Delta Airlines

Odpovědět
outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

taky na to jejich číslo 224 946 733 se nedá dovolat, dneska jsem to vzdal a přes Skype zavolal na americký číslo, tam je ale zase dost špatná kvalita hovoru


Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

outlier píše:Nevíte, kde má Delta zastoupení v Praze? Tj. kam se má člověk obrátit např. se žádostí o kompenzaci za zpoždění nebo rozbité zavaadlo, pokud to zjistíte, když už nejste na letišti?


Jsou nekde u Narodni tusim... nebo okynko v praze ruzyni

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Kompenzace $1000

Příspěvek od outlier »

Normálně když jsem přišel v sobotu na letiště odbavit se na DL63, nabídli mi kvůli přebookovanému letadlu na check-inu $1000 kompenzaci, když poletím nějak jinak v neděli, docela jsem byl z té částky v šoku. Den zdržení bych asi přežil, ale delší ne a konkrétní let mi v danou chvíli nebyli schopni nabídnout, tak jsem to asi po desetivteřinovém přemýšlení odmítl, pak jsem si to ale celou cestu vyčítal :D Bůhví ale co tam bylo za háček, jsem myslel že normálně dávají tak $200... Máte někdo takovou zkušenost?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Kompenzace $1000

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:Normálně když jsem přišel v sobotu na letiště odbavit se na DL63, nabídli mi kvůli přebookovanému letadlu na check-inu $1000 kompenzaci, když poletím nějak jinak v neděli, docela jsem byl z té částky v šoku. Den zdržení bych asi přežil, ale delší ne a konkrétní let mi v danou chvíli nebyli schopni nabídnout, tak jsem to asi po desetivteřinovém přemýšlení odmítl, pak jsem si to ale celou cestu vyčítal :D Bůhví ale co tam bylo za háček, jsem myslel že normálně dávají tak $200... Máte někdo takovou zkušenost?


pozri kurz USD - EUR :twisted:

vazne celkom seriozna suma, aky si mal booking class?

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Kompenzace $1000

Příspěvek od outlier »

whiskey píše:
pozri kurz USD - EUR :twisted:

vazne celkom seriozna suma, aky si mal booking class?


Právě že U, jsem měl letenku levnější než těch $1000, teda platil ji zaměstnavatel. Musel v tom být ale nějaký háček, jinak mi to přijde neuvěřitelné, třeba si to ta slečna u check-inu o řád popletla...


Jano
Stav: Offline

Re: Kompenzace $1000

Příspěvek od Jano »

outlier píše:Normálně když jsem přišel v sobotu na letiště odbavit se na DL63, nabídli mi kvůli přebookovanému letadlu na check-inu $1000 kompenzaci, když poletím nějak jinak v neděli, docela jsem byl z té částky v šoku. Den zdržení bych asi přežil, ale delší ne a konkrétní let mi v danou chvíli nebyli schopni nabídnout, tak jsem to asi po desetivteřinovém přemýšlení odmítl, pak jsem si to ale celou cestu vyčítal :D Bůhví ale co tam bylo za háček, jsem myslel že normálně dávají tak $200... Máte někdo takovou zkušenost?


Zasada, naprv povedat "I might be interested... what options can you offer to get me to my final destination today?"

potom "What options can you offer to get me to my final destination in a higher class of service today? "

potom zopakuj to iste len tam daj zajtra ;)

vzdy sa spravj slusne a vraj "Let's see if there are any options mutually beneficial to both of us" ;)

zaroven im pripomen, ze "I'm willing to fly via other SkyTeam hubs or even make more transfers" a podobne....

Dalej sa spytaj na formu kompenzacie.... niekedy to byva ako discount z dalsieho letu na DL a casto aj AF, najlepsia samozrejme cash.

A ked sa ti ich odpovede pacia, tak povedz ano, mozem vam pomoct, uvolnim vam MOJE GARANTOVANE MIESTO :) a ked sa ti to co ponukaju nepaci, tak az potom povedz nie...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Jano, z tohoto by mali urobit sticky. Vidno, ze lietas v/z USA hodne :lol:

Obrázek

pepin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 12. 2007, 00:33
Stav: Offline

Příspěvek od pepin »

Pozdrav všem cestovatelům. Po vánočních svátcích se chystám na pár dní do Los Angeles. Letím s Delta Airlines a přestup mám v Atlantě. Prosím o informace, kolik zavazadel si mohu vzít ( v letence mám napsáno 20Kg+5kg příruční zavazadlo ), kde proběhne emigrační kontrola ( v Atlantě při přestupu či až v L.A.)Máte někdo zkušenosti s cestou do L.A. s "Deltou".Za informace předem děkuji.

pepin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 12. 2007, 00:33
Stav: Offline

Příspěvek od pepin »

Pozdrav všem cestovatelům. Po vánočních svátcích se chystám na pár dní do Los Angeles. Letím s Delta Airlines a přestup mám v Atlantě. Prosím o informace, kolik zavazadel si mohu vzít ( v letence mám napsáno 20Kg+5kg příruční zavazadlo ), kde proběhne emigrační kontrola ( v Atlantě při přestupu či až v L.A.)Máte někdo zkušenosti s cestou do L.A. s "Deltou"?Za informace předem děkuji.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

pepin píše:Pozdrav všem cestovatelům. Po vánočních svátcích se chystám na pár dní do Los Angeles. Letím s Delta Airlines a přestup mám v Atlantě. Prosím o informace, kolik zavazadel si mohu vzít ( v letence mám napsáno 20Kg+5kg příruční zavazadlo ), kde proběhne emigrační kontrola ( v Atlantě při přestupu či až v L.A.)Máte někdo zkušenosti s cestou do L.A. s "Deltou"?Za informace předem děkuji.


Imigrační kontrola proběhne při příletu do USA.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Nicolas píše:
pepin píše:Pozdrav všem cestovatelům. Po vánočních svátcích se chystám na pár dní do Los Angeles. Letím s Delta Airlines a přestup mám v Atlantě. Prosím o informace, kolik zavazadel si mohu vzít ( v letence mám napsáno 20Kg+5kg příruční zavazadlo ), kde proběhne emigrační kontrola ( v Atlantě při přestupu či až v L.A.)Máte někdo zkušenosti s cestou do L.A. s "Deltou"?Za informace předem děkuji.


Imigrační kontrola proběhne při příletu do USA.


takisto colna kontrola bude v ATL.

pepin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 12. 2007, 00:33
Stav: Offline

Příspěvek od pepin »

Omlouvám se, že se ještě ptám.Ale proběhnou kontroly v Atlantě i v tom případě, že odlet do L.A. mám ze stejného terminálu.Mé zavazadla nebudou přeloženy automaticky?Musím tedy projít kontrolami, převzít si zavazadla v Atlantě a poté opět podat zavazadla do L.A?

cafe-cafe
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 04. 2007, 07:31
Stav: Offline

Příspěvek od cafe-cafe »

pepin píše:Omlouvám se, že se ještě ptám.Ale proběhnou kontroly v Atlantě i v tom případě, že odlet do L.A. mám ze stejného terminálu.Mé zavazadla nebudou přeloženy automaticky?Musím tedy projít kontrolami, převzít si zavazadla v Atlantě a poté opět podat zavazadla do L.A?
Nebudou...budes si je muset pick upnout projit customs a zas drop-ofnout na spešl pas:-) divné to yákono americké.... :wink: btw...pokud potrebujes nejake blizsi info posli sz jsem z odbavka rad poradim :-)

pepin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 12. 2007, 00:33
Stav: Offline

Příspěvek od pepin »

Díky moc za informaci, také děkuji za ochotu!Chystám se totiž poprvé do USA a hned do L.A. Neptal bych se, kdybych věděl co mě čeká a to nezvládám englich :D :D :D Ale jak se říká, kdo se bojí , nesmí do lesa (U.S.A ) :lol:

Mám na přestup 2.30 hod., jak jsem psal, na stejném terminálu, dá se to stihnout?Vím, že asi záleží jaká mě čeká v danou chvíli fronta a na jakého úředníka narazím.

V informacích o letence mi napsalali, že mohu mít jen jedno zavazadlo 20Kg+5Kg příruční.Je to možné?Myslel jsem, že do USA je možné 2 zavazadlo 23Kg+1 jedno příruční.Není to jen u Delta Airlines?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

mam takovou otazku.... je to o Delte a bohuzel ne velmi milou. Muj kamarad ted prave trci na letisti v ZRH....

Letenka DL s Kodem DL PRG-ZRH-ATL-Bogota, prvni segement let operovan CSA dnes. Let zpozden 40min tim padem connection flight se neztihl (nevim kolik mel na transfer). Kvuli zpozdeni CSA ztratilo min 19 lidi connection flights + ztratili 1 z 3 kufru (ano damy a panove, ztratili kufr na 50m let!)

Delta se s nikym nebavi a odmitli jakekoliv zarizovani ohledne kufru.Ma to udelat ve finalni destinace ana CSA a ne Delta.

Lidem nabidli jen Hotel jelikoz leti zitra a voucher na veceri ale odmitli jakoukoliv kompenzaci (na zaklade pravidel EU) jelikoz CH neni v EU a odmitli fakt ze let zacal v EU.

moje otazka:

-vztahuje se na neho pravidla EU za opozdeny let a zmeskany link?
-kdyz ztratili1 z 3 kufru ..bude refundovane koupe veci z drogerie,spodni pradlo apod?
-kdo ma zoodpovednost za ztraceny kufr? CSA nebo DL (nahrada)

diky

a DL ztratila jednoho cestujiciho z Platinovou kartou... odmitli se s nim vubec bavit a primi rekli..Take it ot Leave it.....


Odpovědět