Van Air Europe

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Van Air Europe

Příspěvek od kuba.biker »

Ahoj :) nemáte prosím někdo info o společnosti Van Air Europe??? Jejich webovky jsou bohužel takové nic neříkající...Jediné, co se tam dá vyčíst je, že spol. sídlí v Brně (ale v Tuřanech jsem žádné letadlo, které by jim mohlo patřit neviděl..) a že létá (?) s L410 a EM120... :?: :?: :?:
Za případné info děkuji :)


Mc
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 03. 01. 2006, 16:42
Stav: Offline

Příspěvek od Mc »

Český provozovatel VAN AIR Europe provozuje dvě L 410 (OK-RDA S/N 861813 a OK-UBA S/N 892319) na ostrově Man pro místní firmu Manx2.com pravidelnou přepravu osob na letiště Belfast International (EGAA/BFS), Belfast City (EGAC/BHD) a Blackpool (EGNH/BLK).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

V teto poznamce z 29.3.2007 je jeste na sekci World of 410 na strankach planes.cz poznamka, ze to jsou jedine dve L-410 provozujici pravidelnou osobni dopravu v Evrope, coz neni pravda. V Estonsku spolecnost Avies provozuje L-410 na praviedlne lince Tallinn-Kurresaare.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Mc píše:Český provozovatel VAN AIR Europe provozuje dvě L 410 (OK-RDA S/N 861813 a OK-UBA S/N 892319) na ostrově Man pro místní firmu Manx2.com pravidelnou přepravu osob na letiště Belfast International (EGAA/BFS), Belfast City (EGAC/BHD) a Blackpool (EGNH/BLK).


z jejich webu:

"No Toilet

To make more space for extra bags, golf clubs and the many other items we're asked to carry on these very short flights sectors to and from the Isle of Man we've removed the toilet compartment. Our average flight time is less than 40 minutes but we still recommend you use the airport facilities before boarding."

když to přijde nenadále tak máš docela smůlu :lol:

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

pepa007 píše:
Mc píše:Český provozovatel VAN AIR Europe provozuje dvě L 410 (OK-RDA S/N 861813 a OK-UBA S/N 892319) na ostrově Man pro místní firmu Manx2.com pravidelnou přepravu osob na letiště Belfast International (EGAA/BFS), Belfast City (EGAC/BHD) a Blackpool (EGNH/BLK).


z jejich webu:

"No Toilet

To make more space for extra bags, golf clubs and the many other items we're asked to carry on these very short flights sectors to and from the Isle of Man we've removed the toilet compartment. Our average flight time is less than 40 minutes but we still recommend you use the airport facilities before boarding."

když to přijde nenadále tak máš docela smůlu :lol:


Od čeho jsou blicí sáčky? :twisted:


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Jafa píše:
pepa007 píše:
Mc píše:Český provozovatel VAN AIR Europe provozuje dvě L 410 (OK-RDA S/N 861813 a OK-UBA S/N 892319) na ostrově Man pro místní firmu Manx2.com pravidelnou přepravu osob na letiště Belfast International (EGAA/BFS), Belfast City (EGAC/BHD) a Blackpool (EGNH/BLK).


z jejich webu:

"No Toilet

To make more space for extra bags, golf clubs and the many other items we're asked to carry on these very short flights sectors to and from the Isle of Man we've removed the toilet compartment. Our average flight time is less than 40 minutes but we still recommend you use the airport facilities before boarding."

když to přijde nenadále tak máš docela smůlu :lol:


Od čeho jsou blicí sáčky? :twisted:


Od bliti? :D :lol:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Van Air Europe

Příspěvek od HighFlyer »

No vidim, ze v tomto vlakne mame uz 9+ let pauzu. Ono taky nebylo moc o cem psat...

Zacalo se proslychat, ze se planuje VIE-FDH s L410. Pokud je to pravda, tak:

- Je to uz celkem dlouhy usek na L410 (block time cca 1h a 45min)
- Letiste VIE je velmi drahe pro mala letadla

=> Naklady na sedacku a tim padem ceny letenek budou celkem brutalni.

Predpokladam, ze za tim stoji nejaky korporat, jinak si nedovedu predstavit, ze by sli proti VIE-ACH, co leta People's Vienna Line s E170.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Van Air

Příspěvek od Marty-t »

oficiální stránky společnosti: http://www.vanair.org/

a aktualní zpráva z tisku:

Stroje brněnských aerolinek v Británii dolétaly. Kvůli přistání za větru
http://brno.idnes.cz/van-air-pristani-o ... pravy_krut

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od Lkprak »

Mám s nimi letět v půlce června z Blackpoolu na Man. No, jsem zvědav, jak to dopadne...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od hafi »

Škoda, že ten článek je obsahově dost plytký.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od Robert »


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Mám s nimi letět v půlce června z Blackpoolu na Man. No, jsem zvědav, jak to dopadne...


Nevim jestli to tak porad je, ale myslim si, ze ano. Priprav se na departure tax, ktera neni soucasti letenky, ktera se plati pokud odletas z BLK. Tusim, ze je to 10GBP. Je to pouze pro odletajici pax a plati se to pred security.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od Lkprak »

alesesl píše:
Lkprak píše:Mám s nimi letět v půlce června z Blackpoolu na Man. No, jsem zvědav, jak to dopadne...


Nevim jestli to tak porad je, ale myslim si, ze ano. Priprav se na departure tax, ktera neni soucasti letenky, ktera se plati pokud odletas z BLK. Tusim, ze je to 10GBP. Je to pouze pro odletajici pax a plati se to pred security.


Díky za info, o tomhle jsem nevěděl. Myslím, že 10 GBP mně nezabije.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od Orus-x »

Lkprak píše:
alesesl píše:
Lkprak píše:Mám s nimi letět v půlce června z Blackpoolu na Man. No, jsem zvědav, jak to dopadne...


Nevim jestli to tak porad je, ale myslim si, ze ano. Priprav se na departure tax, ktera neni soucasti letenky, ktera se plati pokud odletas z BLK. Tusim, ze je to 10GBP. Je to pouze pro odletajici pax a plati se to pred security.


Díky za info, o tomhle jsem nevěděl. Myslím, že 10 GBP mně nezabije.


Tuto "development tax" má víc malých UK letišť, zažil jsem to v Norwichi. Platilo se to v hotovosti nebo kartou v "parkovacím automatu" a vyjetou účtenku o zaplacení bylo nutno odevzdat na security

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Van Air

Příspěvek od Lkprak »

Orus-x píše:
Lkprak píše:
alesesl píše:
Nevim jestli to tak porad je, ale myslim si, ze ano. Priprav se na departure tax, ktera neni soucasti letenky, ktera se plati pokud odletas z BLK. Tusim, ze je to 10GBP. Je to pouze pro odletajici pax a plati se to pred security.


Díky za info, o tomhle jsem nevěděl. Myslím, že 10 GBP mně nezabije.


Tuto "development tax" má víc malých UK letišť, zažil jsem to v Norwichi. Platilo se to v hotovosti nebo kartou v "parkovacím automatu" a vyjetou účtenku o zaplacení bylo nutno odevzdat na security


Tak jsem zas o něco chytřejší. Sice otravné, ale tohle člověk přežije.


Odpovědět