Delta Airlines

Odpovědět
outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

whiskey píše:Ak ti to nevyjde s Deltou, tak si daj pre buduci raz nejake lepsie cestovne poistenie. Napr. ako Jano vyssie spominal s AMEXom alebo napriklad Dinersclub.


Pojištění je dobrý nápad. A nevíte jaká pojišťovna to má v rámci cestovního pojištění na pracovní cesty? To mi zaměstnavatel proplatí, ale služební kreditku nemám, takže tam by to byl s proplácením asi problém.

Já jsem našel na webu tyhle podmínky ohledně kompenzací v EU http://www.mzv.cz/servis/soubor.asp?id=19378 Jenže z toho není patrné, co dělat v případě, že např. letím s jednou letenkou PRG-CDG-JFK-PIT. Do JFK jsem doletěl ok, ale let JFK-PIT Delta zrušila, zaplatila mi tedy hotel a snídani, ale do PIT jsem doletěl o 16 hodin později. Si tedy myslím, že bych měl mít nárok ještě na nějakou kompenzaci, jenže vlastně to JFK-PIT už není let z EU, ale zase je to v rámci té jedné letenky, tak nevím.

Jinak vůbec to zrušení byla fakt sranda, už jsem seděl v letadle, hodinu a půl jsme popojížděli po ploše a pak pilot oznámil, že jsme stále číslo 25 na odlet a že už na to kašle, protože nemůže pracovat víc než 16 hodin a vracíme se na gate a nikam se neletí. Tak to je moje zkušenost s Deltou. JFK je lepší v pátek a v neděli večer vyhnout, opravdu... Tak teď to zkouším přes Atlantu;-) :D

Kdybych nepotřeboval míle, tak už na Deltu kašlu, ale ona skoro jako jediná nedává 50% na levné letenky. Toť můj názor na ni, jinak Air France má na na transatlatické lety daleko lepší služby.


Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Jinak vůbec to zrušení byla fakt sranda, už jsem seděl v letadle, hodinu a půl jsme popojížděli po ploše a pak pilot oznámil, že jsme stále číslo 25 na odlet a že už na to kašle, protože nemůže pracovat víc než 16 hodin a vracíme se na gate a nikam se neletí.


No tak vám aspoň nelhal, ne? Pěkně na férovku vám řekl, jak se věci mají :lol: . Ono je to těžký, spočítat normu a jak to bude dlouho trvat do vzletu není těžký odhadnout, a pak už je to jednoduchý...posádka nemůže odletět, respektive kdyby odletěla, musela by let přerušit a přistát kdovíkde, tzn.náklady pro společnost by byly mnohem vyšší, než když nechá mašinu rovnou na mateřském letišti. Si buď jistý, že kapča měl taky určitě radost, když měl lidem oznamovat, že on táhne dom a vy se tu mějte :D .

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Pilgrim píše:posádka nemůže odletět, respektive kdyby odletěla, musela by let přerušit a přistát kdovíkde, tzn.náklady pro společnost by byly mnohem vyšší, než když nechá mašinu rovnou na mateřském letišti. Si buď jistý, že kapča měl taky určitě radost, když měl lidem oznamovat, že on táhne dom a vy se tu mějte :D .


Kapitán vypadal cekem spokojeně :-) No, jelikož ty byl let JFK-Pittsburgh CRJéčkem, tak to by už asi nikde nepřerušovali. :D Né, to je prostě ten klasickej zpožďovací kolotoč, letadlo lítí většinou do trojúhelníku, přiletí odkudsi pozdě, pozdě jde na odlet, tam je plno a všechno se dokola zpožďujě. Se ale vůbec divím, že na JFK dovolí naplánovat tolik letů, když to letiště evidentně nestíhá.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

outlier píše:
Já jsem našel na webu tyhle podmínky ohledně kompenzací v EU http://www.mzv.cz/servis/soubor.asp?id=19378 Jenže z toho není patrné, co dělat v případě, že např. letím s jednou letenkou PRG-CDG-JFK-PIT. Do JFK jsem doletěl ok, ale let JFK-PIT Delta zrušila, zaplatila mi tedy hotel a snídani, ale do PIT jsem doletěl o 16 hodin později. Si tedy myslím, že bych měl mít nárok ještě na nějakou kompenzaci, jenže vlastně to JFK-PIT už není let z EU, ale zase je to v rámci té jedné letenky, tak nevím.


Obavam sa, ze ziadna kompenzacia nie je namieste podla toho co sa pise v Delta Customer Commitment

Ja byt tebou tak sa vyhnem JFK a lietam cez ATL, ked uz musis letiet s DL. Alebo sadni na NW/KL/OK cez FRA alebo DUS alebo AMS alebo CDG. NWA ma omnoho lepsie a jasnejsie Customers First. Pri takom zdrzani ako si mal ty (16 hod) by si apson dostal zlavu (vo forme ECV) okolo $50 (ak nie viac) z buduceho letu. ECV su pouzitelne na NW/KL/CO a velmi casto aj na AF. Ked dostanes ECV tak tvoj zamestnavatel o tom nemusi vediet. A ak zbieras OK mile tak myslim, ze vsetky NWA rezervacne triedy zarabaju aspon 100%.

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

Příští rok poletím zase do ILM ( Wilmington,NC) takže bych mohl letět nově PRG-ATL-ILM, přesto zůstanu věrný Lufthanse přes CLT. :wink:
Mě stačí každý rok těch pár vnitrostátních letů s US Airways. Nevím jestli je Delta na mezinárodních dálkovkách o moc lepší... :?


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4149
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

MELLO píše:Příští rok poletím zase do ILM ( Wilmington,NC) takže bych mohl letět nově PRG-ATL-ILM, přesto zůstanu věrný Lufthanse přes CLT. :wink:
Mě stačí každý rok těch pár vnitrostátních letů s US Airways. Nevím jestli je Delta na mezinárodních dálkovkách o moc lepší... :?


Horsie ako US asi uz tazko najdes (aspon podla reci na US fore na flyertalku, moje dva lety s US pred dvoma tyzdnami boli OK), takze v pohode mozes skusit DL cez Atlantik. Naposledy som s nimi letel TATL ATL-CDG, a nepamatam si nic neprijenmeho ;)

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

Já s US Airways letím vždy proto, že letenky kupuje sestra a tá má od firmy nejlepší cenu právě na tuhle společnost, takže nemám možnost porovnat s jiným US vnitrostátním přepravcem..

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

MELLO píše:Nevím jestli je Delta na mezinárodních dálkovkách o moc lepší... :?


Moje letosni zkusentost s Deltou je veskrze pozitivni, pred dvema tydny jsem s nimi letel DUS-ATL-BOG a minuly tyden UIO-GYE-ATL-CDG. A zejmena segmentu ATL-CDG se nedalo nic vytknout: novotou "smrdici" 764, individualni IFE, jidlo jedle, servis taky OK. Oproti me zkusenosti zpred 4 let je to markantni zmena k lepsimu. Snad si to nepokazi, jeste me s nimi letos ceka EZE-ATL-SXM...

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

Tak vidím že o tom budu muset začít uvažovat - asi možná rozhodne taky cena.
Jediné negativum je, že Atlanta je dost velké letiště a přestoupit a odbavovat se dál bude asi "na delší lokte" než v příjemném rodinném Charlotte. :wink:

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Delta airlines

Příspěvek od pivko »

Jano píše:DL je dobra letecka firma. Nie sice moja najoblubenejsia, ale je to moja poctiva #2 tuna. Maju velmi dobry schedule odtialto (TYS) a ich B767 su celkom znesitelne na TATL. Ich B777 su celkom pecka v BusinessElite (v turistickej som nikdy na DL neletel).


já jsem se DL v economy přes rybník letěl a letadlo mi přišlo pohodlnější a IFE o dost lepší, než u 310 ČSA na podobné trase (OK-YAC). leč to bylo v roce 2005, od tý doby se u DL mohlo něco změnit, kdežto u ČSA se na této trase nezměnilo asi nic. pro ČSA ovšem hovoří přítomnost prazdroje na palubě, to je vždycky silný lákadlo. mimochodem, letušky mi přišly příjemnější u DL, ale to uznávám, že je jednorázová zkušenost a nemusí to být pravidlem.

taky se mi tenkrát moc líbil Song a jejich IFE na letu JFK - LAS, škoda, že s tím přestali.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Příspěvek od pivko »

Pilgrim píše:Zeleny mikrobusy pouziva Holiday Inn, ne?
To Dracoola - krome "that's amazing" muzou taky dokola opakovat "bloody Czechs" nebo "let`s have some local cuisine, McDonalds will be amazing" nebo taky "poor children from the third world", vis ze za hranicema US and A je pro Amiky uz jen divocina.. :wink:


"bloody Czechs" by podle mě žádnej američan nikdy neřekl, tohle slovní spojení je IMHO spíše doménou lidí od temže.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4149
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Delta airlines

Příspěvek od whiskey »

pivko píše:taky se mi tenkrát moc líbil Song a jejich IFE na letu JFK - LAS, škoda, že s tím přestali.


podla mna najlepsi lowcost. pamatas si, ako bol robeny safety briefing pred odletom? :D
Zhodou okolnosti som tiez letel JFK-LAS-JFK, naviac obidva tie lety mali cislo DL 2050, hoci jeden je zapadnym a druhy vychodnym smerom :shock:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Delta je na číslování letů expert. Taky jejich oblíbeným koníčkem je lety přečíslovávat při posunutí o třeba jen 15 minut.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta airlines

Příspěvek od Pan Am »

pivko píše:taky se mi tenkrát moc líbil Song a jejich IFE na letu JFK - LAS, škoda, že s tím přestali.


podla mna najlepsi lowcost. pamatas si, ako bol robeny safety briefing pred odletom? :D
Zhodou okolnosti som tiez letel JFK-LAS-JFK, naviac obidva tie lety mali cislo DL 2050, hoci jeden je zapadnym a druhy vychodnym smerom :shock:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

Nevíte, kde má Delta zastoupení v Praze? Tj. kam se má člověk obrátit např. se žádostí o kompenzaci za zpoždění nebo rozbité zavaadlo, pokud to zjistíte, když už nejste na letišti?


Odpovědět