Karthago Airlines

robert86
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 22. 04. 2007, 13:32
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Karthago Airlines

Příspěvek od robert86 »

Jaký máte názory nebo zkušenosti s touhle společností ? díky


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Já s nima neletěl, ale dost mých známých ano - nečekej od nich nic extra, patří mezi ten průměr, spíš teda podprůměr :) V letadlech maj někdy pěknej bordel, slyšel jsem historky o špatných dveřích od záchoda který prý nešly dovřít, rozbitých sedačkách, a podobně :) Ale jinak prý docela OK.
Jak je to s dochvilností, občerstvením na palubě a pod netuším... Třeba tu někdo z fóra s nima letěl a poví nám víc :wink:

dcvojta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 05. 2006, 10:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od dcvojta »

Moje známá letěla s Karthagem na dovolenou a při zpáteční cestě se při startu otevřeli dveře do kokpitu. :D

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

hlavně že se neotevřeli východy z letadla,ne? :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

dell píše:hlavně že se neotevřeli východy z letadla,ne? :D


Kdyz uz jsme u toho - muze se letadlo pretahovat ze stojanky na stojanku (od chobotu na plochu) s otevrenymi dvermi? Videno na vlastni oci vcera odpoledne...


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

asi záleží na konkrétní Provozní příručce provozovatele, ale co no...autobusy MHD občas taky jezdí s otevřenýma předníma dvěřma z konečné na zastávku :lol:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

dcvojta píše:Moje známá letěla s Karthagem na dovolenou a při zpáteční cestě se při startu otevřeli dveře do kokpitu. :D


Taky dobry :D :D :D

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

dell píše:asi záleží na konkrétní Provozní příručce provozovatele, ale co no...autobusy MHD občas taky jezdí s otevřenýma předníma dvěřma z konečné na zastávku :lol:


Nejen z konečné na zastávku...někdy, když jsou velká vedra, jedou s otevřenýma předníma dveřma z konečné na konečnou :wink:

robert86
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 22. 04. 2007, 13:32
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od robert86 »

No já už s nima letěl a právě nic z těch katastrofickejch předpovědí se nekonalo , vlastně teda až na opravu podvozku když jsme byli už na palubě... Tak mě právě zajímalo jestli tady někdo takovej s nějakou zajímavou příhodou neni :D

WErushka.W
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 06. 2007, 22:09
Stav: Offline

Příspěvek od WErushka.W »

Rozhodla jsem se, že vám povim moje zážitky, na který nikdy nezapomenu. Ale taky už s touhle společností nikdy nepoletim. Protože by mohlo hrozit, že bych se už nikdy do ČR nemusela vrátit. Když jsme letěli do Tunisu, tak jsme měli 5-ti hodinový zpoždění, což ještě jde, ale cesta zpátky už byla horší.Od hotelu jsem měli jet na letiště v 11, pak nám to posunuli na 14, pak ještě jednou na 18. když už jsme mysleli, že konečně vyrazíme, tak nám delegátka řekla, že se pojede od hotelu až ve 2 ráno. A to ještě není jisté. Nakonec se nám posunul ještě jednou a naposledy na 7:30. Z letiště jsem odletěli v 10:10. Mysleli jsme, že letíme už rovnou do Prahy, ale nebyla to pravda. Ještě jsme si zaletěli do Monastiru, pro jiné piloty. To nám taky nikdo neřekl, tam jsme měli pobýt 35 min, ale naše posádka opravdu nikam nespěchala, takže se to protáhlo na celou hodinu. Nejlepší všechno na tom je, že v Ruzyni o nás docela dlouho nevěděli. První informace dostali, když jsme měli půl hodiny do přistání. Ale nakonec se to všechno zvládlo. Jinak s letadlem nebyly žádné obtíže, žádný smrad nebo tak něco. Všechno i fungovalo

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

poslední 3 řádky maj opravdu vypovídající hodnotu :shock: Určitě tam posadka letěl ku Praze na blind a řikala si že to bude vyjde a nebo se vrátíte zpátky..... :D holt jim vypadlo nejspíš jedno letadlo,tak se čekalo na první volnou díru v kapacitě (myšleno letadlo), která nastala po té pulnoci,ale bohužel se musela prohodit posádka, jelikož by jim to nevyšlo posádce do normy...to že nepopsíchali nemuselo byt vůbec tím, že se jim nechtělo, ale mohli dostat slot na pozdější čas....

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

dcvojta píše:Moje známá letěla s Karthagem na dovolenou a při zpáteční cestě se při startu otevřeli dveře do kokpitu. :D


To snad není žádná velká trága, ne? Aspoň jste viděli, že to mají piloti pěkně v tlapkách, ne :lol: ? Před 11/09 se start běžně absolvoval s dveřma otevřenýma, na charteru to bylo hodně běžný, aby i koupáci něco zajímavýho viděli. Teprve po dvojčatech šlus a všechno v lítání se změnilo. Ono to hlavně není nijak těžký, na B737 jsou dveře celkem těžký, takže když se nepřecvakne zamknutí kokpitu, během startu se dveře prostě rozletí dokořán, k velké radosti celé kabiny..taky se mi to během mé kariéry VK stalo (2x :oops: ).

K původní otázce - Karthago Airlines - prostě taková běžná charterovka. Hlady neumřete, ale nic extra jídlo není. Člověk bez znalosti angličtiny bude mít let bez informací. Akorát je veselý, že jedna moje kamarádka, když s nima letěla do Tunisu, se nestačila divit, když letuška nahlásila, že poletí přes Rakousko, Itálii a Havanu :lol: .

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

V Tunisu se na nějaká protiteroristická opatření moc nekouká, já letěl s A320 Nouvelairu v roce 2005 a otevřené dveře do kabiny byly během celého startu. Jinak vše ok a na čas.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

no na takové Djerbě se v roce 2005 nedalo o security kontrole při odletu ani mluvit.... celkem hrůza. Lidi co pískali při průchodu rámem, tak si je jen securiták s cigárem v hubě prohlídnul od oka a jen ukazoval pokračujte,pokračujte :D

martin-kv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19. 12. 2006, 23:20
Stav: Offline

Příspěvek od martin-kv »

S Karthagem jsem letěl asi před 4-mi lety (takže už po pádu WTC) a musim potvrdit, že Tunisani to mají těžce na háku. Moje sestra strávila 2/3 letu včetně přistání v pilotní kabině. A prej, když chtěla vidět Řím, tak jí jednoduše naklonili letadlo. Ještě, že jí alespoň nenechali třeba taky řídit. Tyhle aerolinky moc nedoporučuju, působily na mě hodně amaterským dojmem.


Odpovědět