Delta Airlines

Odpovědět
Martin@@@
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 06. 2017, 11:02
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Martin@@@ »

flyingblue píše:
Martin@@@ píše:[

jasný rozumím. Jen mám poslední otázku a pak Vás již nebudu s tímto otravovat. Byl by zde někdo, kdo tomu rozumí schopen se podívat na počasí (pokud je to nějak veřejně dostupné) zda šlo v tom počasí letět nebo ne? Případně pokud se najde čas i vysvětlení proč mohou letět ostatní a to naše ne...

díky moc


Pokud ma Tvuj kolega pravdu v tom, ze aerolinka argumentuje:

Oficiální důvod zrušení je: Canceled due to crew uncovered due to weather


Tak je to celkem jasne (pro ty, co umej anglicky). Proste nedorazila posadka kvuli pocasi. Mohla nedorazit z vedlejsiho vidlakova stejne jako treba Aljasky. Takze pokud nekdo zjisti, odkud ta posadka (ne)letela a proc nebyla na JFK k dispozici posadka nahradni a jake bylo pocasi na vsech dalsich bazich, odkud mohli poslat posadku, tak je to vsechno brnkacka.

Takze pokud forum airways sleduje nekdo s pristupem do planovani letu na JFK, umi dobre cesky a bude Ti chtit a moci vyhovet - aby pripadne poskodil vlastnicho zamestnavatele, tak uz nic dalsiho neni treba :-)



já ti děkuju, Kapitáne za velmi milou odpověď, doufám, že ti tento příspěvek udělal radost, docela by ses hodil na zákaznický servis Delty do USA. Možná jsem opravdu poslední na světe kdo to nechápe, ale proč by neměla platit kompenzace za to, když se posádka nedostavila? Chápu, že naše letadlo nemusí, vzlétnou kvůli počasí, ale že se posádka nedostaví? Stejně tak s námi nikdo nebude mít slitování, pokud letadlo nestihneme z jakýchkoliv důvodů… Pokud se najde někdo ochotný, kdo by mi to objasnil jak to opravdu je/chodí...budu rád...pokud to znovu nebude k věci, nemusíte odpovídat

Díky


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

Martin@@@ píše:
já ti děkuju, Kapitáne za velmi milou odpověď, doufám, že ti tento příspěvek udělal radost, docela by ses hodil na zákaznický servis Delty do USA. Možná jsem opravdu poslední na světe kdo to nechápe, ale proč by neměla platit kompenzace za to, když se posádka nedostavila? Chápu, že naše letadlo nemusí, vzlétnou kvůli počasí, ale že se posádka nedostaví? Stejně tak s námi nikdo nebude mít slitování, pokud letadlo nestihneme z jakýchkoliv důvodů… Pokud se najde někdo ochotný, kdo by mi to objasnil jak to opravdu je/chodí...budu rád...pokud to znovu nebude k věci, nemusíte odpovídat

Díky


Jeste jednou a zcela polopaticky. Ja NETVRDIM, ze bys nemel dostat kompenzaci. Jenom tvrdim, ze myslet si, ze Ti tu kompenzaci vyplati nekdo ve foru Airways, je zhruba stejne naivni jako myslet si, ze Ti ji da nekdo na lamparne. Dokonce, kupodivu (a pri vsi ucte), na foru Airways nebude velmi pravdepodobne nikdo, kdo vi, jak Delta vyrizuje stiznosti na letech z Noveho Jorku ... :idea:

Proste bud podej tu zadost sam a nebo se spolehni na nejaky vymahace.

Vyplneni se da udelat za radove desitky minut.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od micaello »

A znovu, chceš tu po někom informaci o počasí. Nicméně nevíš, odkud ten pilot/posádka měli přiletět. Očividně nebyl problém v počasí v blízkém okolí New Yorku, z kterého, jak jsi psal, letadla normálně odlétala. Takže problém musel být někde na cestě té posádky, která měla obsluhovat tvůj let. Tohle se fakt blbě dokazuje.

Takže buď se z nich pokus vlastními silami vytřískat aspoň nějaké míle do programu nebo slevové vouchery na letenky, anebo to zkus vysvětlit nějaké vymahačské agentuře, na internetu je jich spousta, berou si většinou pak 20-30% z vymožené kompenzace. I když mají formulář na webu, kde ti to nedovolí vybrat důvod zrušení letu počasí, určitě mají i nějakou mailovou adresu :thumbup:

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od michal4 »

Byl to let do EU, takže by na to měla platit evropská regulace (navíc v US mají taky nějakou podobnou). Pokud vím vyšší moc platí jen na nemožnost odstartování letadla kvůli počasí. Nedostavení se posádky z důvodu počasí jinde, nebo kvůli tomu, že tvé letadlo ještě trčí 1000 km vedle kvůli blizzardu, by nemělo leteckou společnost zprosťovat povinnosti vyplatit cestujícímu kompenzaci. Týkat by se to mělo i neevropských segmentů u letenky z/do Evropy.

Ale budu rád, když mě případně někdo opraví. Taky mě s nimi čeká let.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od beardie »

afaik to plati len pre europske aerolinky


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od michal4 »

Dík. Teď jsem to progooglil a zase jsem o něco chytřejší. V té EU nic nemůžou udělat pořádně.

Právo na kompenzace se týká jen letí z EU u letecké společnosti z jiné země. U letu do EU toto pravidlo neplatí.

http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_cs.htm
Naposledy upravil(a) michal4 dne 28. 06. 2017, 10:04, celkem upraveno 1 x.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od alesesl »

michal4 píše:Dík. Teď jsem to progooglil a zase jsem o něco chytřejší. V té EU nic můžou udělat pořádně.

Právo na kompenzace se týká jen letí z EU u letecké společnosti z jiné země. U letu do EU toto pravidlo neplatí.

http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_cs.htm


Pripad uzavren a uz se to tu nemusi propirat porad dokola. Super.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Delta Airlines

Příspěvek od CheckFlyer »

Tak, report z dnešní linky New York (JFK) – Praha (PRG)
Vytíženost 100%, dokonce 4 lidi přebookovaní. Nicméně Boeing 767-400 je dost starý a interiér nestojí za nic, mohli by k nám posílat lepší kusy. Ale co, východní Evropa. :roll:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

CheckFlyer píše:Tak, report z dnešní linky New York (JFK) – Praha (PRG)
Vytíženost 100%, dokonce 4 lidi přebookovaní. Nicméně Boeing 767-400 je dost starý a interiér nestojí za nic, mohli by k nám posílat lepší kusy. Ale co, východní Evropa. :roll:


Posilaj je treba do Nice nebo do Frankfurtu :-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od micaello »

CheckFlyer píše:Tak, report z dnešní linky New York (JFK) – Praha (PRG)
Vytíženost 100%, dokonce 4 lidi přebookovaní. Nicméně Boeing 767-400 je dost starý a interiér nestojí za nic, mohli by k nám posílat lepší kusy. Ale co, východní Evropa. :roll:

Simtě, kdybys viděl tu vybydlenou 747, co posílá na JFK z AMS KLM... :D To 767 Delty je ještě :thumbup:

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od CheckFlyer »

flyingblue píše:
CheckFlyer píše:Tak, report z dnešní linky New York (JFK) – Praha (PRG)
Vytíženost 100%, dokonce 4 lidi přebookovaní. Nicméně Boeing 767-400 je dost starý a interiér nestojí za nic, mohli by k nám posílat lepší kusy. Ale co, východní Evropa. :roll:


Posilaj je treba do Nice nebo do Frankfurtu :-)


Jo? Tak to jo.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od CheckFlyer »

micaello píše:
CheckFlyer píše:Tak, report z dnešní linky New York (JFK) – Praha (PRG)
Vytíženost 100%, dokonce 4 lidi přebookovaní. Nicméně Boeing 767-400 je dost starý a interiér nestojí za nic, mohli by k nám posílat lepší kusy. Ale co, východní Evropa. :roll:

Simtě, kdybys viděl tu vybydlenou 747, co posílá na JFK z AMS KLM... :D To 767 Delty je ještě :thumbup:


S vybydlenou 744 KLM jsem letěl 1x AMS–SFO a AMS–LAX, stejně bych řekl že ten 764 byl horší.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od neuromancer »

Nevím, jestli je TXL už západní Evropa, ale tam standardně posílají 767-300, včera jsem s nimi letěl sice v C, ale už i ten je celkem jetý, nicméně to alespoň přikryli výborným servisem.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Lemon »

CheckFlyer píše:
micaello píše:
CheckFlyer píše:Tak, report z dnešní linky New York (JFK) – Praha (PRG)
Vytíženost 100%, dokonce 4 lidi přebookovaní. Nicméně Boeing 767-400 je dost starý a interiér nestojí za nic, mohli by k nám posílat lepší kusy. Ale co, východní Evropa. :roll:

Simtě, kdybys viděl tu vybydlenou 747, co posílá na JFK z AMS KLM... :D To 767 Delty je ještě :thumbup:


S vybydlenou 744 KLM jsem letěl 1x AMS–SFO a AMS–LAX, stejně bych řekl že ten 764 byl horší.


No ono to ještě není tak dávno, co PRG-JFK operovala Delta se 767 bez IFE (televize na stropě v uličkách nepočítám)... :D
Se 747 KLM jsem párkrát letěl (např. IAH-AMS nebo AMS-NRT) a za prd to, alespoň dle mého, nestálo jen v Economy Comfort... :? Aktuální 764 do Prahy mi tedy přijdou vcelku v pohodě, nicméně je to ve srovnáni se standardními 763 nebo A333 Delty mírně obstarožní... :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

Lemon píše: Aktuální 764 do Prahy mi tedy přijdou vcelku v pohodě, nicméně je to ve srovnáni se standardními 763 nebo A333 Delty mírně obstarožní... :)


Mam za to, ze 763 a 764 Delty prosly stejnym retrofitem kabiny.


Odpovědět