Van Air Europe

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:
Orus-x píše:
Lkprak píše:
Díky za info, o tomhle jsem nevěděl. Myslím, že 10 GBP mně nezabije.


Tuto "development tax" má víc malých UK letišť, zažil jsem to v Norwichi. Platilo se to v hotovosti nebo kartou v "parkovacím automatu" a vyjetou účtenku o zaplacení bylo nutno odevzdat na security


Tak jsem zas o něco chytřejší. Sice otravné, ale tohle člověk přežije.


To ano, ale kdyz si clovek koupi letenku za 20 GBP a najednou diky teto taxe vyjde 30 GBP, tak to je navyseni ceny o 50%.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od Lkprak »

Netýká se to přímo Van Air Europe, ale CityWing tu vlastní vlákno nemá. A podle planes.cz končí:

Britská společnost Citywing, pro kterou létaly především na linkách z ostrova Man Turbolety brněnských Van Air Europe, vstoupila v pátek do likvidace. Od soboty byly zrušeny všechny lety. Posádky Van Air Europe přesunuly již začátkem března svá letadla do Brna. Příčinou aktuální situace je doposud nedošetřený incident z 23. února, kdy se jedno z letadel vracelo z Belfastu, kde povětrnostní podmínky neumožnily přistát a přistálo opět na výchozím letišti Man, které nepříznivé počasí zasáhlo také.

Jak už jsem tu zmiňoval, mám s nimi koupenou letenku na červen, naštěstí na ní nejsou vázané žádné další návazné služby nebo lety. Poradíte mi zkušení, co bych teď měl dělat? Na Facebooku CityWing píšou (krom jiného) "A liquidator will be appointed and they will advise in due course on how to get a refund on your tickets."
Mám teda počkat, až mně bude někdo kontaktovat? Jde "jen" o sedm stovek, takže oželet je by nebyla žádná tragédie, ale přeci jenom...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Netýká se to přímo Van Air Europe, ale CityWing tu vlastní vlákno nemá. A podle planes.cz končí:

Britská společnost Citywing, pro kterou létaly především na linkách z ostrova Man Turbolety brněnských Van Air Europe, vstoupila v pátek do likvidace. Od soboty byly zrušeny všechny lety. Posádky Van Air Europe přesunuly již začátkem března svá letadla do Brna. Příčinou aktuální situace je doposud nedošetřený incident z 23. února, kdy se jedno z letadel vracelo z Belfastu, kde povětrnostní podmínky neumožnily přistát a přistálo opět na výchozím letišti Man, které nepříznivé počasí zasáhlo také.

Jak už jsem tu zmiňoval, mám s nimi koupenou letenku na červen, naštěstí na ní nejsou vázané žádné další návazné služby nebo lety. Poradíte mi zkušení, co bych teď měl dělat? Na Facebooku CityWing píšou (krom jiného) "A liquidator will be appointed and they will advise in due course on how to get a refund on your tickets."
Mám teda počkat, až mně bude někdo kontaktovat? Jde "jen" o sedm stovek, takže oželet je by nebyla žádná tragédie, ale přeci jenom...


Pokud jsi to platil kartou, tak bych rozhodne konkatoval banku a predal ji to k reseni. Kdyz jsme meli letet s Air Lituanica PRG-VNO-PRG a spolecnost sla do likvidace, tak jsem taky necekal az co mi vrati sami, ale kontaktoval rovnou banku a do 3 tydnu jsem mel penize na ucte. Verim ze ti spolecnost poslala nejaky email, ze se spoj rusi.

No a mezitim bych si koupil spojeni do IOM u nekoho jineho, asi nejlepsi bude U2 nebo Be z LPL nebo MAN.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od Lkprak »

yellovw, alesesl:

díky moc za rady, mail o zrušení zatím nepřišel, banku zkontaktuju hned zítra. Náhradní letenku na IOM kupovat nebubu, spíš si připlatím za zapsané zavazavadlo, hodím do batohu stan a vyrazím v červnu do Peak district nebo do nějakéjo jiného náodního parku v UK.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od Lkprak »

yellow píše:
Lkprak píše:yellovw, alesesl:

díky moc za rady, mail o zrušení zatím nepřišel, banku zkontaktuju hned zítra. Náhradní letenku na IOM kupovat nebubu, spíš si připlatím za zapsané zavazavadlo, hodím do batohu stan a vyrazím v červnu do Peak district nebo do nějakéjo jiného náodního parku v UK.

Podle podminek Visa/Mastercard musis prvni vyzvat prodejce k vraceni penez :wink:


Ok, a mám teda čekat, až mi přijde nějakej mail, že let se ruší, nebo jim na základě zpráv (např. na jejich Facebooku) napsat, ať mi vrátí peníze?


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:
yellow píše:
Lkprak píše:yellovw, alesesl:

díky moc za rady, mail o zrušení zatím nepřišel, banku zkontaktuju hned zítra. Náhradní letenku na IOM kupovat nebubu, spíš si připlatím za zapsané zavazavadlo, hodím do batohu stan a vyrazím v červnu do Peak district nebo do nějakéjo jiného náodního parku v UK.

Podle podminek Visa/Mastercard musis prvni vyzvat prodejce k vraceni penez :wink:


Ok, a mám teda čekat, až mi přijde nějakej mail, že let se ruší, nebo jim na základě zpráv (např. na jejich Facebooku) napsat, ať mi vrátí peníze?


Ja jsem na zadne vyjadreni necekal a rovnou sel do banky. Vytisknul jsem si z jejich stranek jejich stanovisko, ze zastavili veskere lety a nic se neuskutecni. Na zadne vyzvy prodejce necekej, protoze se nedockas. Kdo driv mele, ten driv mele.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od Lkprak »

alesesl píše:
Lkprak píše:
yellow píše:Podle podminek Visa/Mastercard musis prvni vyzvat prodejce k vraceni penez :wink:


Ok, a mám teda čekat, až mi přijde nějakej mail, že let se ruší, nebo jim na základě zpráv (např. na jejich Facebooku) napsat, ať mi vrátí peníze?


Ja jsem na zadne vyjadreni necekal a rovnou sel do banky. Vytisknul jsem si z jejich stranek jejich stanovisko, ze zastavili veskere lety a nic se neuskutecni. Na zadne vyzvy prodejce necekej, protoze se nedockas. Kdo driv mele, ten driv mele.


Ok, díky za radu. Asi to tak udělám.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od Marty-t »

Brněnské turbolety v Británii dolétaly. Piloti porušili předpisy, ale jednali správně, říká firma
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/brnen ... 590604f2e/

akorát nevím, proč toto vlákno na fóru je mezi evropskými a ne českými aerolinkami...

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od Lkprak »

A já myslel, že Apríl už byl minulý týden...

http://www.netky.sk/clanok/na-slovensku ... e-slovakia

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od HighFlyer »

Uz jsme toho zazili opravdu hodne, vcetne linky z Kunovic do Sionu. Ale projekt FlyMarche to zase posunul o level vys. Hlava mi nebere, ze toto nekdo mohl myslet vazne:

http://www.flymarche.it/voli-2/

Delam neco spatne, kdyz opetovne dochazim k zaveru, ze s takto koncipovanym letovym radem se nekde musi hromadit hornici? Upustim od toho, ze tam nekde maji preklepy (ZDA misto ZAD). Ale nektere city pairs tam vychazeji opravdu jenom jednim smerem. A kapacita smerem ZAD RIM je dvakrat vice letu nez smerem RIM ZAD?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od HighFlyer »

Predpokladam, ze to drive ci pozdeji zmizi, tak to zvecnuji pro pristi generace prekopirovanim semka (ve zjednodusene verzi), protoze to opravdu stoji za to:

Utery RMIZDA ZADRMI
Streda RMIZDA ZADRMI
Ctvrtek RMIZDA ZADRMI
Patek RMIPEG PEGOLB OLBPEG PEGAOI AOIZAD ZADRMI
Sobota RMIPEG PEGEBA EBARMI RMIAOI AOIZAD ZADRMI
Nedele RMIPEG PEGOLB OLBPEG PEGAOI AOIZAD ZADRMI

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od hafi »

Sak je to "jakoby dokolecka", tady nekdo vyfouknul zjevne genialni napad.


Odpovědět