Bulgarian Air Charter

Odpovědět
nattina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08. 06. 2007, 20:57
Stav: Offline

Bulgarian Air Charter

Příspěvek od nattina »

O nejaké dva týždne máme letieť leteckou spoločnosťou Bulgarian Air Charter lietadlom typu MD 82. Prosím Vás o informácie o tejto spoločnosti, o lietadle, o chovaní sa palubného personálu, o podávaní občerstvenia počas letu. Zatiaľ som vždy letela inými spoločnosťami, ale vždy lietadlom typu Boing.


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Tak tady mohu být užitečný, protože jsem s BuAiCh absolvoval loni let Pardubice - Varna - Pardubice(tam s LZ-LDF, zpět s LZ-LDK)

MD-82 ex.Alitalia nejsou špatná letadla, mé místo na jednom z letů sice nebylo z nejčistějších, ale sedět se tam dalo :), zaplněno asi z 98%.
v letadle najdeš všude nápisy v italštině(na stolečku, na záchodech), na pásu je emblém Alitalie.
S palubním personálem jsem problémy neměl(byli to snad jediní bulhaři, které jsem za deset dní v Bulharsku potkal, kteří uměli anglicky víc, než dvě věty, samozřejmostí je i němčina - létají často pro německé turisty)
Spíš mě zaráželo chování pardubických koupáků, aneb těch nejhorších vidláků z východních čech, protože tohle jsem nezažil(neznali ani taková mezinárodní slova jako "Tea" nebo "Coffee") a aby položili hrníček na podnos, aby jim tam mohl být nápoj nalit, to byl nadlidský výkon je přesvědčit. Posádka se během obsluhování prvních řad raději naučila české "Čaj" a "Kafe", protože jinak by jim tato část servisu zabrala půl letu. Duty free následoval, klasický sortiment - cigarety, hodinky, parfémy, čokolády, modely letadel, hračky. O humoru spolucestujících, lze-li to humorem nazývat, se ani zmiňovat nebudu. Víc jsem se bavil i u show Petra Novotného. Ale posádce nešla upřít ochota.
Pokud mají servis stejný jako minulý rok, tak nejdříve nabízí aperitiv za 1 euro, mezi Aperitiv počítají i Sprite nebo džus, tak bacha na to. Ihned poté následovala klasická bageta, plus cola nebo voda zdarma, pak i teplý nápoj.
Upozornění: MD-82 má vzadu dva, opakuji DVA, záchody, na každé straně jeden a jsou úplně vzadu(kuchyňka je na úrovni toho nouzového východu před motory), to, že se tvoří fronta do prostřed letadla a používá se jeden, neznamená, že ten druhý je mimo provoz, ale znamená to, že Franta z Horní Dolní asi neví, co znamená nápis Toilet, ale protože viděl svého kámoše Pepu vylejzat z toho nalevo, tak si myslel, že na pravo žádný další není a toho se chytli další a najednou půlka letadla používá jen 50% záchodové kapacity. v MD-82 jsou vzadu ještě třetí dveře, na stejném místě jako záchody, ale uprostřed - ty zkoušet nedoporučuji - to je nouzový východ, takové ty sklopné schůdky, které se na letištích typu Varna a Pardubice používají k boardingu(v jednom případě použili dokonce vlastní nástupní schody i ve předu a nenechávali si přistavit pojízdné schody). Samozřejmě, že se v průběhu letu několik lidí pokusilo o otevření těchto dveří, doufaje, že naleznou další onu místnost.
Jakékoliv dotazy rád zodpovím :)

Obrázky:
Boarding v Pardubicích zadním schodištěm:
http://img243.imageshack.us/my.php?imag ... 009gi4.jpg
Svačinka:
http://img113.imageshack.us/my.php?imag ... 015bh5.jpg
Výstup k letadla do autobusu ve Varně - pán v předu je řidič busu. Sotva nahnal lidi do autobusu, tak se dostal za volant, tak mu jich asi deset vystoupilo a šlo fotit letadlo:
http://img113.imageshack.us/my.php?imag ... 023wx0.jpg
MD-82 na ploše letiště ve Varně připravovaná na odlet do Pardubic, za ní další MD-82, ještě v částečných barvách Alitalie, pokud se dobře pamatuju, tak letěla do Düsseldofru
http://img113.imageshack.us/my.php?imag ... 114gc5.jpg

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Bulgarian Air Charter

Příspěvek od Pikenin »

Vidím,že po dost dlouhé době od posledního příspěvku tady můžu podat pár postřehů o této společnosti,se kterou jsem v minulých dvou týdnech letěl na rodinnou koupačku do Zlatých Písků.Jelikož jsem vyhlášený skrblík,nepohrdnul jsem nabídkou ušetřit rodince cca.15 tisíc Kč tím,že nepoletíme z PRG nebo jiného českého letiště a pořídil jsem celou akci přes německou CK s odletem z TXL do VAR.
Měl jsem radost,že se po mnoha letech můžu opět proletět starým MD-82 s konfigurací sedaček,které dávaly dostatek prostoru pro moje nohy,takže jsem nepřijel s otlaky na kolenou.K letu samotnému-komplet bulharská crew, k mé spokojenosti komunikovala velmi dobře i v ruštině,což jsem jako pamětník kvitoval 8) .Další plus-odlet tam i nazpět snad na minutu přesně :clap: Load factor cca.95%,převážně německých důchodců,ale také nezanedbatelné skupinky německých studentů,kteří si vyrazili oslavit maturitní zkoušku.
Pokud jde o servis na palubě,tak po rychlém duty-free prodeji následovalo občerstvení v podobě sendviče -viz foto a nealko nápojů včetně kávy a čaje.I později nebyl problém požádat o další nápoje,takže z pohledu dnešní doby to byl vlastně asi už nadstandart...vzhledem k tomu,jakým směrem se dnešní catering na palubách některých dopravců ubírá :roll:
Jediná věc co mě malinko překvapila,že jsem při duty-free nemohl platit kartou,ale pouze cash.V první chvíli jsem si říkal jestli snad neletíme omylem do Atén,ale možná to zas tak neobvyklá praxe není.
Takže toto je moje aktuální zkušenost s touto společností,za sebe :thumbup: :thumbup:
IMGA0024.JPG
IMGA0024.JPG (111.83 KiB) Zobrazeno 2845 x


Odpovědět