SWISS International Air Lines

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od whiskey »

kuba.biker píše:Do Švýcarska létala myslím jednu dobu i Tatra Air se Saabem 340...


To bolo BTS-ZRH, bolo to koncipovane ako feeder Swissairu. Letel som tym v 1997. Posledne dva rady v tom Saabe boli smoking, a smrdelo z toho cele lietadlo :wink:


Zuzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25. 03. 2009, 23:31
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Zuzik »

Mockrát děkuju za info. Beru to opravdu jen jako odrazový můstek. Něco už jsem si vyzjistila, ale je to docela složitý páč většina odborníků jsou na poskytování informací hodně skoupí. I přesto, že pracuju v oboru, tak nikdo moc nechce jakýkoliv informace "pouštět ven". Každopádně kdyby jste ještě náhodou někdo něco věděl, tak sem s tim...moc mi to pomůže.Z. :wink:

Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Příspěvky: 244
Registrován: 03. 01. 2003, 21:55
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Airways.cz »

Zuzik píše:Ahoj, mám jeden velkej dotaz. Píšu diplomku na téma letecké spojení mezi ČR a Švýcarskem.Nemůžete mi někdo doporučit či povědět nějaké info ohledně historie tohoto spojení?Kdy začal lítal swiss, kdy ČSA - kam všude lítaly, jaké další spol.lítaly do PRG apod. Děkuju mockrát :D


Doplňuji další informace z mých útržkovitých výpisků z dobového tisku. Úplně první pravidelné letecké spojení mezi Československem a Švýcarskem otevřela 2. června 1930 švýcarská společnost Ad Astra Aero. Jednalo se o linku Basilej - Curych - Mnichov - Praha (létáno snad do podzimu). Současně měla začít létat opačně z Prahy do Švýcarska Československá letecká společnost (ČLS), ale nedostala povolení k přeletům od Německa. V roce 1931 byla linka provozována od začátku května a létal jí již Swissair, který vznikl spojením Ad Astra Aero a Balair. V témže roce byla linka z finančních důvodů zastavena.

Od 15. června 1935 létala ČLS tzv. Riviera Express, linku Praha - Mnichov - Curych - Ženeva - Marseille. Linka byla létána vždy od května do října, od roku 1937 pak bez mezipřistání v Mnichově. V roce 1937 ČLS přepravila na této lince 1990 cestujících a 2677 kg pošty, pravidelnost byla 98 % :)

Zuzik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25. 03. 2009, 23:31
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Zuzik »

Parááááda, děkuju mockrát :D :D

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od ziletka »

Máte někdo zkušenost jak to vypadá ve swiss lounge v Basileji? Služby, občerstvení atd. Diky!


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Malvolio »

ziletka píše:Máte někdo zkušenost jak to vypadá ve swiss lounge v Basileji? Služby, občerstvení atd. Diky!

Já jej vyzkoušel dnes a je moc pěkný. V první řadě bych řekl docela předimenzovaný pro takové letiště, což je ale velká výhoda, každý si může najít kout jen pro sebe. Občerstvení standardní (všeho dostatek, není to PRG :-)), káva výborná. Já si našel klubovku s výhledem na Constellation, nikde ani noha, takže příjemné nedělní dopoledne ..... Ze služeb jsem využil jenom na chvíli počítač a WC, obojí fungovalo, jak člověk očekává :-)

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od jjj »

Preferovali byste SWISS pred Lufhansou na cestu PRG HKG v economy?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Night fly »

jjj píše:Preferovali byste SWISS pred Lufhansou na cestu PRG HKG v economy?


Pristi sobotu je poprve vyzkousim na longhaulu, dam vedet. Pokud LH operuje HKG se 747, pak neni co resit, jumba LH jsou mizerna.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od whiskey »

jjj píše:Preferovali byste SWISS pred Lufhansou na cestu PRG HKG v economy?

urcite ano. Mam vyskusane jedno aj druhe.
LH 744 su v economy katastrofa, a na dovrsenie vsetkeho v nich ani nebudu dorabat IFE, ani ked dokoncia instalacie v 333 a 343/346 (uz im vela nechyba). Pripadne ak je moznost, tak urcite radsej MUC-HKG ako FRA-HKG, ad jedna kvoli tomu, ze z MUC urcite nepoleti 744, a ad dva sa povazuju MUC cabin crews za lepsie ako FRA ;)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od pavelpmi »

jjj píše:Preferovali byste SWISS pred Lufhansou na cestu PRG HKG v economy?

Ja bych urcite preferoval Swiss, na long haul maji pry vyborny servis (ja jsem teda porad nerozchodil ty jejich sendvice, co davaji po Evrope :D ).
Podle Skytraxu je to nejlepsi evropska aerolinka a ZRH nejlepsi evropske letiste (z toho jsem byl naprosto nadsen - viz tripreport).
Jinak muzes porovnat:
http://www.airlinequality.com/Airlines/LH.htm - Lufthansa
http://www.airlinequality.com/Airlines/LX.htm - Swiss

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od jjj »

Dik za doporuceni. SWISS ( Avro + A340) vyhral.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od kuba.biker »

Swiss má v nabídce letenky PRG-ZRH-MAD/BCN/PMI za velmi slušných 4980 Kč...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od whiskey »

kuba.biker píše:Swiss má v nabídce letenky PRG-ZRH-MAD/BCN/PMI za velmi slušných 4980 Kč...


v C tam nie je nejaka ponuka adekvatne vyhodna?

marcelo66
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 07. 08. 2011, 09:56
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od marcelo66 »

Ahoj, v prosincu se swissem letím do Nairobi z Prahy, zajímalo by mě jaký je servis? Na internetu jsem se dočetl že poletím typem A 333 a prý jsou to úplně nová letadla v jejich flotile?

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: SWISS International Air Lines

Příspěvek od Poly »

pavelpmi píše:
jjj píše:Preferovali byste SWISS pred Lufhansou na cestu PRG HKG v economy?

Ja bych urcite preferoval Swiss, na long haul maji pry vyborny servis (ja jsem teda porad nerozchodil ty jejich sendvice, co davaji po Evrope :D ).
Podle Skytraxu je to nejlepsi evropska aerolinka a ZRH nejlepsi evropske letiste (z toho jsem byl naprosto nadsen - viz tripreport).
Jinak muzes porovnat:
http://www.airlinequality.com/Airlines/LH.htm - Lufthansa
http://www.airlinequality.com/Airlines/LX.htm - Swiss



Pavle, jsi mohl ještě odkázat na svůj report s LX, který byl zrovna do HKG, viz viewtopic.php?f=42&t=6464


Odpovědět