SWISS International Air Lines

Odpovědět
kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

SWISS International Air Lines

Příspěvek od kuba.biker »

Ahoj :D Nemáte prosím náhodou někdo zkušenosti se Swiss Air Lines??? Rád bych si s nimi zaletěl na výlet do Genevy, ale nerad bych se "spálil"...Navíc mne poněkud odrazuje typ letadla, kterým Swiss létá do Prahy: Avro 100 :? Před čtrnácti dny jsem s ním letěl s Brussels Airlines do BRU a nic moc. Okýnka byla totálně odřená a podivně rozleptaná, takže se nedalo fotit, navíc je to takové sterilní kultivované letadýlko, ve kterém člověk ani nemá pocit, že letí... :( Byl bych moc vděčný za nějaké poznatky o společnosti Swiss a o stavu jejich strojů ARJ...Díky moc :wink:


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Kamyl »

kuba.biker píše:navíc je to takové sterilní kultivované letadýlko, ve kterém člověk ani nemá pocit, že letí... :( :wink:

No pokud ti vadi, ze letis hlavou nahoru a nelitas po kabine a pretizeni nikdy nepresahne 2 G, tak to ti neni pomoci, snad jen F-16 nebo Zlin Z-142 v akrobaticke verzi :lol:

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

GVA

Příspěvek od Skyfan »

kuba.biker: Letel jsem s Avrem asi pred 14ti dny a bylo to super, je tam hodně místa, dá se udělat i web check-in. Dávaj sýrovej rohlík, studený a teplý pití, čokoládku a posádky jsou moc příjemný. Jdi do toho.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Díky :) já tedy jdu do toho...I když ta akrobatická Z-142 mne také láká... :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: GVA

Příspěvek od vita »

Skyfan píše:kuba.biker: Letel jsem s Avrem asi pred 14ti dny a bylo to super, je tam hodně místa, dá se udělat i web check-in. Dávaj sýrovej rohlík, studený a teplý pití, čokoládku a posádky jsou moc příjemný. Jdi do toho.


Já s ním letěl předloni v létě, nevím teda co i ty představuješ pod pojmem hodně místa, já si tam připadal jak sardinka, dostal jsem teplej croasant, což není zrovna to, na co bych měl chuť, naštěstí American Airlines se o mě na návazném letu z Curychu do New Yorku náležitě postaraly a oběd i sváča mě zasytily. Na letu z New Yorku do Curychu jsem si ale servis Swissu mohl jen pochvalovat. Čokoládku si pamatuju, byla dobrá :)


Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Swiss jsou super, osobně je považuju za nejlepší evropskou aerolinku. Přijemní jak na zemi tak ve vzduchu, servis tak akorát, prostě po všech stránkách super :lol:. Pravda, AVRO mi taky k srdci moc nepřirostlo, ale spíš tím, že jsou tam biny jak v ATR (velikost), ale kapacitně je skorem na velikosti B735. Tehdá, když jsem s nimi letěl navíc Swiss nedovoloval baťůžky na zemi pod sedačkou a všechno striktně chtěli do binů, kde opravdu nebylo místa nazbyt. Ale to je snad jediná chybka na kráse :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ja jsem se Swissem za posledni rok letel 2x.

Rijen 2006.

PRG-ZRH-GVA-BCN

AMS-ZRH-PRG

Kveten 2007

PRG-BSL

BSL-PRG

Vsechny lety naprosto bezproblemu. Koukni na muj trip report PRG-BSL-PRG. Je tam hodne fotek. GVA bude neco podobnyho.

Mista v Avru bylo tak akorat. Byl jsem celkem spokojeny.

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

Swiss ma novy web:

http://www.swiss.com/web/EN/Pages/index.aspx?Country=CZ

:lol: :lol: :lol: Ve srovnani s CSA se mi libi vic!

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Hezký..prostě Swiss.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od pepa007 »

kuba.biker píše:Ahoj :D Nemáte prosím náhodou někdo zkušenosti se Swiss Air Lines??? Rád bych si s nimi zaletěl na výlet do Genevy, ale nerad bych se "spálil"...Navíc mne poněkud odrazuje typ letadla, kterým Swiss létá do Prahy: Avro 100 :? Před čtrnácti dny jsem s ním letěl s Brussels Airlines do BRU a nic moc. Okýnka byla totálně odřená a podivně rozleptaná, takže se nedalo fotit, navíc je to takové sterilní kultivované letadýlko, ve kterém člověk ani nemá pocit, že letí... :( Byl bych moc vděčný za nějaké poznatky o společnosti Swiss a o stavu jejich strojů ARJ...Díky moc :wink:


Tak bacha, na Avro mi nešahej! :wink:

A Swiss je v pohodě, co bys chtěl? Ale Ženevu si můžeš dát s Flybaboo v Dash8 když chceš zajímavější mašinu: http://www.airliners.net/open.file?id=1230457&size=L

Asi bude i levnější a ještě uděláš didierovi radost :)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od dider »

pepa007 píše:Asi bude i levnější a ještě uděláš didierovi radost :)


No vůbec nevím co kuba řeší :) Jestli poletíš s Q400 tak seš na tom časově stejně jak s Avrem. A servis je taky adekvátní délce letu. No a plus jsou mladé a hezké letušky :wink: Místa na nohy je fakt dost i když máš téměř 2m. Seating pak domluvíme... :D

...dost reklamy, Swiss je klasika a GVA nabízí za fakt slušnou cenu

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od pepa007 »

dider píše:
pepa007 píše:Asi bude i levnější a ještě uděláš didierovi radost :)


No vůbec nevím co kuba řeší :) Jestli poletíš s Q400 tak seš na tom časově stejně jak s Avrem. A servis je taky adekvátní délce letu. No a plus jsou mladé a hezké letušky :wink: Místa na nohy je fakt dost i když máš téměř 2m. Seating pak domluvíme... :D

...dost reklamy, Swiss je klasika a GVA nabízí za fakt slušnou cenu


ale seriozně, jak vypadá let s flybaboo? jakej rozestup sedaček? jaký jídlo? něco speciálního? kolik trvá let s vrtulema?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

No s Q300 cca dvě hodiny, s Q400 je to hodina třicet - průměr. Záleži od větru, plus mínus 10 minut. Od W07 se bude lítat jenom s Q400. Seatpitch je 32" a let je příjemný. Není to jet a je to samozřejmě poznat, ale i tak je to ve své kategorii jedno z nejtišších letadel.
Na palubě základní servis, voda, kafe, pizza, muffiny a ruzne dalsi dezerty plus ovoce. Posádky jsou moc fajn, všichni se dobře znají, piloti vždy důkladně popisují let a málokdy se vyskytne nějaký "zásadní problém". Drtivá většina cestujících na lince jsou obchodníci a diplomaté pravidelně pendlující mezi GVA a PRG. Na současnou dobu nabízí Baboo nadstandartní servis, bohužel vykoupen vyšší cenou letenky.
Právě Q400 nabízí pri vyšším yieldu absolutné bezkonkurenční ekonomiku provozu a tak je to ideální letadlo na linku PRG-GVA.
Samozřejmě při současné velikosti společnosti je těžké dosáhnout "break even" a tak příšti rok obohatí flotilu E190, který byl objednán v počtu pěti kusů plus dalších pět opcí.
Jinak cílem managmentu a nového vlastníka je budovat velice specifickou společnost a hlavně velmi silnou značku, která se pomalu dostáva do povědomí i mimo leteckou branži.
:D Jééé sem se rozepsal a tohle je thread o Swissu...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dider píše:No s Q300 cca dvě hodiny, s Q400 je to hodina třicet - průměr. Záleži od větru, plus mínus 10 minut. Od W07 se bude lítat jenom s Q400. Seatpitch je 32" a let je příjemný. Není to jet a je to samozřejmě poznat, ale i tak je to ve své kategorii jedno z nejtišších letadel.
Na palubě základní servis, voda, kafe, pizza, muffiny a ruzne dalsi dezerty plus ovoce. Posádky jsou moc fajn, všichni se dobře znají, piloti vždy důkladně popisují let a málokdy se vyskytne nějaký "zásadní problém". Drtivá většina cestujících na lince jsou obchodníci a diplomaté pravidelně pendlující mezi GVA a PRG. Na současnou dobu nabízí Baboo nadstandartní servis, bohužel vykoupen vyšší cenou letenky.
Právě Q400 nabízí pri vyšším yieldu absolutné bezkonkurenční ekonomiku provozu a tak je to ideální letadlo na linku PRG-GVA.
Samozřejmě při současné velikosti společnosti je těžké dosáhnout "break even" a tak příšti rok obohatí flotilu E190, který byl objednán v počtu pěti kusů plus dalších pět opcí.
Jinak cílem managmentu a nového vlastníka je budovat velice specifickou společnost a hlavně velmi silnou značku, která se pomalu dostáva do povědomí i mimo leteckou branži.
:D Jééé sem se rozepsal a tohle je thread o Swissu...


to neva že ses rozepsal, švýcar jako švýcar :lol: ale fakt zajímavý. s tou E190 je to bomba, doufám že ji domluvíš občas i na pražskou linku. a kdybyste hledali finančního ředitele tak dej vědět, navíc se chystám přestěhovat do ženevy :D

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Ty taky? :D No jo, Švýcarsko je dobrá a drahá značka....


Odpovědět