na JFK - 21.10.2016 - 99% a při cestě zpět v Economy asi 90%.
Bohužel při cestě tam i zpět cestovala nějaká organizovaná skupina českých turistů a bylo to sakra znát. Došlo i na potlesk a při letu z PRG se 3 pánové doslova ožrali. Docela by mě zajímalo, jak zvládli pohovor na imigračním....


Nedivil bych se, kdyby to zrovna ten den byla soucast party vypravy do Las Vegas na nejmenovanou akci, nastesti jsem letel o par dni drive, ale vsechny predchozi lety se nesli v tomto duchu. A musim rict, ze ani ja jsem na pohovoru nemel problem, kdyz jsem se toho ucastnil, ale mozna to bylo diky 50+ razitkum v historii mych cest :)

Jinak Delta udelal obrovsky skok a je pro mne absolutne preferovanou spolecnosti pro TATL. Za posledni mesic jsem vyzkosel business v AF, KL a DL, musim rict, ze evropsti konkuretni znacne zaostavaji co se tyce celkoveho dojmu z letu.

Mimochodem zrovna to pisu z letu LAS-MSP :)


Odpovědět