Delta Airlines

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Globik »

cocik píše:
Globik píše:Příčina údajně zatím není známá:
http://www.staradvertiser.com/2017/05/0 ... om-flight/


Ale je.

Tak buď tam pisálkové nedoplnili údaj o posledním update nebo jsem měl nějaké zatmění vidu, protože to (že je důvod nejasný) tam fakt bylo uvedené a to, co tomu předcházelo a tedy důvod toho incidentu, v tom článku v době, kdy jsem ho četl a postnul, ještě nebylo. Na video z článku jsem nekoukal, jen jsem četl text.

Nicméně, aerolinka nakonec nabídla kompenzaci:
http://www.staradvertiser.com/2017/05/0 ... th-arrest/


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od RAdek »

Zrovna stojím ve frontě na přepážce Delta na JFK - let do Prahy byl zrušen. Dopravce se sídlem mimo EU - na nějaké kompenzace můžu zřejmě zapomenout, hlavně se nějak dostat domů. Doufám že mne dají aspoň hotel. Můžu chtít letetenku jinam, než do Prahy a s jinou aliancí. Třeba do Vídně nebo do Brna? Co na ně můžu zkusit ohledně požadavků?

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od RAdek »

Zrovna stojím ve frontě na přepážce Delta na JFK - let do Prahy byl zrušen. Dopravce se sídlem mimo EU - na nějaké kompenzace můžu zřejmě zapomenout, hlavně se nějak dostat domů. Doufám že mne dají aspoň hotel. Můžu chtít letetenku jinam, než do Prahy a s jinou aliancí. Třeba do Vídně nebo do Brna? Co na ně můžu zkusit ohledně požadavků?


Jen zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Náhradní let jsem řešil na přepážce Delty v terminálu mezi 0:00 a 3:00 am asi 2,5 hodiny ve frontě a 45 minut vyjednáváním o náhradním letu. Výsledek - letíme další den přes Ženevu do Vídně, takže jiná alinace problém není, dokonce to vypdalo, že nás dostanu do Brna přes Mnichov, ale nepodařilo si jim dostat místa z Mnichova do Brna - pochybuji, že bylo vyprodáno, ale tohle nevyšlo. Dostali jsme deku a polštářek, k dispozici byl Sprite a Cola (voda ne) a po několika hodinách i nějaký obložený chleba a salát. Toť vše. Zdůvodnění - důvod byl počasí, na hotel, taxik ani další péči nemáme nárok a nebudou nám ani asistovat s nalezením ubytování. Vytáhnout ven kufry by byl prý velký problém, takže to prý nemáme chtít, kufry najdeme ve Vídni :-). Už se na to těším.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od alesesl »

RAdek píše:
Zrovna stojím ve frontě na přepážce Delta na JFK - let do Prahy byl zrušen. Dopravce se sídlem mimo EU - na nějaké kompenzace můžu zřejmě zapomenout, hlavně se nějak dostat domů. Doufám že mne dají aspoň hotel. Můžu chtít letetenku jinam, než do Prahy a s jinou aliancí. Třeba do Vídně nebo do Brna? Co na ně můžu zkusit ohledně požadavků?


Jen zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Náhradní let jsem řešil na přepážce Delty v terminálu mezi 0:00 a 3:00 am asi 2,5 hodiny ve frontě a 45 minut vyjednáváním o náhradním letu. Výsledek - letíme další den přes Ženevu do Vídně, takže jiná alinace problém není, dokonce to vypdalo, že nás dostanu do Brna přes Mnichov, ale nepodařilo si jim dostat místa z Mnichova do Brna - pochybuji, že bylo vyprodáno, ale tohle nevyšlo. Dostali jsme deku a polštářek, k dispozici byl Sprite a Cola (voda ne) a po několika hodinách i nějaký obložený chleba a salát. Toť vše. Zdůvodnění - důvod byl počasí, na hotel, taxik ani další péči nemáme nárok a nebudou nám ani asistovat s nalezením ubytování. Vytáhnout ven kufry by byl prý velký problém, takže to prý nemáme chtít, kufry najdeme ve Vídni :-). Už se na to těším.


Tak to dobre dopadlo.

kuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 09. 2014, 23:28
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od kuk »

Mám opačnou zkušenost z HNL, kde nám kvůli technickým problémům posunuli let o cca 15-17 hod. na následující den a tím pádem jsme neměli šanci stihnout navazující lety LAX-CDG-VIE. Ihned poskytnuto základní občerstvení, taxi do hotelu, hotel se snídaní, taxi zpět na letiště, 3x voucher po 15 USD na občerstvení a přebookování přímo do Prahy. I když jsem neměl nárok na kompenzaci, ozval jsem se a dostal ještě extra kompenzaci 250 EUR/pax ve voucherech na lety AF, KL a DL. Za mě spokojenost s Deltou :)


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od kowal »

Já mám zkušenost, že jsme přiletěli kvůli počasí pozdě z FLL na JFK, nestihli přestup, další let za 3 dny před AMS. Hotel nic, kompenzace nic, postarejte se o sebe sami.

Druhý den jsem sehnal dřívější letenky z BOS. Ještě jsme zkusili na čekačku přímo PRG, ale bylo úplně plno. Chtěli jsme teda vyrazit do BOS autem s tím, že někde cestou přespíme. Ale na letišti nebyli schopní nám najít zavazadla, takže nám dali let JFK - BOS na další den.

Další den jsme teda doletěli do BOS, už jsme seděli v letadle do AMS, když nás vysadili kvůli technické závadě. Po 4 hodinách jsme vyrazili a samozřejmě nestihli přípoj v AMS. Na letišti nechápali, proč nechceme letět přes CDG, když prý budeme v PRG dřív. Trvali jsme na přímém letu, tak nás hodili na čekačku a dostali jsme se. V PRG se nám ze tří zavazadel objevilo jedno.

Shrnutí. Vyrazili jsme v pátek cca 12.00 z FLL, v PRG měli být v sobotu někdy kolem 10.30. Dorazili jsme v pondělí večer a zbylá dvě zavazadla nám dorazila domů těsně před půlnocí v úterý.
Jako kompenzaci jsme tenkrát dostali akorát něco od KLM, od DL ani ťuk, i když kdybych býval bojoval, tak bych z nich asi něco dostal.

Jinak řešit cokoliv s kýmkoliv byl problém, protože se na přepážkách pořád střídali lidi a vždy jsem musel vyprávět celý příběh znovu.

Martin@@@
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 06. 2017, 11:02
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Martin@@@ »

RAdek píše:
Zrovna stojím ve frontě na přepážce Delta na JFK - let do Prahy byl zrušen. Dopravce se sídlem mimo EU - na nějaké kompenzace můžu zřejmě zapomenout, hlavně se nějak dostat domů. Doufám že mne dají aspoň hotel. Můžu chtít letetenku jinam, než do Prahy a s jinou aliancí. Třeba do Vídně nebo do Brna? Co na ně můžu zkusit ohledně požadavků?


Jen zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Náhradní let jsem řešil na přepážce Delty v terminálu mezi 0:00 a 3:00 am asi 2,5 hodiny ve frontě a 45 minut vyjednáváním o náhradním letu. Výsledek - letíme další den přes Ženevu do Vídně, takže jiná alinace problém není, dokonce to vypdalo, že nás dostanu do Brna přes Mnichov, ale nepodařilo si jim dostat místa z Mnichova do Brna - pochybuji, že bylo vyprodáno, ale tohle nevyšlo. Dostali jsme deku a polštářek, k dispozici byl Sprite a Cola (voda ne) a po několika hodinách i nějaký obložený chleba a salát. Toť vše. Zdůvodnění - důvod byl počasí, na hotel, taxik ani další péči nemáme nárok a nebudou nám ani asistovat s nalezením ubytování. Vytáhnout ven kufry by byl prý velký problém, takže to prý nemáme chtít, kufry najdeme ve Vídni :-). Už se na to těším.



Ahoj Radku, měli jsme nastoupit do stejného letadla, je dost možné, že jsme se spolu o tom bavili ve frontě na nové letenky, nicméně rád bych se zeptal i místních odborníků, neboť já jsem nalítal asi to, co vy jste najezdili po ranveji a tak nevím, jak to v tomto světě chodí a zda je normální co se nám stalo.

Popis:
1) let do Prahy, DELTA 411 (19. 6. 2017) odlet z JFK 9.29 PM pak začala čekačka a posun na 12:00 AM, další posun na 2:0 AM pak na 3:00 AM a později úplně zrušeno. Po celou dobu jsme dostávali informace, že se čeká na pilota, až přiletí, pak že už je skutečně v letadle a letí za náma z Atlanty, ať se nebojíme, že to vypadá nadějně a ve finále zrušeno kvůli počasí.
Viděl jsem a mám foto, jak nastupovali do letadla (i od Delty) ostatní pasažéři kteří letěli do Mexika, Manchesteru atd...tak netuším jak je s tou bouřkou, zda se nedala „obletět“ nebo je to jen klasická výmluva aby nám nic nemuseli kompenzovat. Mohl by se na to prosím někdo kouknout, zda se v tom nedalo létat (za oknama jen lehce pršelo)
2) Ps: jak je možný že zruší celý let, proč se neletí, až bouřka utichne…?
3) Myslíte že máme nárok na kompenzaci, (na Pražské pobočce delty nám paní poradila ať si stěžujeme a že absolutně nechápe že nám nezajistili hotel a nechali nás spát v příletové hale) kupovali jsme totiž letenku přes Student agency a je tam napsáno že poletíme s KLM takže registrace firmy v EU…(nevím jak toto přesně funguje)
Ps: taková neověřená teorie na závěr, jeden Čechoameričan, který zná nějakého pilota z Delty tvrdil, že před námi mělo být vypraveno letadlo do Francie, nicméně po třech hodinách čekání cestujících v letadle jim byla oznámena porucha a ty jim nakonec dali „naše letadlo“ protože jsou to přeci jenom zápaďáci...

Díky za každou radu a zkušenost jak případně postupovat, protože to jak se k nám Delta chovala bylo jak k prašivým psům a necheme to nechat jen tak utichnout...
M.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

Martin@@@ píše:
RAdek píše:
Zrovna stojím ve frontě na přepážce Delta na JFK - let do Prahy byl zrušen. Dopravce se sídlem mimo EU - na nějaké kompenzace můžu zřejmě zapomenout, hlavně se nějak dostat domů. Doufám že mne dají aspoň hotel. Můžu chtít letetenku jinam, než do Prahy a s jinou aliancí. Třeba do Vídně nebo do Brna? Co na ně můžu zkusit ohledně požadavků?


Jen zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Náhradní let jsem řešil na přepážce Delty v terminálu mezi 0:00 a 3:00 am asi 2,5 hodiny ve frontě a 45 minut vyjednáváním o náhradním letu. Výsledek - letíme další den přes Ženevu do Vídně, takže jiná alinace problém není, dokonce to vypdalo, že nás dostanu do Brna přes Mnichov, ale nepodařilo si jim dostat místa z Mnichova do Brna - pochybuji, že bylo vyprodáno, ale tohle nevyšlo. Dostali jsme deku a polštářek, k dispozici byl Sprite a Cola (voda ne) a po několika hodinách i nějaký obložený chleba a salát. Toť vše. Zdůvodnění - důvod byl počasí, na hotel, taxik ani další péči nemáme nárok a nebudou nám ani asistovat s nalezením ubytování. Vytáhnout ven kufry by byl prý velký problém, takže to prý nemáme chtít, kufry najdeme ve Vídni :-). Už se na to těším.



Ahoj Radku, měli jsme nastoupit do stejného letadla, je dost možné, že jsme se spolu o tom bavili ve frontě na nové letenky, nicméně rád bych se zeptal i místních odborníků, neboť já jsem nalítal asi to, co vy jste najezdili po ranveji a tak nevím, jak to v tomto světě chodí a zda je normální co se nám stalo.

Popis:
1) let do Prahy, DELTA 411 (19. 6. 2017) odlet z JFK 9.29 PM pak začala čekačka a posun na 12:00 AM, další posun na 2:0 AM pak na 3:00 AM a později úplně zrušeno. Po celou dobu jsme dostávali informace, že se čeká na pilota, až přiletí, pak že už je skutečně v letadle a letí za náma z Atlanty, ať se nebojíme, že to vypadá nadějně a ve finále zrušeno kvůli počasí.
Viděl jsem a mám foto, jak nastupovali do letadla (i od Delty) ostatní pasažéři kteří letěli do Mexika, Manchesteru atd...tak netuším jak je s tou bouřkou, zda se nedala „obletět“ nebo je to jen klasická výmluva aby nám nic nemuseli kompenzovat. Mohl by se na to prosím někdo kouknout, zda se v tom nedalo létat (za oknama jen lehce pršelo)
2) Ps: jak je možný že zruší celý let, proč se neletí, až bouřka utichne…?
3) Myslíte že máme nárok na kompenzaci, (na Pražské pobočce delty nám paní poradila ať si stěžujeme a že absolutně nechápe že nám nezajistili hotel a nechali nás spát v příletové hale) kupovali jsme totiž letenku přes Student agency a je tam napsáno že poletíme s KLM takže registrace firmy v EU…(nevím jak toto přesně funguje)
Ps: taková neověřená teorie na závěr, jeden Čechoameričan, který zná nějakého pilota z Delty tvrdil, že před námi mělo být vypraveno letadlo do Francie, nicméně po třech hodinách čekání cestujících v letadle jim byla oznámena porucha a ty jim nakonec dali „naše letadlo“ protože jsou to přeci jenom zápaďáci...

Díky za každou radu a zkušenost jak případně postupovat, protože to jak se k nám Delta chovala bylo jak k prašivým psům a necheme to nechat jen tak utichnout...
M.


A) Budes se s tim chtit srat a mit pocit konecneho viteze, v tom pripade pouzij formular http://www.caa.cz/formulare/prava-cestu ... -stiznosti a tam popis vsechny svoje trable

B) Nebudes se s tim chtit srat a pak pouzij nejaky profesionalni pravniky/vymahace (pracuji za provizi z vymozenych castek), treba https://www.click2claim.eu/ (ale je jich vic, treba nekdo da nekoho jineho)

Jo krome dopravce asi budes potrebovat i letenku, respektive jeji cislo.

Ze vam nedali hotel chapu, paklize opravdu zili v presvedceni, ze to letadlo behem noci odleti. Diskusi o "zapadacich" bych si radeji nepripoustel. Podobnych teorii dokazu vymyslet tisice, a nektere maji vyznamne vybusny potencial.

Martin@@@
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 06. 2017, 11:02
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Martin@@@ »

flyingblue píše:
Martin@@@ píše:
RAdek píše:
Jen zkušenost, třeba se bude někomu hodit. Náhradní let jsem řešil na přepážce Delty v terminálu mezi 0:00 a 3:00 am asi 2,5 hodiny ve frontě a 45 minut vyjednáváním o náhradním letu. Výsledek - letíme další den přes Ženevu do Vídně, takže jiná alinace problém není, dokonce to vypdalo, že nás dostanu do Brna přes Mnichov, ale nepodařilo si jim dostat místa z Mnichova do Brna - pochybuji, že bylo vyprodáno, ale tohle nevyšlo. Dostali jsme deku a polštářek, k dispozici byl Sprite a Cola (voda ne) a po několika hodinách i nějaký obložený chleba a salát. Toť vše. Zdůvodnění - důvod byl počasí, na hotel, taxik ani další péči nemáme nárok a nebudou nám ani asistovat s nalezením ubytování. Vytáhnout ven kufry by byl prý velký problém, takže to prý nemáme chtít, kufry najdeme ve Vídni :-). Už se na to těším.



Ahoj Radku, měli jsme nastoupit do stejného letadla, je dost možné, že jsme se spolu o tom bavili ve frontě na nové letenky, nicméně rád bych se zeptal i místních odborníků, neboť já jsem nalítal asi to, co vy jste najezdili po ranveji a tak nevím, jak to v tomto světě chodí a zda je normální co se nám stalo.

Popis:
1) let do Prahy, DELTA 411 (19. 6. 2017) odlet z JFK 9.29 PM pak začala čekačka a posun na 12:00 AM, další posun na 2:0 AM pak na 3:00 AM a později úplně zrušeno. Po celou dobu jsme dostávali informace, že se čeká na pilota, až přiletí, pak že už je skutečně v letadle a letí za náma z Atlanty, ať se nebojíme, že to vypadá nadějně a ve finále zrušeno kvůli počasí.
Viděl jsem a mám foto, jak nastupovali do letadla (i od Delty) ostatní pasažéři kteří letěli do Mexika, Manchesteru atd...tak netuším jak je s tou bouřkou, zda se nedala „obletět“ nebo je to jen klasická výmluva aby nám nic nemuseli kompenzovat. Mohl by se na to prosím někdo kouknout, zda se v tom nedalo létat (za oknama jen lehce pršelo)
2) Ps: jak je možný že zruší celý let, proč se neletí, až bouřka utichne…?
3) Myslíte že máme nárok na kompenzaci, (na Pražské pobočce delty nám paní poradila ať si stěžujeme a že absolutně nechápe že nám nezajistili hotel a nechali nás spát v příletové hale) kupovali jsme totiž letenku přes Student agency a je tam napsáno že poletíme s KLM takže registrace firmy v EU…(nevím jak toto přesně funguje)
Ps: taková neověřená teorie na závěr, jeden Čechoameričan, který zná nějakého pilota z Delty tvrdil, že před námi mělo být vypraveno letadlo do Francie, nicméně po třech hodinách čekání cestujících v letadle jim byla oznámena porucha a ty jim nakonec dali „naše letadlo“ protože jsou to přeci jenom zápaďáci...

Díky za každou radu a zkušenost jak případně postupovat, protože to jak se k nám Delta chovala bylo jak k prašivým psům a necheme to nechat jen tak utichnout...
M.


A) Budes se s tim chtit srat a mit pocit konecneho viteze, v tom pripade pouzij formular http://www.caa.cz/formulare/prava-cestu ... -stiznosti a tam popis vsechny svoje trable

B) Nebudes se s tim chtit srat a pak pouzij nejaky profesionalni pravniky/vymahace (pracuji za provizi z vymozenych castek), treba https://www.click2claim.eu/ (ale je jich vic, treba nekdo da nekoho jineho)

Jo krome dopravce asi budes potrebovat i letenku, respektive jeji cislo.

Ze vam nedali hotel chapu, paklize opravdu zili v presvedceni, ze to letadlo behem noci odleti. Diskusi o "zapadacich" bych si radeji nepripoustel. Podobnych teorii dokazu vymyslet tisice, a nektere maji vyznamne vybusny potencial.



Díky za odpověď, jde mi spíše o to, že ta Delta se bude točit kolem počasí, tím pádem pak nic nemusí hradit ani zajištovat. Stejně tak ten click2claim mě hned vrátí na první stránku že "počasí" nevymáhají (Ten hotel jsem myslel až v momentě kdy nám řekli že poletíme za cca 20 hodin s krkolomnýma přestupama). Spíš jsem myslel, zda by někdo nedokázal říct, počasí bylo v pořádku, odstartovalo 50 letadel, prostě Vám nedorazil Pilot (tak jak celou dobu tvrdíš), Delto kecáš! Po tom se do toho klidně pustím první cestou...

Ps: ptal jsem se na oficiální vyjádření ještě v USA proč to bylo zrušeno a prý mi nic takového dávat nemusí a že jim mám věřit.
Ps2: konspirační teorii o utlačování východního bloku si nechám do hospody :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od micaello »

Jenže s tím počasím to není jen tak. Na linku DL411 bylo přiřazeno na ten den nějaké určité letadlo. To ale nestojí celý den na letišti a nečeká, až přijde jeho chvíle udělat si výlet do ČR. Naopak. A tak se klidně mohlo stát, že to letadlo bylo uzemněno někde jinde nebo třeba bylo divertováno už při letu do své předchozí destinace právě pro důvod počasí. A aerolinky dnes opravdu nedisponují tak velkou flotilou, aby pro každou druhou linku mohli mít v záloze jedno letadlo. Zřejmě ve vašem případě čekali, že se letadlo stihne s několikahodinovým zpožděním vrátit. To se bohužel nestalo. V takovém případě vám předpokládám byla nabídnuta alternativní cesta do Prahy, nejspíš s přestupem na nějakém evropském hubu.

Jinak zrušení letů z důvodu počasí není neobvyklé. Nám zrušili let KLM na lince AMS-DRS z důvodu mlhy na AMS a my v tu dobu ještě byli na JFK v New Yorku. Nicméně byla nám nabídnuta alternativa a my místo s KLM nakonec z JFK odletěli s Deltou do FRA a pak pokračovali s Lufthansou do DRS, kam jsme přiletěli jen o hodinu později oproti původnímu plánu. Jak je vidět i na tomto příkladě, rozdílné aliance nejsou problém.

Martin@@@
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 06. 2017, 11:02
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Martin@@@ »

to micaello:

to si myslím, že není úplně ten případ, alespoň dle těch informací co se k nám dostali od personálu u Gate. To letadlo tam celou dobu stálo a v rozhlase říkali, že se čeká na pilota. Pak najednou zrušeno, i když ostatní lítali…

Kdybych byl o hodinu později doma, tak nic neřeknu. Ale já tam byl o 25 hodin později a bez kufrů. (K tomu jsem musel přemlouvat 3 společnosti, kam nás poslala delta, ať nám dají letenku a ne jen pořadník.

M.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

Martin@@@ píše:
Díky za odpověď, jde mi spíše o to, že ta Delta se bude točit kolem počasí, tím pádem pak nic nemusí hradit ani zajištovat. Stejně tak ten click2claim mě hned vrátí na první stránku že "počasí" nevymáhají (Ten hotel jsem myslel až v momentě kdy nám řekli že poletíme za cca 20 hodin s krkolomnýma přestupama). Spíš jsem myslel, zda by někdo nedokázal říct, počasí bylo v pořádku, odstartovalo 50 letadel, prostě Vám nedorazil Pilot (tak jak celou dobu tvrdíš), Delto kecáš! Po tom se do toho klidně pustím první cestou...

Ps: ptal jsem se na oficiální vyjádření ještě v USA proč to bylo zrušeno a prý mi nic takového dávat nemusí a že jim mám věřit.
Ps2: konspirační teorii o utlačování východního bloku si nechám do hospody :)


A to pocasi je nejakej oficialni statement, kterej mas na papire, nebo si "myslis", ze se DL bude kolem neceho tocit?

Vykasli se na prupovidky a dojmy.

Bud mas cas a chut se do toho pustit sam, pak zvol (A), pokud Ti chybi jedno z vyse uvedeneho, tak zvol (B).

Nicmene vez, ze psanim na Forum Airways z Delty zadne penize ani omluvu nevymuzes.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od RAdek »

Ps: taková neověřená teorie na závěr, jeden Čechoameričan, který zná nějakého pilota z Delty tvrdil, že před námi mělo být vypraveno letadlo do Francie, nicméně po třech hodinách čekání cestujících v letadle jim byla oznámena porucha a ty jim nakonec dali „naše letadlo“ protože jsou to přeci jenom zápaďáci...


Tak to začíná dávat logiku. U nás se mohli vymluvit na počasí, zatímco u poruchy by museli platit, proto náš let obětovali.

Oficiální důvod zrušení je: Canceled due to crew uncovered due to weather

PS kufrů nám přišlo 0 ze tří, ale přivezli je další den až domů.

Martin@@@
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 06. 2017, 11:02
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od Martin@@@ »

flyingblue píše:
Martin@@@ píše:
Díky za odpověď, jde mi spíše o to, že ta Delta se bude točit kolem počasí, tím pádem pak nic nemusí hradit ani zajištovat. Stejně tak ten click2claim mě hned vrátí na první stránku že "počasí" nevymáhají (Ten hotel jsem myslel až v momentě kdy nám řekli že poletíme za cca 20 hodin s krkolomnýma přestupama). Spíš jsem myslel, zda by někdo nedokázal říct, počasí bylo v pořádku, odstartovalo 50 letadel, prostě Vám nedorazil Pilot (tak jak celou dobu tvrdíš), Delto kecáš! Po tom se do toho klidně pustím první cestou...

Ps: ptal jsem se na oficiální vyjádření ještě v USA proč to bylo zrušeno a prý mi nic takového dávat nemusí a že jim mám věřit.
Ps2: konspirační teorii o utlačování východního bloku si nechám do hospody :)


A to pocasi je nejakej oficialni statement, kterej mas na papire, nebo si "myslis", ze se DL bude kolem neceho tocit?

Vykasli se na prupovidky a dojmy.

Bud mas cas a chut se do toho pustit sam, pak zvol (A), pokud Ti chybi jedno z vyse uvedeneho, tak zvol (B).

Nicmene vez, ze psanim na Forum Airways z Delty zadne penize ani omluvu nevymuzes.


jasný rozumím. Jen mám poslední otázku a pak Vás již nebudu s tímto otravovat. Byl by zde někdo, kdo tomu rozumí schopen se podívat na počasí (pokud je to nějak veřejně dostupné) zda šlo v tom počasí letět nebo ne? Případně pokud se najde čas i vysvětlení proč mohou letět ostatní a to naše ne...

díky moc

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta Airlines

Příspěvek od flyingblue »

Martin@@@ píše:[

jasný rozumím. Jen mám poslední otázku a pak Vás již nebudu s tímto otravovat. Byl by zde někdo, kdo tomu rozumí schopen se podívat na počasí (pokud je to nějak veřejně dostupné) zda šlo v tom počasí letět nebo ne? Případně pokud se najde čas i vysvětlení proč mohou letět ostatní a to naše ne...

díky moc


Pokud ma Tvuj kolega pravdu v tom, ze aerolinka argumentuje:

Oficiální důvod zrušení je: Canceled due to crew uncovered due to weather


Tak je to celkem jasne (pro ty, co umej anglicky). Proste nedorazila posadka kvuli pocasi. Mohla nedorazit z vedlejsiho vidlakova stejne jako treba Aljasky. Takze pokud nekdo zjisti, odkud ta posadka (ne)letela a proc nebyla na JFK k dispozici posadka nahradni a jake bylo pocasi na vsech dalsich bazich, odkud mohli poslat posadku, tak je to vsechno brnkacka.

Takze pokud forum airways sleduje nekdo s pristupem do planovani letu na JFK, umi dobre cesky a bude Ti chtit a moci vyhovet - aby pripadne poskodil vlastnicho zamestnavatele, tak uz nic dalsiho neni treba :-)


Odpovědět